Your post count prohibits you from posting new replies in this forum!
Users with less than 1 posts cannot reply to threads here. Your post count is currently . You need to post first in the Intro thread.
Results 1 to 9 of 9

Thread: Recomandare ups pentru ps4

  1. #1 SP
    Junior Member BWKN1984's Avatar

    Question Recomandare ups pentru ps4

    Salut!
    asa cum va-ti dat seama din titlu.. ce ups imi recomandati sa cumpar pentru ps4?

    eu am gasit Redirecting to /ups-tecnoware-era-led-0-85-850va-595w-tw-fgceraled852/pd/D1Z3JBBBM/?

    vreau sa adaug ca il voi folosii pentru TV si soundbar in acelasi timp
    multumesc

    acum am un tv de la benq se2241 dar vreau ca in viitor sa cupar un sony sau un samsung de 100-120cm

  2. #2 SP
    Banned Venom's Avatar
    La ce-ti trebuie un UPS? Mai bine-ti cumperi o priza cu protectie de calitate.

  3. #3 SP
    Junior Member BWKN1984's Avatar
    imi trebuie ups pt ca traiesc in romania pana acum am ars 4 placi de baza si una video!!
    locuiesc intr-o zona unde curentul masurat la priza are valoarea de 236 V si de cate ori ploua mai tare intrerup astia curentul.... deci?
    ce crezi? imi trebuie?

  4. #4 SP
    Admin MonkY's Avatar
    Ar trebui sa ne spui care este consumul la toate cele pentru a-ti putea recomanda un UPS. Daca-l folosesti doar ca protectie, vorba lui Venom, poti folosi o priza cu protectie buna, gen Prelungitor cu protectie APC PH6T3-GR, 6 prize, protectie telefon, Home/Office. Daca vrei sa-ti tina si pe partea de protectie cat si pe partea de baterie (daca iti cade curentul de tot), iti trebuie minim asa ceva: UPS APC Back-UPS ES, 700VA/405W Power-Saving. Daca sari de mai mult de 405W e complicat... pt. ca ajungi sa dai pe UPS mai mult decat pe PS4 (un UPS APC BACK-UPS RS 1500VA/865W fiind cam 1500-1600 RON).

    P.S. Si eu am avut probleme... si folosesc UPS-uri in casa de vreo 10 ani. N-am mai avut nimic ars in toata perioada asta.

  5. #5 SP
    Sunt Eco Dj Mo's Avatar
    Redirecting to /ups-apc-smart-5000va-4000w-rackmount-tower-convertible-sua5000rmi5u/pd/EGRSMBBBM/?

    Asta este singurul ups recomandat pentru PS4. Daca iei altceva, o sa iti crape consola.

    Si acum, serios fiind si eu... ia mai multe ups-uri, nu doar unul. Macar doua. Sa ai consola pe unul si tv/sunet pe al doilea. De care si la ce putere? Vezi cat consuma fiecare.

  6. #6 SP
    Junior Member BWKN1984's Avatar
    tv meu se2241 consuma 50W si am un soundbar HTL3120/12 consum 25W plus ps4

    dar intentionez sa imi cumpar un tv mai mare pt gaming ceva gen MEDIA GALAXY | Televizor LED Full HD, 102 cm, SONY KDL-40R471A

  7. #7 SP
    Junior Member Gandomyr's Avatar
    Eu mi-am luat asta acum vreo 2 luni in urma, tot cu PS4 in minte. Momentan tin pe el TV-ul, receiver-ul digital de la cablu TV si router-ul. TV-ul meu e plasma si consuma destul de mult. In specificatiile din manual zice de 455W. PS4 are si el un consum intre 80W si 140W, asa cum s-a aflat de curand, ceea ce ma apropie foarte mult de limita (ma astept sa nu am mai mult de 2-3 minute la dispozitie pt a salva daca pica curentul). Teoretic, daca ai un TV care consuma mai putin, ar trebui sa fie suficient acest UPS. Inca nu l-am "testat", dar am citit un review la el aici.

  8. #8 SP
    Admin MonkY's Avatar
    Mai oameni buni... daca si la UPS faceti rabat... atunci de ce Dzeu mai il cumparati? Daca tocmai ceva ce ar trebui sa protejeze... voi cumparati "romanisme" (da, nJoy sunt facute/asamblata in Romania)... atunci, ca sa zic asa, "v-o faceti cu mana voastra".

    Da, multi spun "pai APC e mai scump". Hai sa va spun eu o duda. La "chinezarii" bateria se duce de obicei in aproximativ un an. Am APC-uri unde bateriile au tinut mai bine de 5 ani (si asta cu incarcare la 90% or so). O baterie costa cam cat jumatate din pretul UPS-ului. Faceti un calcul, cat vin 5 baterii si vedeti ce ati castigat. Asta daca la chinezarie se poate schimba bateria (la unele, cand pica, iei altul).

    P.S. Pentru cei care nu stiau, la APC daca ai probleme cu UPS-ul si nu merge conform specificatiilor, iti trimit instant ei un altul acasa prin curier (no extra costs), si ti-l ridica pe al tau. Indiferent de unde e cumparat (doar sa fie in garantie). Cum sa zic, dai un ban, dar stii ca face.

  9. #9 SP
    Junior Member Gandomyr's Avatar
    Ştiu că njoy e marcă românească... Dar piesele din el mi s-au părut ok ca şi calitate, şi nu sunt ansamblate în România, sunt chinezisme, ca aproximativ 90% din ce are oricine în casă, că acolo se fac toate. Dar sunt nişte chinezisme care mi s-au părut ok. Poate doar acumulatorii să se descarce mai rapid decât alţii, dar momentan nu am probleme. Dacă voi întâmpina, am să anunţ, să ştie lumea să nu dea bani degeaba. Dar momentan... Nevinovat până la proba contrarie, nu?

Your post count prohibits you from posting new replies in this forum!
Users with less than 1 posts cannot reply to threads here. Your post count is currently . You need to post first in the Intro thread.

Similar Threads

  1. Recomandare UPS By eastbason in forum Hardware
    Replies: 1 Last Post: 05-03-2015, 21:09
  2. Recomandare PC pentru Gaming pe componente By Daghiu98 in forum Hardware
    Replies: 23 Last Post: 07-02-2015, 01:37
  3. Recomandare CASTI GAMING 5.1/7.1 PC / PS4 By PumaS in forum Hardware
    Replies: 0 Last Post: 04-01-2015, 16:24
  4. Recomandare Casti pentru PC By JamiroQuai in forum Hardware
    Replies: 0 Last Post: 07-12-2012, 21:16
  5. Recomandare UPS By MonkY in forum Hardware
    Replies: 5 Last Post: 08-01-2010, 15:14

Tags for this Thread

Bookmarks

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts