Your post count prohibits you from posting new replies in this forum!
Users with less than 1 posts cannot reply to threads here. Your post count is currently . You need to post first in the Intro thread.
Page 54 of 72 FirstFirst ... 4 44 52 53 54 55 56 64 ... LastLast
Results 1,061 to 1,080 of 1421

Thread: Uncharted 4: A Thief's End

  1. #1061 SP
    Member flames95's Avatar
    Tech masterpiece


  2. #1062 SP
    Why so serious ? razvanrazy's Avatar
    La astea ma voi uita dupa ce termin jocul. Vreau sa ma bucur si sa ma minunez de fiecare locatie

    Si ca sa fie si pe pagina asta, cine nu a avut pre-order la Altex si vrea un cod (valabil doar pentru MP), PM me.

  3. #1063 SP
    Member marv's Avatar
    eu astept sa ajunga la 150 RON

  4. #1064 SP
    Senior Member Zero's Avatar
    In noaptea asta il incep si eu, pana dimineata nu ma opresc, let's get it ooooon


  5. #1065 SP
    CG Editor Dant3's Avatar
    Hahahahaha, tare trofeul ăsta

  6. #1066 SP
    Senior Member raducucosmin's Avatar
    Ca si celelalte din serie, ba chiar mai bine decat ele, jocul asta reuseste sa ma implice total in actiune, pana si in momentele mai peaceful de gameplay. Atmosfera e atat de bine redata in fiecare scena (atat prin level design, lighting, sunet si dialog), incat in aproape orice moment locatiile din joc imi dau o impresie de autenticitate.

    PS: Dant3, probably one of the most awesome trophies ever

  7. #1067 SP
    Why so serious ? razvanrazy's Avatar
    Vad ca nu s-au spus prea multe despre jocul efectiv, asa ca voi insirui eu cateva cuvinte.

    Pe partea grafica, ma inclin Cred ca este, de departe as putea spune, jocul cu cea mai buna grafica overall, dar si cu cea mai realista iluminare (nu stiu cum au reusit iluminarea asta globala) si sunt efectiv "blown away" de cum reusesc ei sa ruleze real time aceste cut-scenes absolut fabuloase dpdv tehnologic si incredibil de detaliate, fara niciun loading screen inainte sau dupa. Cred ca nu a existat cut-scene sa nu intru in photo mode si sa fac o captura.

    Trecand peste partea grafica (cu greu), ma opresc la animatii. Si aici ma inclin Cred ca au sute de mii de animatii, este la ani lumina de orice Assassins Creed (care mi se parea foarte bine facut pana acum) si de orice altceva de pe piata. Iar felul in care-i poti controla mainile cand se catara...

    Trecand si peste animatii, avem actiune cat cuprinde, locatii superbe si superb realizate, dialoguri foarte bine scrise si unele foarte amuzante si odata ce te-ai obisnuit (sau reacomodat) si cu schema de control, este o adevarata placere sa joci acest film de actiune/aventura.

    Sunt abia la cap 8 si n-am dat peste niciun puzzle, asa ca le astept cu interes si voi continua sa ma bucur de fiecare secunda petrecuta in lumea lui Nathan Drake.

    Din pacate, jocul nu este lipsit de bug-uri/glitch-uri si in niciun caz nu este un joc de 10 curat, dar pentru iubitorii jocurilor 3rd person action/adventure (like me), este o capodopera.

    As fi vrut sa urc niste capturi de aseara, dar mereu uit ca PS4 nu le urca automat pe vreun site

  8. #1068 SP
    Senior Member raducucosmin's Avatar
    Era un mini puzzle in capitolul 2. Tu ce fel de glitch-uri ai gasit/intalnit? Eu spre exemplu nu am patit decat o singura data sa mor pentru ca am incercat sa sar pe o cladire mai repede decat npc -ul. Si el mi s-a bagat in fata, m-am izbit de el si am cazut. Dar asta nu stiu daca poate fi considerati bug/glitch. Tu ce fel de chestii ai vazut?

    In alta ordine de idei am observat ca auto aim-ul e mai ciudat implementat in jocul asta. In sensul in care cand il folosesti este locked pe pieptul adversarului si nu il poti muta mai sus catre cap. Bine, eu n-am jucat decat 3 capitole si nu am avut parte de prea mult shooting

  9. #1069 SP
    Senior Member FishyBon3's Avatar
    Eu joc fara auto-aim. Mi-a luat ceva sa ma obisnuiesc la loc, dar merita.

    Tot ce pot zice...breathtaking !!! Jucati cu casti. Efectele sonore sunt dementiale. La fel si armele suna superb.

    De grafica nu am ce zice. Efectiv nu pot critica ceea ce au facut Naughty Gods din jocul asta, chiar daca sunt momente in care mai sacadeaza si se incarca texturile mai greu.

    Eu am dat de un puzzle ce mi-a luat ceva mai mult, insa foarte interesant. Revin dupa ce termin jocul cu mai multe pareri.

  10. #1070 SP
    Why so serious ? razvanrazy's Avatar
    N-am folosit auto aim, chiar daca e putin mai dubios fara el, dar te obisnuiesti.

    Cat de glitch-uri, am intalnit de cateva ori sa nu-mi intre in cover, sau sa intre si sa nu iasa cand ii zic eu (si nu, nu tip la TV ci apas pe ) , ba chiar sa nu sara pe ceva pe care ar trebui sa sara si sa trebuiasca sa ocolesc obiectul pentru asta. Si cred ca au mai fost cateva d-astea minore, ba unele chiar si mai mici, gen trecut raza de lumina de la lanterna prin perete sau cazut de pe un ledge, fara sa apas eu pe buton sau sa se rupa.

    Dar nimic care sa te faca sa arunci cu controller-ul in TV si sa joci altceva

    Si app de sunet, desi am activat din Settings controller sound, n-am auzit nimic prin difuzoru ala. Voi ati auzit ceva ?
    Eu nu suport sa joc cu casti, ci cu TV-u dat tare. Efectiv mi se pare oribil sa stau cu casti la mine in casa.

    LE: Aaaa, am uitat sa zic de iarba. FRATILOR !!! Genial realizata, iar felul in care se misca, inclusiv ferigile (sau ce naiba sunt alea) se misca pur si simplu superb. Si spre deosebire de alte jocuri, daca te uiti de sus, nu vezi doar dungi verticale

  11. #1071 SP
    manfurismojive kobayashi's Avatar
    No asa da tata, superb jocul, precum ma asteptam Sunt zoombi, am jucat pana la capitolul 10 si cu greu m-am oprit la 3 jumate azi noapte
    Nate is back baby! Mi-a placut cum l-au introdus si pe fratele sau. Elena e ... awsome. Easter egul si tot capitolul 3 am avut un ranjet pe fata
    Zilele astea cred ca vor fi cele mai lungi zile de servici pt mine, nu vad momentul de a ma intoarce acasa sa continui povestea.

  12. #1072 SP
    Junior Member bogdanopolis's Avatar
    Din punctul de vedere al unui very casual gamer ca mine, auto-aim-ul mi se pare genial, mai ales combinatia de sniper este garnatat one shot = one kill. Personal pana acuma nu am mai jucat jocuri cu genul acesta de optiune si ma lasa sa savurez mai bine povestea si sa trec mai usor peste scenele de combat care sunt si ele f bune.
    Eu am ajuns la capitolul 10 si am jucat cam 5 ore azi noapte, povestea se cladeste foarte bine si cred ca va evolua extrem de impresionant, abia astept sa il termin.
    O sa intalniti puzzle-uri incepand cu cap.9 daca nu ma insel.
    Sport la joaca, mai revin cu impresii.

  13. #1073 SP
    Senior Member Srachi's Avatar
    Is la capitolul 4(sau 5?), foarte slab incepe jocul, chiar plictisitor pana in momentu de fata. Si ce-i cu comedia asta, mi-a venit de m-am instrambat in fata televizorului
    Iar la capitolul grafica........nici aici nu ma omoara, pana acum chiar sunt locuri foarte fade, ca de pilda


    Da, cut-scenuri si cinematice bine realizate dar sper sa prinda jocul putina actiune ca pana acum are un inceput mai slab ca toata seria. Sunt fan Uncharted si am gustat toate jocurile, le-am jucat cu placere chiar de mai multe ori, poate m-am asteptat la prea multe de la U4. Meeeeh!

  14. #1074 SP
    Senior Member Rasko's Avatar
    In afara de toate punctele forte pe care le-ati punctat si cu care sunt de acord, singura problema pentru mine e sunetul: trebuie din nou sa merg cu volumul la boxe cu vreo 15-20% mai mult decat la alte jocuri si nu-mi dau seama de ce. Am incercat sa ma joc cu setarile ingame cu wide range etc. dar n-am gasit o solutie satisfacatoare.

  15. #1075 SP
    Junior Member bogdanopolis's Avatar
    Cred ca asteptarile au fost foarte mari la toata lumea ca a fost hype-uit la greu.
    Nu esti singurul care considera ca are un inceput greu, am auzit si pe altii spunand acelasi lucru si eu sunt de aceasi parere, cum ziceam sus abia de la capitolul 8,9 in colo incepe sa se urneasca actiunea sau mai bine zis sa te prinda mai tare povestea.
    Eu as compara inceputul acestui U4 cu cel al lui U3 si mai inferior decat cel de la U2 care pentru mine inca e cel mai bun din serie, dar astept sa termin U4 sa imi dau verdictul final...

  16. #1076 SP
    manfurismojive kobayashi's Avatar
    Depinde cat de investiti sunteti in personajele jocului si poveste. Pentru unii primele capitole sunt un deliciu si un fan service formidabil(cazul meu), iar pentru altii care vor cat mai repede sa ajunga la pac-pac poate deveni plictisitor, inteleg. Aici vor fi pareri si pareri

  17. #1077 SP
    Senior Member Einherjar793AD's Avatar
    Foarte bine spus. Primele capitole au fost un deliciu.
    Fac trecerea foarte bine de la ultimul joc.

  18. #1078 SP
    Senior Member DeathOfArt's Avatar
    3 intrebari:

    1. Am dat redeem la bonusul de precomanda, se adauga automat in joc sau tre sa mai downloadez eu ceva de pe store ?
    2. pot sa inversed patrat cu triungi? sa incarce pe patrat sa schimbe arma pe triungi?
    3. pentru cei care au luat si aplicatia de mobil, in a 2ua harta am gasit 10/12 comori la nivelele:9, 10, 15, 19, 21, 22, 31, 33, 34, 39

  19. #1079 SP
    Why so serious ? razvanrazy's Avatar
    La redeem se adauga automat. La mine nu s-a downloadat nimic, dar apar in dashboard, daca verifici si vezi ce extras ai instalate.

    Cat de jocul de mobil, eu acum sunt la ultima parte din Sect 2, dar nu cred ca le-am descoperit pe toate. Si la 1 mai am 1 de descoperit. Dar le voi relua dupa ce le termin. Oricum, e destul de greu jocul si n-am reusit sa iau cheia de la fiecare nivel.

  20. #1080 SP
    Senior Member DeathOfArt's Avatar
    nici eu nu am luat cheia la fiecare nivel dar am terminat toate 4 hartile. deci daca vrei o "harta detaliata" cu comorile gasite de mine te rog sa zici
    partea nasola la chei e ca eu am 66 momentan si pot da redeem uneia o data la 6 ore. adica 394 de ore sau 16.5 zile

Your post count prohibits you from posting new replies in this forum!
Users with less than 1 posts cannot reply to threads here. Your post count is currently . You need to post first in the Intro thread.
Page 54 of 72 FirstFirst ... 4 44 52 53 54 55 56 64 ... LastLast

Similar Threads

  1. Replies: 0 Last Post: 07-12-2014, 12:58
  2. Uncharted 4 se numeste A Thief's End By paunstefan in forum Console News
    Replies: 20 Last Post: 13-06-2014, 09:09
  3. Replies: 0 Last Post: 10-06-2014, 06:56
  4. End of Eternity Videos By RonanN1 in forum Videos
    Replies: 2 Last Post: 15-04-2009, 07:10

Tags for this Thread

Bookmarks

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts