Your post count prohibits you from posting new replies in this forum!
Users with less than 1 posts cannot reply to threads here. Your post count is currently . You need to post first in the Intro thread.
Page 1 of 10 1 2 3 ... LastLast
Results 1 to 20 of 199

Thread: ShopTo - comenzi PS4

  1. #1 SP
    Senior Member Rasko's Avatar

    ShopTo - comenzi PS4

    Cred ca deja devenim extrem de agasanti pentru ceilalti membri ai acestui forum care au ales alte modalitati de a achizitiona o consola. Propun acest thread separat doar pentru cei care avem comenzi/precomenzi la acesti stimabili care mi-au consumat 1 an de viata in ultimele 3 zile.
    Haideti sa continuam orice discutii pe marginea acestui subiect aici, astfel ii vom feri pe ceilalti de frustrarile noastre si vom face viata mai usoara celor care cauta altfel de informatii pe threadul de comenzi.
    Sper sa fiu inteles si sa nu se inchida threadul.
    Attached Images Attached Images shopto.jpg

  2. #2 SP
    Member tomaobiwan's Avatar
    Eu te inteleg si confirm ca te-ai imbolnavit de o saptamana

  3. #3 SP
    Member sinnombree07's Avatar
    eu daca am dat cancel la backorders imi da banii inapoi la fel de repede ca voi? ca vad ca scrie balance 455 si am trimis si un ticket

  4. #4 SP
    Senior Member Rasko's Avatar
    Nu cred ca stie cineva in cat timp vom primi banii inapoi daca se confirma ipoteza sumbra pentru toata lumea, inclusiv pentru cei ale caror console sunt in tranzit.

  5. #5 SP
    CG Editor Dant3's Avatar
    Cele in tranzit nu cred ca se vor întoarce in UK. Dar dupa toata nebunia asta cred ca vor aplica metoda zavvi

  6. #6 SP
    Senior Member h0stile's Avatar
    O rugaminte daca se poate. Cand vorbiti cu ei, intrebati si voi cine a impus restrictia de shipping. Informatia este foarte utila pentru ca daca e impusa de Sony ne putem trezi ca va fi impusa si retailerilor din Ungaria la sau dupa lansare ( mai ales ca stocul pentru ei e fff mic). Cred ca va dati seama ca asta inseamna ca cei care nu fac rost de o consola de la unguri inainte de 13 vor fi fortati sa astepte 29 ianuarie, nu? Ma intreb daca nu cumva asta e si motivul pentru preturile nesimtite de la gamestore din ultimele zile...

  7. #7 SP
    Member valentin2007's Avatar
    Eu nu ii mai sun ca și-așa m-a luat ficatul

  8. #8 SP
    Member palflo's Avatar
    sa mai aflat ceva ?? nu am primit nimic pana acum de la shopto

  9. #9 SP
    Junior Member becham_ro's Avatar
    Eu am sunat pe zi nu mi-a zis tipul de la telefon nimic de nici o restrictie l-am si intrebat . Mi-a zis ca o trimit in 24-48 h. Acum na astept cand o veni o veni. Daca nu vine bani pe card timp pierdut si o iau din alta parte. Daca ma supar nu rezolv nimic....

  10. #10 SP
    Member palflo's Avatar
    Quote Originally Posted by valentin2007 View Post
    Eu nu ii mai sun ca și-așa m-a luat ficatul
    la ce nr ai sunat ? ca mie numai ocupat imi da

  11. #11 SP
    Member valentin2007's Avatar
    Eu nu mai știu nimic. Totuși mi-am făcut comanda și la unguri

    ---------- Post added 02-12-2013 at 18:06 ----------

    +441344451507 insista. Și la mine a fost ocupat vreo 5 minute am insistat

  12. #12 SP
    Member palflo's Avatar
    Quote Originally Posted by becham_ro View Post
    Eu am sunat pe zi nu mi-a zis tipul de la telefon nimic de nici o restrictie l-am si intrebat . Mi-a zis ca o trimit in 24-48 h. Acum na astept cand o veni o veni. Daca nu vine bani pe card timp pierdut si o iau din alta parte. Daca ma supar nu rezolv nimic....
    i-ai intrebat de restrictie?? consola mea este aproape de Budapesta

  13. #13 SP
    Junior Member becham_ro's Avatar
    da l-am intrebat habar nu avea de restrictie. Stai linistit o primesti sigur. E un mare bull**** asta cu restrictia . La mine tot processing e nici nu au trimis-o. cand vad tracking numberul sigur o primesc. Eu zic sa stati linistiti astia de o aveti deja pe drum.

  14. #14 SP
    Member palflo's Avatar
    eu nu reusesc sa intru in legatura cu ei

  15. #15 SP
    Member valentin2007's Avatar
    Cum ma? Eu am vb iar cu ei acum și banii vor fi restituiți intre 24-48 ore direct pe card. Mi-a zis ceva și de situația celor ca tine Palflo, dar sincer, n-am înțeles ca vorbea foarte repede. Ideea e ca It's happening

  16. #16 SP
    Member palflo's Avatar
    gata am vorbit acuma VESTI BUNE a stat nevastamea in telefon 30 min cu ei si au zis asa:
    1. cine are precomanda sau comanda este in backorders sau procesing nu se va mai livra niciodata catre Romania .Vor primii banii pe card
    2. Cine a primit tracking nr. si a plecat comanda si a celor care este in transit deja acelea nu se vor mai intoarce in UK. se vor livra

  17. #17 SP
    Junior Member becham_ro's Avatar
    Padflo. Si cei care au processing ?
    Pai era de asteptat sa se intample asa. Era cumlea sa intoarca pachetele. Se faceau de cacao. Asta e vrajeala ca nu mai au pe stoc

  18. #18 SP
    Member palflo's Avatar
    Quote Originally Posted by becham_ro View Post
    Padflo. Si cei care au processing ?
    Pai era de asteptat sa se intample asa. Era cumlea sa intoarca pachetele. Se faceau de cacao. Asta e vrajeala ca nu mai au pe stoc
    te incadrezi la punctul 1 sorry nu vei mai primii tracking nr

  19. #19 SP
    Junior Member becham_ro's Avatar
    Pai idioutul ala de la telefon mi-a zis ca o trimite in 24 48h. Mi-a verificat nr comenzii. Eu am deja nr de comanda si e trimisa la warehouse . In fine le dau un tel iar. Traiasca skypeu de nu le dau teroare

  20. #20 SP
    Member palflo's Avatar
    in mare de inteles Cine nu a primit Tracking NR. nu mai primeste nici o consola se vor returna banii asa au zis

Your post count prohibits you from posting new replies in this forum!
Users with less than 1 posts cannot reply to threads here. Your post count is currently . You need to post first in the Intro thread.
Page 1 of 10 1 2 3 ... LastLast

Similar Threads

  1. PS4 - discutii despre comenzi si precomenzi By alex89 in forum Sony PlayStation 4
    Replies: 2893 Last Post: 15-11-2014, 23:33
  2. Replies: 18 Last Post: 10-10-2013, 02:02
  3. Problema cu cei de la shopto By radutz93 in forum Console Club
    Replies: 6 Last Post: 18-06-2012, 22:38
  4. Problema ShopTo By Hrdcore in forum Sony PlayStation 3
    Replies: 0 Last Post: 09-11-2010, 14:51

Bookmarks

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts