Your post count prohibits you from posting new replies in this forum!
Users with less than 1 posts cannot reply to threads here. Your post count is currently . You need to post first in the Intro thread.
Page 13 of 31 FirstFirst ... 3 11 12 13 14 15 23 ... LastLast
Results 241 to 260 of 603

Thread: Horizon Zero Dawn

  1. #241 SP
    Member Gentilu's Avatar
    Eu sunt multumit de ce a iesit cu Horizon. Este un masterpiece aka ps4pro si numai. Jocul mi-a pus in valoare noile casti Lg G933!

  2. #242 SP
    Why so serious ? razvanrazy's Avatar
    Am jucat si eu cateva ore si devine interesant. Imi place ca are Photo Mode

  3. #243 SP
    OEE
    VIP Member OEE's Avatar
    După câteva ore de joc pot sa spun ca e superb.

  4. #244 SP
    manfurismojive kobayashi's Avatar
    2-10, 2-10! I think we have a hit on our hands Asta ar trebui sa fie ultimul joc la care sa se comenteze de grafica, este cel mai frumos joc open-world ce l-am vazut vreodata. Maine o sa fiu zombie la servici

  5. #245 SP
    Member killlemalll3's Avatar
    Singurul lucru care inca n-am inteles cum sa-l fac e cum sa pun odata pauza si ies. Am uitat de cand n-am mai fost atat de captivat de un joc. Ce mod de a se derula povestea

  6. #246 SP
    Why so serious ? razvanrazy's Avatar
    Ah. Mi-am adus aminte de o chestie care nu mi-a placut

    Care-i faza cu tranzitia zi-noapte, ceata-normal ? Ca am avut impresia ca se "activa" imediat cum treceam de vreun zid invizibil si imediat cum treceam de altu, dispareau/se schimba.

    Ah si inca una Nu-mi place felul in care apar urmele pe zapada. Erau mult mai misto in Uncharted 4

    Da, jocul arata bine si cine s-a ocupat de partea artistica ar merita un premiu
    Aseara l-am inchis, dupa vreo 2-3h si mi-a ramas gandul la el

  7. #247 SP
    Senior Member Espiritus's Avatar
    Quote Originally Posted by razvanrazy View Post
    Erau mult mai misto in Uncharted 4
    Nu e fair-play sa compari un joc care nu e făcut de ND cu Uncharted 4...

  8. #248 SP
    Why so serious ? razvanrazy's Avatar
    Nu are treaba, oricum era la misto comparatia. Ideea e ca urmele alea de pe zapada chiar apar aiurea, chiar putin langa picior si nu la fiecare pas. Nu se vede natural. Bine...nu toata lumea observa detaliile astea

  9. #249 SP
    Junior Member Draqullla's Avatar
    Mda. Frumos. Se merita investitia in joc pe deplin.

    Intrebare - la deluxe HZD am primit niste chestii bonus - arme+outfit. Am jucat aseara si nu m-am prins de faza aia cu shards-urile very special/ culoare fuchsia ... in care imi apareau itemele, insa cand m-am dus pe sectiunea arme/outfit nu aveam nimic in plus. Trebuie sa le activez de undeva sau ma gandesc ca dau acele shard-uri la schimb la vanzatori din orase?
    Voi cum ati procedat?

  10. #250 SP
    OEE
    VIP Member OEE's Avatar
    Te duci la un merchant si schimbi cutiile pe iteme.

  11. #251 SP
    Member seven1994's Avatar
    Doar mie mi se pare ca robotii mor ingrozitor de greu?Adica nu am jucat foarte mult si deja imi e greu sa ii omor.Oare am facut ceva prost in inventar?

  12. #252 SP
    Why so serious ? razvanrazy's Avatar
    Pai ideea e sa tragi in punctele slabe, nu oriunde apuci. Sau sa-i iei stealth.

  13. #253 SP
    Member esop's Avatar
    Nu am de gand sa citesc prea mult ce a fost scris mai sus, pentru a evita spoilers, iar daca a mai spus cineva ceva asemanator imi cer scuze, dar jocul asta....WOW!!!
    Cand am vazut prezentarile prima oara cu ceva timp in urma.. am zis meh.. arata bine, dar sa fim seriosi, roboti? ce poveste poate sa aibe.. overused, post apocalyptic, judgement day, the chosen one story! ah... si Dino-bots.
    Zic totusi.. hai sa arunc o privire. Si de curiozitate sa vad 10-15min dintr-un walkthrough. Mare greseala! Am ajuns sa vad aproape 2 ore din el, pe telefon, fara ca macar sa ma misc in acest timp si fara sa realizez cand a trecut timpul. Si m-am fortat sa inchid walkthrough si sa-mi repet ca trebuie neaparat sa-l iau. Sper sa fie atat de bun de la inceput pana la sfarsit. Oricum este surpriza anului acest joc! Cel putin pentru mine.

    PS. Jocul mi-a adus aminte foarte mult de Enslaved: Odyssey to the west. Cine citeste si nu stie despre ce vorbesc. Nu pot sa spun decat sa il faca rost si sa il joace!

  14. #254 SP
    Member seven1994's Avatar
    Trag in punctele slabe dar parca dau foarte putin dmg,mai ales robotului ala care arata ca scoprionul.Si stealth daca nu dau 1 shoot,sunt mort.Poate nu am iteme bune,habar nu am

  15. #255 SP
    Why so serious ? razvanrazy's Avatar
    Pai ala e cel mai simplu, daca tragi (cu slow motion) direct in ochi, e one shot/one kill

  16. #256 SP
    Member seven1994's Avatar
    Doar eu am impresia ca povestea jocului se afunda usor pe parcurs ce inaintezi?LA inceput,povestea a fost super,emotii,tot ce trebuie.Acum mai vad cateodata o holograma,in rest,roboti/inamici ce trebuiesc omorati...

  17. #257 SP
    Why so serious ? razvanrazy's Avatar
    Un alt minus destul de mare, cel putin pentru mine, este mecanica de catarare. Basically, daca nu mergi in punctele indicate de ei, cu galben, trebuie doar sa sari de nebun, sperand ca ajunge undeva de unde sa mai sari putin, desi sunt locuri clare de care s-ar putea agata cu mainile.

    Si inca o chestie care nu-mi place asa mult este faptul ca, cel putin pana acum (~3h) nu prea am ce face in lume, inafara de main quest. Si daca vreau sa explorez, inafara de vanat chestii, nu am ce face. Ar fi trebuit sa adauge si ei niste collectibles, ceva.

  18. #258 SP
    Member ro_explorer's Avatar
    Quote Originally Posted by razvanrazy View Post
    Un alt minus destul de mare....
    Ca sa citez din colegul care mi-a raspuns mie cand ma plangeam de texturi ...

    Quote Originally Posted by iry View Post
    Da-i dracu de butuci man ). Doar nu stai si cauti acum prin joc zonele cu low-res. Asta-i super joc.
    Deci usor usor mai apar si chestii mai putin polishate ...

  19. #259 SP
    manfurismojive kobayashi's Avatar
    Quote Originally Posted by razvanrazy View Post
    ...Si inca o chestie care nu-mi place asa mult este faptul ca, cel putin pana acum (~3h) nu prea am ce face in lume, inafara de main quest. Si daca vreau sa explorez, inafara de vanat chestii, nu am ce face. Ar fi trebuit sa adauge si ei niste collectibles, ceva.
    Collectibles sunt cu duiumu, in caz ca ti-a scapat exista un merchant pe la inceput in satul cel mare unde ai fost la "proving ceremony" care vinde niste harti ce iti vor indica pe harta zonele cu aproximatie unde se gasesc majoritatea. Iar ca misiuni sunt de tot felul, secundare cu ceva cut-scenes si dialoguri, care te vor trimite in mai multe locatii deobicei, dupa care ai "hunter challange-uri" cu diferite obiective contra timp, deobicei sa omori anumiti tipi de roboti cu anumite arme sau intr-un anume fel. Mai sunt si renumitele si booring de altfel fech quests cu adunat 5 skinuri de animale, sau mai stiu eu ce. Si cele mai interesante si misto misiuni secundare anume "Cauldron's" sinonimul la dungeons in jocul acesta, unde gasesti tot felul de secrete, si capeti abilitati noi terminandule. Jocul are de toate pt toti, trebuie doar sa cauti

  20. #260 SP
    Why so serious ? razvanrazy's Avatar
    Asta voiam sa aud. Timp sa am, ca vreau sa ma afund in el si nu vreau sa-mi para rau dupa aia

Your post count prohibits you from posting new replies in this forum!
Users with less than 1 posts cannot reply to threads here. Your post count is currently . You need to post first in the Intro thread.
Page 13 of 31 FirstFirst ... 3 11 12 13 14 15 23 ... LastLast

Similar Threads

  1. Until Dawn By Dant3 in forum Console Club
    Replies: 314 Last Post: 01-02-2024, 21:19
  2. Replies: 0 Last Post: 16-06-2015, 06:14
  3. Agarest Senki Zero: Dawn of War Videos By RonanN1 in forum Videos
    Replies: 0 Last Post: 22-08-2010, 12:56
  4. Nuclear Dawn Videos By RonanN1 in forum Videos
    Replies: 0 Last Post: 18-12-2009, 05:41
  5. Dawn of Discovery Videos By RonanN1 in forum Videos
    Replies: 0 Last Post: 30-05-2009, 09:57

Tags for this Thread

Bookmarks

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts