Your post count prohibits you from posting new replies in this forum!
Users with less than 1 posts cannot reply to threads here. Your post count is currently . You need to post first in the Intro thread.
Page 1 of 4 1 2 3 ... LastLast
Results 1 to 20 of 77

Thread: Quantic Dream Collection

  1. #1 SP
    CG Editor Dant3's Avatar

    Quantic Dream Collection

    Quantic Dream Collection: Amazon.fr: Jeux vid�o
    49.99€
    29 februarie 2016, cred ca e placeholder

  2. #2 SP
    Why so serious ? razvanrazy's Avatar
    Nu inteleg de ce l-au pus. Nu se stie nimic despre colectie, nici macar ce jocuri va contine...

  3. #3 SP
    CG Editor Dant3's Avatar
    Heavy Rain și Beyond, știm noi

    LE: http://blog.eu.playstation.com/2015/...coming-to-ps4/

  4. #4 SP
    Why so serious ? razvanrazy's Avatar
    Asta "stim" noi. Dar cat de tare ar fi sa bage ca bonus si Fahrenheit, remaster-u scos anu asta pentru iOS ?

  5. #5 SP
    CG Editor Dant3's Avatar
    Potolește-te, mă faci să nu mai dorm câteva zile

  6. #6 SP
    Member Peetzy's Avatar
    Ar fi rupt in doua pe oricine si ar fi castigat ENORM daca s-ar fi orientat exact spre celelalte doua titluri superbe - Fahrenheit si piatra de temelie - The Nomad Soul.
    Sincer ma ia ameteala de la curentul asta al "remaster"-urilor, ma uit pe rafturi in magazine si efectiv nu prea vad destule jocuri noi pentru PS4 la adevarata valoare pentru ca, nu-i asa, le asteptam pe alea de PS3 in varianta noua cu "bomboane" marfa si 60 de fepese. Acum pe bune, si eu astept sa reiau Uncharted-urile la sfarsitul lunii, dar pe urma iar Heavy Rain si Beyond? Dupa God of War 3? Si Last of Us? Hai ca lista ramane deschisa oricum. Dati o tura pe aria Bazar sau pe OLX si numarati titlurile de vanzare. Daca treceti de 10 care sa merite e bine, si asta la doi ani de la lansarea PS4.
    Adevarat, un The Nomad Soul cu David Bowie pe coloana sonora nu prea mergea in ziua de azi cand ies skinuri de consola cu nichi bulaj sau mai stiu eu ce... fir-ar ele de vremuri sa fie
    Hai ca m-am mai racorit un pic, de mai mult de doi centi, as zice.

  7. #7 SP
    CG Editor Dant3's Avatar
    uploadfromtaptalk1443020682961.jpg

  8. #8 SP
    CG Editor Dant3's Avatar
    Azi vine anunțul
    uploadfromtaptalk1445954059704.jpg

  9. #9 SP
    Member taz@'s Avatar

  10. #10 SP
    Why so serious ? razvanrazy's Avatar
    Nu ca sunt yo nebun cu asta, dar daca nici macar un remaster nu poate duce 1080p cu 60fps, nu inteleg rostul...
    Diferente de grafica ori nu exista, ori sunt mult prea mici. I really don't get it...


  11. #11 SP
    CG Editor Dant3's Avatar
    Așa se întâmplă când nu te numești Bluepoint Games.

  12. #12 SP
    Member chris diaz's Avatar
    Am jucat câteva ore din Beyond Two Souls varianta remasterizata de PS4 si sunt furios la maxim. Nu exista nicio diferență cu exceptia contrastului mai întunecat la PS4 si a antialiasingului care isi face simțită prezența, in rest varianta de PS4 este doar o portare a variantei de PS3, avem aceleasi poligoane insuficiente pentru ca o roata sa fie perfecta si ca un halat alb sa recurgă la legile fizicii atunci când este cazul. Parerea mea daca aveti varianta de PS3 , nu cumpărați sub nicio forma această portare, un upscale nesimțit, fără nicio îmbunătățire esențială a jocului.

  13. #13 SP
    Senior Member Espiritus's Avatar
    Imaginea e mai smooth pe PS3, mi se pare ca pe PS4 e mereu o ceata ciudata care aduce a blur. Daca deschid un videoclip in 240p si dau putin zoom out in browser, cam asa se vede. Sa nu aduci imbunatatiri e una, dar sa faci jocul sa arate mai rau pe next gen, asta da performanta!

    De la 28 FPS la 30 FPS ->”A big big step forward in both graphics and frame rate" - Digital Foundry

  14. #14 SP
    Why so serious ? razvanrazy's Avatar
    Pff, eu nu l-am jucat pe PS3, asa ca ma gandeam sa-mi iau colectia, fizic, cand iese. Dar ma cam speriati...

  15. #15 SP
    \ tudyniuz's Avatar
    Eh, dupa 2-3 patchuri de 9-10GB poate e mai ok

  16. #16 SP
    Member chris diaz's Avatar
    Răzvan, nu mă înțelege gresit, jocul merită din plin a fi cumpărat, dar de cei ca tine care nu l-au jucat la vremea lui pe PS3. Eu sunt doar dezamăgit de Quantic Dream, fiindcă nu au muncit deloc la acest remaster, oferindu-ne o simplă portare si un upscale a rezoluției. Tu ia si cumpără jocul, te asigur ca vei fi mulțumit de poveste, muzica, iar grafica in anumite locuri te va lăsa mască, în sensul bun al cuvântului.

  17. #17 SP
    Senior Member siNcE's Avatar
    Mai multe site-uri au postat si o data: 4 Martie 2016


    Heavy Rain & Beyond Two Souls Collection PS4 | Zavvi.com

  18. #18 SP
    CG Editor Dant3's Avatar

  19. #19 SP
    Member chris diaz's Avatar
    Heavy Rain and Beyond: Two Souls PS4 | ALTEX

    Altex anunta pachetul Heavy Rain / Beyond Two Souls pentru data de 25.08.2016 la pretul de 150 lei.

  20. #20 SP
    CG Editor Dant3's Avatar
    Altex o să modifice data, băieții de acolo sunt căscați

Your post count prohibits you from posting new replies in this forum!
Users with less than 1 posts cannot reply to threads here. Your post count is currently . You need to post first in the Intro thread.
Page 1 of 4 1 2 3 ... LastLast

Similar Threads

  1. Replies: 8 Last Post: 30-09-2013, 08:58
  2. Replies: 23 Last Post: 23-02-2013, 22:27
  3. Replies: 0 Last Post: 23-03-2012, 11:17
  4. Replies: 0 Last Post: 09-03-2012, 14:40
  5. Quantic Dream lucreaza la 2 jocuri By erik95 in forum Console News
    Replies: 2 Last Post: 13-07-2010, 18:36

Bookmarks

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts