Your post count prohibits you from posting new replies in this forum!
Users with less than 1 posts cannot reply to threads here. Your post count is currently . You need to post first in the Intro thread.
Page 24 of 34 FirstFirst ... 14 22 23 24 25 26 ... LastLast
Results 461 to 480 of 678

Thread: The Order 1886

  1. #461 SP
    Senior Member Mayhem's Avatar
    Pai daca n-avea mustata respectivul, normal ca se simtea in minoritate jucand un joc cu mustaciosi...nu?

  2. #462 SP
    Senior Member raducucosmin's Avatar
    faza e ca (desigur acceptand limitele nivelului) ai cateva ocazii sa te plimbi putin si sa te holbezi la mobila sau cladiri sau peisaje. chiar de la inceput. acum sigur nu ai nivelul de acces al unui AC, dar nici nu era de asteptat. Jocul asta nu e sandbox si nu e open world. sigur, nu prea ai nici nivelul de explorare din Uncharted, dar nici foarte departe nu e.

    isr glitchurile nu lipsesc. deja in primul capitol companioana mea dadea cu capul obsesiv intr-un perete, si mie mi se pare glitchy si faptul ca eu dau sa intru in lift si-mi intra un cutscene in care personajul e cu 10 m mai in spate.

    PS: motto-ul lui Percival nu va aduce aminte de ceva: "never accept, always question"?

    PPS: jocul asta marcheaza o premiera pentru mine. E prima oara cand vad un ***** intr-un joc.

  3. #463 SP
    Senior Member Rasko's Avatar
    un ce?

  4. #464 SP
    Senior Member poiuyt's Avatar
    unu mic , fara ochi !

    Daca vinde cineva jocul sa-mi dati si mie pm cu pretul daca e si din Bucuresti este perfect.

  5. #465 SP
    Senior Member ReNeGaDe124's Avatar
    Quote Originally Posted by Rasko View Post
    un ce?
    Attached Images Attached Images mlhm0zg.gif

  6. #466 SP
    Admin MonkY's Avatar
    Cei care l-ati jucat.... eu zic sa mergeti si voi pe The Order: 1886 for PlayStation 4 Reviews - Metacritic si sa dati niste User Score's... Nu de alta, dar e la 5.7/10... E pacat sa i se faca asa "reclama". Din pacate la Critic Reviews nu cred ca se poate face nimic, si n-o sa sara de 65-70/100 (acum e la 65 din 52 de reviews).

  7. #467 SP
    \ tudyniuz's Avatar
    Dar tu chiar ai o problema ca baietilor de pe forum le place jocul.

  8. #468 SP
    Senior Member 077danyel's Avatar
    Am jucat si eu vreo 2 h imediat cum am ajuns de la munca , sa dus oboseala si somnul instantaneu de Parca ma hipnotizat jocul , partea grafica , detaliile si atomsfera Sunt printre cele Mai bune intr-un joc de ps4.Daca Nu sunteti genu sa urmariti filmuletele si povestea intr-un joc Nu il recomand are destula palavrageala iar barele negre chiar Nu deranjeza, il recomand Mai ales daca il gasiti la un pret bun

  9. #469 SP
    Admin MonkY's Avatar
    tudyniuz: De ce as avea o problema? Am recomandat celor care chiar l-au jucat sa mearga sa mai repare din user scorul acela de pe metacritic (care pana si mie mi se pare cam mic)...

  10. #470 SP
    Senior Member poiuyt's Avatar
    the order 1886 , on pies for !

    masterpis !
    Attached Images Attached Images 1.jpg

  11. #471 SP
    Member fdkenzo's Avatar
    Monky
    Pe situl ala nu ai niciodata sanse sa ridici nota unui joc, acolo posteaza si detinatorii de PC si cei de Xbox , cred ca stii parerea lor despre exclusivitatile de PS.....nu are rost, acest joc a fost de la bun inceput criticat, mai rau e ca se inventeaza scuze pentru notele mici, scuze pe care nu le-am mai vazut pana acum sa fie punctate intr-un review....
    Eu oricum nu ma iau dupa review-uri (clar sunt platite sa ridice nota sau sa o scada).....mai degraba ma iau dupa un prieten care l-a jucat ca apoi sa il joc si eu.....


    Chiar ma uitam ca primise nota 2 de la un site...care daduse verdictul asa : super grafica, gameplay decent, story bun, soundtrak superb, dupa care , nu are replay value, este scurt si are prea mult cuscene..... pai pot sa stiu si eu cum a notat tipul? adica grafica si gameplay-ul nu valoreaza deca 50 de sutimi in ziua de azi? Ok , jocul e mediocru, dar chiar asa sa nu ai argumente solide pentru nota oferita.......e GRAV .

  12. #472 SP
    Admin MonkY's Avatar
    Quote Originally Posted by fdkenzo View Post
    Monky
    Pe situl ala nu ai niciodata sanse sa ridici nota unui joc, acolo posteaza si detinatorii de PC si cei de Xbox , cred ca stii parerea lor despre exclusivitatile de PS.....nu are rost
    Daca ar fi asa cum spui tu, atunci nicio exclusivitate PS n-ar avea nota mare. Si uite de exp. The Last of Us are 95/100 la critics si 8.7/10 la Users Score. Deci se poate...

    Anyway, a fost doar o idee... eu daca l-as fi jucat as fi mers si dat o nota... nu ma costa nimic. Dar nu mai comentez nimic, ca se sparge vreo vena la careva pe-aici... O sa revin dupa ce am luat jocul.

  13. #473 SP
    Senior Member Trefla's Avatar
    Jocul nu e perfect , are destul de multe probleme dar nici chiar prost incat sa fie de 4/10 nu este....

  14. #474 SP
    I Unlimited Bitza's Avatar
    jocul e cumva gratis sau ce?
    in timp ce ma jucam daying light, adica acum, pe contul de ro, fara PS ca mai am 3 luni de pe ala de uk, mi-a aparut asta.
    si inca se downloadeaza ... mai am 5 ore pe wifi.
    Attached Images Attached Images img_20150220_183501.jpg

  15. #475 SP
    Senior Member raducucosmin's Avatar
    interesant e ca ce a spus tipul ala e perfect adevarat. gameplay-ul nu e foarte bun dar nici foarte prost. face abuz de QTE, si actiunea e foarte fragmentata. miscarile personajelor sunt ok most of the time, iar aim assist-ul e degeaba.

    povestea e chiar ok, desi cineva intr-un review spunea ca e plina de clisee (pfff de parca cea de la Last of us spre exemplu nu era). nu mi s-au parut atat de multe clisee, mai degraba as spune ca personajele nu sunt atat de atractive si gamerul nu prea are motive sa empatizeze cu ele (acolo unde LoU si alte jocuri precum Uncharted exceleaza).

    vizual jocul arata foarte bine, barele negre nu stirbesc cu nimic calitatea si experienta video (cel putin nu pe un ecran de 120 cm).

    mie mi se pare ca punctul forte al jocului este sunetul (coloana sonora, efectele, dialogurile si voice actors - toate sunt top notch).

    fara indoiala... FARA INDOIALA... jocul (pe langa QTE) face abuz de cut-scenes. si FARA INDOIALA este prea scurt.

    cred ca problema cea mai mare cu acest joc pana la urma, este pretul comparativ cu ceea ce primesti. nu atat calitativ cat cantitativ. si nu sunt de acord cu studioul si developerii care zic: pentru 60 de dolari mai bine primesti un joc scurt dar foarte bine facut decat unul foarte lung dar prost facut.

    NU acestea ar trebui sa fie singurele noastre optiuni pentru acest pret. nu vor fi toti oamenii multumiti de fiecare data, dar totusi pentru un asemenea cost, trebuie (si s-a demonstrat ca putem) sa primim o experienta satisfacatoare pentru majoritatea.

    am I wrong?


    in fine, cred ca jocul nu merita note de 2/5 (4/10), dar nu merita nici 4-5/5 (9-10/10). cred ca un 3-3.5/5 sau undeva intre 6-7/10 (depinzand de modelul de notare).

  16. #476 SP
    Banned Templier's Avatar
    ^^^

  17. #477 SP
    I Unlimited Bitza's Avatar
    am rezolvat misterul, il luase fratemiu...

  18. #478 SP
    Member dtancu's Avatar
    Am jucat si eu 2 h din el.
    Grafic e foarte reușit. Sigur, folosește mici artificii gen grain filter si motion blur dar arata excepțional.
    Muzica iar e de mare efect precum si dialogurile.
    Da, are multe cutscenes, dar la fel avea si MGS parca, la fel FF si nu urla nimeni.
    Dificultatea mi se pare discutabila, il joc pe hard si ii spulber pe aia pe acolo.
    Nu mi se pare deloc un joc atat de prost pe cat se arată prin reviewuri. Depinde ce îți place, personal nu voi lua Evolve si Dying Light in veci si au megascoruri pe metacritic.

  19. #479 SP
    Member Snake's Avatar
    Quote Originally Posted by dtancu View Post
    Depinde ce îți place, personal nu voi lua Evolve si Dying Light in veci si au megascoruri pe metacritic.
    E clar ca difera gusturile. Eu am jucat atat Dying Light cat si The Order si daca as spune ca imi place mai mult The Order ar fi o minciuna sfruntata. Dying Light e un open world masiv - eu am jucat peste 30 de ore si inca nu l-am terminat - pe cand The Order s-a dus naibii in aproximativ 6-7 ore - care par mult mai putine pentru ca jocul are mult prea multe cinematics. A compara un joc cu o tona de side-quests cu unul care are zero iar e aiurea. Sunt jocuri diferite insa am postat si eu pentru ca ai facut comparatia cu notele. Iar Dying Light nu are un 'megascor' cum zici tu - are 73/100. Eu i-as da cel putin 85/100 asa cum cred ca The Order ar merita maxim 70/100. Dar fiecare cumpara ce doreste. Evolve nu m-a atras - deci nu ma pronunt.

  20. #480 SP
    Senior Member keanustar's Avatar
    Jocul arata exceptional si pare unul foarte bun din aproape toate punctele de vedere. Singurul lucru care ma face sa nu platesc 260 de lei pe el este faptul ca nu doresc sa dau banii astia pe 6-7 ore de joc. Asta ma face sa simt ca dau atatia bani pe un DLC, Cu siguranta il voi cumpara, dar in niciun caz la acest pret. Cred ca asta este dezamagirea majoritatii, care nu cumpara acum jocul.

Your post count prohibits you from posting new replies in this forum!
Users with less than 1 posts cannot reply to threads here. Your post count is currently . You need to post first in the Intro thread.
Page 24 of 34 FirstFirst ... 14 22 23 24 25 26 ... LastLast

Similar Threads

  1. Replies: 0 Last Post: 18-02-2015, 12:52
  2. Replies: 0 Last Post: 20-02-2014, 12:16

Bookmarks

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts