Your post count prohibits you from posting new replies in this forum!
Users with less than 1 posts cannot reply to threads here. Your post count is currently . You need to post first in the Intro thread.
Results 1 to 5 of 5

Thread: Ps4 gameshare

  1. #1 SP
    Junior Member nemerniku's Avatar

    Ps4 gameshare

    Salut comunitate
    Am o intrebare si sper sa fie aici locul in care trebuie sa o postez.
    Am un ps4 pe care am un cont de uk si unul de us. Ambele sunt primary. Cel de Uk are ps plus. Cel de us are un joc pe el pe care il joc pe contul de Uk. Intrebarea este daca am un prieten cu un cont pe uk care la randul lui are ps plus caruia ii dau contul meu de us si il seteaza ca primary daca va putea juca si el jocul de pe contul meu de us pe contul lui de uk asa cum o fac eu si mai mult daca jocul este multiplayer vom putea amandoi juca in acelasi timp pe o singura licenta dar fiecare logat pe contul propriu de uk
    Sper ca am fost coerent
    Multumesc anticipat

  2. #2 SP
    iry
    Senior Member iry's Avatar
    Da, se poate. Tu ii dai contul tau de US (pe care ai jocul), el il seteaza ca primar (sa nu uiti sa-l dezactivezi tu intai de pe consola ta), si-l poate juca linistit de pe contul sau principal de UK

  3. #3 SP
    Junior Member nemerniku's Avatar
    Pai asta e problema. Eu va trebui sa il dezactivez. Nu puteam avea amandoi consolele cu contul de us primary si fiecare cu contul sau de uk secondary nu?

  4. #4 SP
    Senior Member GabiCutlac's Avatar
    Ca sa jucați ambii in acelasi timp jocul se procedează asa:

    Pe o consola se setează contul primary si se joaca de pe contul pricipal pe care ai trofeele

    Pe cealaltă consola trebuie lasat secondary și se poate juca doar de pe contul respectiv

  5. #5 SP
    Junior Member nemerniku's Avatar
    Ok multumesc pentru clarificatie

Your post count prohibits you from posting new replies in this forum!
Users with less than 1 posts cannot reply to threads here. Your post count is currently . You need to post first in the Intro thread.

Similar Threads

  1. PSN Gameshare By Mariusik in forum Sony PlayStation 3
    Replies: 1 Last Post: 04-07-2011, 14:47

Bookmarks

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts