Your post count prohibits you from posting new replies in this forum!
Users with less than 1 posts cannot reply to threads here. Your post count is currently . You need to post first in the Intro thread.
Results 1 to 20 of 20

Thread: Helldivers II

  1. #1 SP
    Manager paul's Avatar

    Helldivers II

    Reveal trailer:

    PS5, PC.
    2023.
    Attached Images Attached Images 1f26b8eeeab06dca5a07966ce9b9749dcdb384e2.jpg

  2. #2 SP
    Manager paul's Avatar
    Co-op and combat trailer:

  3. #3 SP
    Manager paul's Avatar
    Bile Titan Liberation Gameplay:

    Amanat pentru 8 februarie 2024.

  4. #4 SP
    Manager paul's Avatar
    Launch trailer:

  5. #5 SP
    Manager paul's Avatar
    Galactic War trailer:

  6. #6 SP
    Manager paul's Avatar
    Report for Duty trailer:

  7. #7 SP
    Senior Member Se7en Fury's Avatar
    Am precomandă la joc, dacă mai joacă careva lăsați id și ne auzim în party.

    Sent from my SM-G991B using Tapatalk

  8. #8 SP
    Senior Member Mayhem's Avatar
    Jocul asta e bestial, un hidden gem al coopului. Pacat ca lansarea are niste probleme pe care devii au spus ca le adresează. Păcat că nu prea e mai nimeni interesat de joc aici pe forum.

  9. #9 SP
    Why so serious ? razvanrazy's Avatar
    Mie-mi pare rau ca nu iese pe Xbox, pentru ca doar acolo am party-u de oameni cu care joc astfel de jocuri.

    Mi se pare incredibil jocul si l-as fi luat fara sa stau pe ganduri.


  10. #10 SP
    Manager paul's Avatar
    Metacritic:
    - 83 - PS5
    - 82 - PC

    OpenCritic:
    - 84

    DF tech review:

  11. #11 SP
    Member Cristache07's Avatar
    Cand vine vorba de omorat "gandaci imensi" nu pot sta deoparte. Il iau si eu, imi place ce am vazut in review, armele se aud si se simt misto.

  12. #12 SP
    Member Cristache07's Avatar
    L-am primit pe 20.02 in care l-am butonat vreo 30 de minute timp in care un update s-a descarcat, am zis sa-l instaleze, pe urma n-am mai putut sa intru in joc deloc desi am incercat de vreo 5 ori in intervale diferite. Ieri am stat pe el si am inceput sa-l prind si sa-l inteleg. Helldivers 2 poate creea dependenta daca ai cu cine sa-l joci, single player e chiar greu pe nivelul de dificultate mediu, pacat ca nu poti sa ai boti sa te ajute - cum era la Back 4 Blood.
    Astazi iar nu ma pot "conecta" iara, al naibii de frustrant. Nici Diablo IV nu a fost in halul asta. Asta e o problema pe care o detest - faptul ca nu poti sa-l joci single player, fara sa fii online/ logat pe serverele lor .... Se pare ca e jocul momentului pe multiplayer acum, desi a avut un update astazi, nu vad imbunatatiri.
    Gasesc dubios asta pentru ca de fiecare data cand cautam un quickgame doar pe Playstation nu am gasit nimic, a trebuit sa bifez optiunea de cross-gen ca sa pot juca cu altii. Un stream la obiect:

  13. #13 SP
    Senior Member Se7en Fury's Avatar
    Te poți conecta mai ușor dacă dai joi pe cineva din lista ta de prieteni, nu mai stai sa aștepți.

    Jocul este făcut pentru co-op și poți da join pe random player, single player nu are nici un farmec.

    Sent from my SM-G991B using Tapatalk

  14. #14 SP
    Member Cristache07's Avatar
    Quote Originally Posted by Se7en Fury View Post
    Te poți conecta mai ușor dacă dai joi pe cineva din lista ta de prieteni, nu mai stai sa aștepți.

    Jocul este făcut pentru co-op și poți da join pe random player, single player nu are nici un farmec.

    Sent from my SM-G991B using Tapatalk
    Dupa filmul de prezentare imi baga screen-ul cu serverele full si timerul se repeta. Nu pot alege nimic, n-am optiuni. De 3 ore e asa.... Incearca si tu sa vezi

  15. #15 SP
    Senior Member Xander RO's Avatar
    Quote Originally Posted by Se7en Fury View Post
    poți da join pe random player
    M-ai anticipat excelent, chiar asta vroiam sa intreb. Daca nu am un amic/prieten cu care sa fac sync la un moment dat in timp, pot sa joc si cu randoms, adica exista coop matchmaking, Anthem style?

  16. #16 SP
    Senior Member Se7en Fury's Avatar
    Nu știu cum era la Anthem, poți da quick play s-au navighezi pe planete și îți apar zone cu alți jucătorii la care poți da join.

    Sent from my SM-G991B using Tapatalk

  17. #17 SP
    Member Cristache07's Avatar
    Ca unele jocuri multiplayer, Helldivers 2 are rejucabilitate mare. N-am crezut ca voi fi asa surprins, ma asteptam la Dragon's Dogma 2 dar uite ca surpriza de aici a venit. Doar in Team Fortress 2 m-am mai distrat pe cinste, Helldivers 2 e urmatorul. Efectiv in momentul de fata nu-mi mai trebuie altceva, niste friends sa ai, sa faci misiuni faine, sa comunicati ce si cum si restul e "pure pleasure - highly addictive". Strategems alea sunt cireasa de pe tort, absolut geniale. Nu-mi plac shooterele pentru ca le joc pe PS5, din maneta cam nasol cu tinta, pe PC e un deliciu, visualuri daca ai cu ce si 60 fps-uri constant. I LOVE THIS GAME - e best/must buy la nici 40 de eur. Deja avem unul dintre cele mai bune jocuri ale anului

    P.S. Long live democracy!
    Attached Images Attached Images hd2.jpg

  18. #18 SP
    Member olteanug's Avatar
    Helldivers II e cumva o parodie la filmul Starship Troopers?
    Încă de la primul trailer și zergii giganți îmi stârnesc niște amintiri de la filmul ăsta.


  19. #19 SP
    Member olteanug's Avatar
    Jocul ăsta pare să fie nebunia anului.



  20. #20 SP
    Member Cristache07's Avatar
    Pai e smecherie Oltene, Insa este sa ai cu cine sa-l joci ca single player nu e distractiv. Au bagat recent un ditamai robotul Mech de te bagi in el, in sfarsit firepower decent. E si rezistent la tavaleala

Your post count prohibits you from posting new replies in this forum!
Users with less than 1 posts cannot reply to threads here. Your post count is currently . You need to post first in the Intro thread.

Similar Threads

  1. Helldivers By kobayashi in forum Sony PlayStation 4
    Replies: 8 Last Post: 31-07-2019, 09:04

Tags for this Thread

Bookmarks

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts