Your post count prohibits you from posting new replies in this forum!
Users with less than 1 posts cannot reply to threads here. Your post count is currently . You need to post first in the Intro thread.
Results 1 to 16 of 16

Thread: Cont Hack-uit - Notificare E-mail schimbat

  1. #1 SP
    Junior Member elparu's Avatar

    Cont Hack-uit - Notificare E-mail schimbat

    Salutare, am cont pe ps ro si ma trezesc cu un mail ca e-mailul de login a fost schimbat cu succes.
    N-am stres ca mi-am blocat cardurile in secunda 2 si n-am apucat sa primesc si cu 'purchase made'

    S-a mai lovit cineva de asta? Se rezolva cu cei de la noi, de pe playstation.ro? Ei au program luni-vineri pana la 17 telefonic.
    Deci e f probabil ca pana luni sa nu aflu nimic. Poate sa imi raspunda pe facebook.

    Pb e ca tocmai imi facusem subscription pe 1 an, si cele 3-4 jocuri downloadate, pt alea as vrea cash inapoi daca nu se rezolva.

    Help?

  2. #2 SP
    Senior Member Espiritus's Avatar
    Daca omul a reusit sa iti schimbe mail-ul, inseamna ca a avut acces si la adresa ta de mail, deci problema e din calculatorul tau (vreun keylogger sau alte balarii de virusi). Cu siguranta nu vei primi banii inapoi.

    Ar trebui sa te ajute cei de la Sony, dar nu stiu cat de competenti sunt romanasii nostri.

  3. #3 SP
    Junior Member elparu's Avatar
    ****, esti sigur? Mi-a mers si f greu dupa ce am instalat toata suita Adobe. Cu crack cu astea.
    Am alti pasi de facut dupa ce mi-am blocat cardurile? La ei pe site ori ceva? Eu nu gasesc..
    Pentru recuperarea contului zic.

  4. #4 SP
    Senior Member Espiritus's Avatar
    Ar trebui sa ii suni si sa le explici situatia.

  5. #5 SP
    Junior Member elparu's Avatar
    deci luni. hai ca am inceput bine weekendul, astept sa vad ce urmeaza

  6. #6 SP
    Member toto's Avatar
    Mai e o chestie , am vandut de curand un ps4 pe olx , am primit multe solicitari sa dau detalii despre consola la o adresa de email specificata de cel interesat de cumparare , am devenit suspicios deoarece tranzactiile se fac direct pe olx , banuiesc ca odata trimise detaliile pe adresa ceruta e doar o chestie de timp sa hack-uiasca contul si sa aiba acces la contul de playstation network.Poate ai vandut si tu un ps4 pe olx si ai cazut in capcana asta !Eu in momentul cand i-am raspuns , bineinteles ca pe olx si i-am spus sa-si bage undeva doleantele lui , am primit mesajul ca nu mai pot comunica cu persoana respectiva intrucat contul a fost dezactivat.

    ---------- Post added 24-09-2016 at 08:49 ----------

    Banuiesc totusi ca e o smecherie aici caci solicitarile au venit si de la alte persoane , cu alte adrese de mail , fara numar de telefon , iar la nume aparea ca persoana anonima , ceea ce e suspicios .

    ---------- Post added 24-09-2016 at 08:51 ----------

    Eu pentru mai multa siguranta , dupa orice tranzactie pe care am facut-o am sters datele de card sa nu am surprize .

  7. #7 SP
    Member dorin_star's Avatar
    Pai tu ai vandut consola cu contul tau pe ia ?

    Sent from my SM-N9005 using Tapatalk

  8. #8 SP
    Member toto's Avatar
    Da ,dar ma gandesc ca poate asa au avut acces la adresa de mail,si pot kack_ui contul.

  9. #9 SP
    Member dorin_star's Avatar
    Pai si te asteptai sa-ti faca si tie niste trofee ? E vina ta daca ai vadut-o asa , trebuia sa o resetezi , dezactivezi si abia atunci puteai sta linistit .

    Sent from my SM-N9005 using Tapatalk

  10. #10 SP
    Member toto's Avatar
    Pai nu am vandut-o asa,stai linistit,i-am dat reset,ziceam ca sunt smecheri care cer informatii despre consola si le vor pe o anume adresa de mail,cei care pun botul ,probabil ca ajung cu conturile hack-uite,caci practic ei nu sunt interesati sa cumpere consola,doar cauta sa le oferi cat mai multe detalii ,probabil sa acceseze contul tau.E doar o banuiala de a mea.

  11. #11 SP
    Member lilmonkey's Avatar
    pentru a preveni probleme de genu asta, va recomand 2-step verification, works like a charm

  12. #12 SP
    Senior Member poiuyt's Avatar
    eu vad ca doar conturile de Ro se hecuiesc

  13. #13 SP
    Junior Member elparu's Avatar
    dupa cum ziceam incepuse promitator weekendul, mi-a dat si cu huta huta pe la 2 noapta
    am vorbit acu cu ps ro, ziceau ca ma rezolva azi cu un link de resetare si imi tin si achizitiile + subscriptionu'
    revin cu update
    si da, recomandau cu tarie acel proces cu codul venit pe telefon.

    ---------- Post added 26-09-2016 at 10:39 ----------

    deci am totul acolo, subscription, contul ca ultima data. mi-a schimbat avatarul in schimb omu', nu prea are gusturi...
    ms de sfaturi

  14. #14 SP
    Senior Member Srachi's Avatar
    Quote Originally Posted by toto View Post
    Mai e o chestie , am vandut de curand un ps4 pe olx , am primit multe solicitari sa dau detalii despre consola la o adresa de email specificata de cel interesat de cumparare , am devenit suspicios deoarece tranzactiile se fac direct pe olx , banuiesc ca odata trimise detaliile pe adresa ceruta e doar o chestie de timp sa hack-uiasca contul si sa aiba acces la contul de playstation network..
    Interesant, am si eu de ceva timp un PS4 pus pe OLX si am primit o groaza de mesaje ca si cele mentionate de tine. Userii astia par sa nici nu fie romani, mesajele lor suna de parca sunt traduse cu bing sau google translate. Eu unu nici nu m-am complicat sa-i bag in seama, daca vrea cineva consola suna la telefon sau intai cere detalii mai elaborate direct pe OLX

  15. #15 SP
    Member clovnusor's Avatar
    Si eu primesc mesaje de genul ( "sunt interesat, trimite pret la adresa [email protected]") si din cate m-am documentat cica s-ar numi the african scam. N-am dat curs niciodata mesajelor de genul si recomand si altora sa faca la fel.

  16. #16 SP
    Senior Member keanustar's Avatar
    Am trecut si eu prin asta acum vreo 2 ani, parca, cand mi-am vandul Xbox 360-ul. Am primit pe Olx mesaj de la unul care cica era din Nigeria si ca vrea sa ii ia fratelui, care este stationat la graninta cu Romania consola. Acum nu mai tin minte ce a spus ca facea fratele lui la granita la noi.
    I-am zis ca e ok ii trimit, numai cu plata in avans prin paypal si a inceput sa se tot codeasca, asa ca am cautat pe google si e plin internetul cu scam-uri de genul. Am gasit chiar romani, vanzatori, care si-au luat teapa asa pe Olx.

Your post count prohibits you from posting new replies in this forum!
Users with less than 1 posts cannot reply to threads here. Your post count is currently . You need to post first in the Intro thread.

Similar Threads

  1. Cont Hack-uit By ddalx in forum Sony PlayStation 4
    Replies: 21 Last Post: 17-05-2016, 09:17
  2. Controlul va fi schimbat in Killzone 3 By erik95 in forum Console News
    Replies: 17 Last Post: 13-07-2010, 11:24
  3. Fancourier au schimbat tarifele? By Khan in forum Offtopic
    Replies: 5 Last Post: 15-12-2008, 19:50

Bookmarks

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts