Your post count prohibits you from posting new replies in this forum!
Users with less than 1 posts cannot reply to threads here. Your post count is currently . You need to post first in the Intro thread.
Page 22 of 83 FirstFirst ... 12 20 21 22 23 24 32 72 ... LastLast
Results 421 to 440 of 1659

Thread: Clubul Xbox One X

  1. #421 SP
    Member AndreiRobert6's Avatar
    /\ mare dreptate ,eu unul.iubesc sa vorbesc cu strainii

  2. #422 SP
    Senior Member SYZYGY's Avatar
    Quote Originally Posted by KiritoStefan View Post
    AngelicToucH te crezi avocatul populației ? Nimeni nu știe cum va dori populația să joace dar tu îți permiți să gândești pentru populație , rămâne la alegerea și buzunarul fiecăruia ce consolă are în casă.
    Legat de consolă eu de câteva luni am xbox one sincer sunt mulțumit , personal ce mă deranjează foarte tare e că ps4 are mai mult români din câte am observat , în concluzia mea eu unul în viitor mizez pe ps4 pentru că orice face xbox nu văd să fie români majoritatea tot ps4 .
    Nu cred ca am zis nicaieri ca fiecare trebuie sa isi cumpere Scorpio sau sa ramana la Slim/Fat, de fapt fix un post maaai sus poti vedea ca aceiasi fraza am spus si eu "nu ii cumperi tu consola si nici nu joci tu in locul lui", pur si simplu ziceam ca FPS mai mult = mai bine si ca nu e nici un minus in asta ci doar un avantaj. Un sfat ar fi sa citesti de doua ori inainte in loc sa te arunci asa in discutii. Nu are nici un sens ce zici tu cu ce am zis eu, asa cum nici eu nu am aruncat "old school" intr-o discutie de frames per second cat am folosit-o intr-un mod ironic. In fine, water under the bridge, ai mingea nu ai mingea, la poarta dai.

  3. #423 SP
    Cons. Mercedes-Benz djleo666's Avatar
    La mine e fix invers, din 30 de prieteni pe PS4 am maxim 1 on-line la diferite ore, pe cand la X1 din 268 de prieteni am minim 20 la orice ora on-line.
    In plus Scorpio va fi cea mai puternica consola ever, cel putin pana apare PS5. Si daca isi fac temele bine de data asta va avea si continut+jocuri destule.
    Attached Images Attached Images 4e945863-ebfb-4d87-b82c-0a12a772559e.jpg 3110474c-9c0c-4294-85eb-cf8908cf9699.jpg

  4. #424 SP
    \ tudyniuz's Avatar
    Ce comparatie lipsita de orice logica, daca nu ai un numar egal sau macar apropiat de prieteni pe ambele platforme, e irelevanta comparatia. Si eu pot zice ca din 200 de oameni pe PSN, mereu sunt 15-20 online, dar pe Xbox din 18 oameni mai mereu nu e nimeni online. Foarte logic, nu?

    Sper ca la E3 sa vedem pretul la Scorpio, daca e cum se zvoneste 450$ nu e rau, insa daca reusesc sa lanseze consola la acelasi pret cu PS4 Pro, chiar cred ca va avea toate sansele sa aiba succes. Sa speram ca vin si cu ceva jocuri.

  5. #425 SP
    Cons. Mercedes-Benz djleo666's Avatar
    Quote Originally Posted by tudyniuz View Post
    Ce comparatie lipsita de orice logica, daca nu ai un numar egal sau macar apropiat de prieteni pe ambele platforme, e irelevanta comparatia. Si eu pot zice ca din 200 de oameni pe PSN, mereu sunt 15-20 online, dar pe Xbox din 18 oameni mai mereu nu e nimeni online. Foarte logic, nu?

    Sper ca la E3 sa vedem pretul la Scorpio, daca e cum se zvoneste 450$ nu e rau, insa daca reusesc sa lanseze consola la acelasi pret cu PS4 Pro, chiar cred ca va avea toate sansele sa aiba succes. Sa speram ca vin si cu ceva jocuri.
    Nu comparam ca idee de X1 versus PS4 ci raspundeam tipului care se plange ca majoritatea romanilor sunt pe PS4. Doar ca si idee, sa ai 268 de romani la prieteni pe X1 eu zic ca e mai mult decat OK, ba inca se inmultesc in fiecare luna. Da, intradevar PS4 conduce detasat ca si vanzari, asta nu o neg, dar ca sa zici ca nu ai cu cine te juca (prieteni romani spun..) e putin exagerat.
    PS cel putin 50 de amici din lista vor trece la Scorpio dupa lansare, pentru mine e mai mult decat suficient. Probabil daca aveam minim 100 de prieteni pe PS4 si acolo jumate din ei treceau la PS4 Pro. Eu zic ca la minim 50 de amici pe online, ai cu cine te juca...

  6. #426 SP
    Admin MonkY's Avatar
    Eu sunt curios de numele sau... pt. ca nu cred ca se va merge pe Xbox Scorpio. Daca ne gandim ca am avut Xbox, Xbox 360, Xbox One, Xbox S... e al naibii de greu sa iti dai seama ce urmeaza. Xbox 2? Xbox 720? Xbox Pro? Hai sa vedem cine ghiceste!

  7. #427 SP
    Cons. Mercedes-Benz djleo666's Avatar
    Quote Originally Posted by MonkY View Post
    Eu sunt curios de numele sau... pt. ca nu cred ca se va merge pe Xbox Scorpio. Daca ne gandim ca am avut Xbox, Xbox 360, Xbox One, Xbox S... e al naibii de greu sa iti dai seama ce urmeaza. Xbox 2? Xbox 720? Xbox Pro? Hai sa vedem cine ghiceste!
    Daca ma crezi, mie unul imi place Scorpio. E un nume cu efect, de ce nu? Ca si Elite...
    Sa ramana pe piata X1 S si X1 Scorpio. We have a cheap Xbox and a beast

  8. #428 SP
    Senior Member Einherjar793AD's Avatar
    Quote Originally Posted by MonkY View Post
    Eu sunt curios de numele sau... pt. ca nu cred ca se va merge pe Xbox Scorpio. Daca ne gandim ca am avut Xbox, Xbox 360, Xbox One, Xbox S... e al naibii de greu sa iti dai seama ce urmeaza. Xbox 2? Xbox 720? Xbox Pro? Hai sa vedem cine ghiceste!
    Xbox One

  9. #429 SP
    Member biagyydog's Avatar
    Nu Xbox One ori Two ori Pro ori.... prea incepe sa semene a generatii de telefoane.
    Scorpio este ok, daca mai vine si cu un bundle rosu-visiniu cu atat mai bine.
    Nu numele va fi indicatorul succesului, ci pretul, puterea componentelor si ce va aduce la pachet. Daca vor invata ca o ciorba reincalzita nu merge la infinit si vor pune si ei osul pentru a avea 5-10 exclusivitati cu greutate, atunci vor mai recupera din avansul pierdut in fata Sony.
    Prietenii online vor aparea atunci cand vor avea si ceva demn de jucat, nu doar FIFA.

  10. #430 SP
    Senior Member SYZYGY's Avatar
    Quote Originally Posted by Einherjar793AD View Post
    Xbox One
    De accord, Scorpio e doar numele la proiect. Probabil va fi Xbox One 4k sau Xbox One S+, probabil ca ceva similar dar nu Scorpio.

  11. #431 SP
    Member chris diaz's Avatar
    Cred ca va ramane cu denumirea de Xbox Scorpio, ori Xbox One Scorpio.

  12. #432 SP
    Member AndreiRobert6's Avatar
    Xbox one X

  13. #433 SP
    Admin MonkY's Avatar
    Quote Originally Posted by AndreiRobert6 View Post
    Xbox one X
    Deci vrei sa se numeasca XxX ?!? Nebunaticule...

  14. #434 SP
    Junior Member Cristache CdinT's Avatar
    Interesanta discutia si argumentele dar eu unul fac precomanda cum apare posibilitatea dintr-un singur motiv principal (si altele secundare care s-au tot discutat pe aici asa ca nu mai adaug nimic): timpul de incarcare! Tocmai am terminat Just Cause 3 si din vreo 90 de ore de joc pe bune daca n-am senzatia ca vreo 10 le-am petrecut cu ochii la loading screen...


    Sent from my iPhone using Tapatalk

  15. #435 SP
    Admin MonkY's Avatar
    Imi pare rau sa te dezamagesc Cristache, dar sunt 99% sanse ca HDD-ul intern al lui Scorpio sa fie tot un amarat de 5400 RPM (sper ca macar sa fie un SSHD). Da, vor ajuta probabil un pic CPU-ul nou, eventual bandwith-ul de memorie mai mare... dar loading-ul va sta in aceeasi zona gri. Ca si la PS4 dealtfel, cea mai lenta componenta ramane HDD-ul. Pe vremuri era unitatea optica...

    Probabil vei rezolva la Scorpio asa cum poti rezolva si acum la un Xbox One: punand pe USB 3.0 un HDD mai rapid (7200 RPM sau SSD).

  16. #436 SP
    Member AndreiRobert6's Avatar
    Quote Originally Posted by AndreiRobert6 View Post
    Xbox one X

    Cred ca mokey are dreptate:nu cred ca v-om vedea un hdd mai rapid din pricina cresterii pretului.

  17. #437 SP
    Junior Member Cristache CdinT's Avatar
    Pai am un hdd rapid & usb 3 dar il folosesc doar ca spatiu de depozitare pt ca dintr-un motiv necunoscut daca joc de pe el din cind in cind agata pt o secunda sau sacadeaza citeva secunde la orice joc chiar si la cele fara cerinte deosebite. E adevarat ca nu am incercat de vreo 2 ani sa joc de pe el, poate cu toate updateurile aparute de atunci s-o fi rezolvat problema pt ca nu cred ca era de la hdd. Merci pt. sugestie o sa-l pun din nou la treaba sa vad daca mai face figuri.


    Sent from my iPhone using Tapatalk

  18. #438 SP
    495
    Member 495's Avatar
    sa fie hddul singurul motiv pt loading times mari si reparam noi repede cu un ssd. nu am jucat just cause 3 dar povestea cu loading times enorme a ajuns sa fie mai cunoscuta decat jocul in sine.

    sa nu uitam ca si la bloodborne daca mureai, pana ce apucai sa rejoci aveai timp sa faci un dus, mergi in oras, faci toate cumparaturile si tot te mai uitai putin la loading screen cand veneai inapoi... si a fost patch-uit in primele luni. acum mai mult decat cateva secunde nu stai in loading.

    tine de joc, de devs si abia pe urma de hardware. degeab ai ssd si procesor nou, daca nu stie ce sa faca cu fisierele alea.

    btw, credeam ca totul e stabilit cu numele, dar mi-am adus aminte ca a fost mentionat doar "project" scorpio, si niciodata xbox scorpio, oficial.

    "xbox even pro'er"

  19. #439 SP
    Member Sherwood's Avatar
    Xbox 4K sau Xbox $$

  20. #440 SP
    Member AndreiRobert6's Avatar
    Xbox xone

Your post count prohibits you from posting new replies in this forum!
Users with less than 1 posts cannot reply to threads here. Your post count is currently . You need to post first in the Intro thread.
Page 22 of 83 FirstFirst ... 12 20 21 22 23 24 32 72 ... LastLast

Similar Threads

  1. Clubul Xbox One S By MonkY in forum Microsoft Xbox One
    Replies: 199 Last Post: 25-11-2023, 06:13
  2. Clubul Xbox One By MonkY in forum Microsoft Xbox One
    Replies: 7883 Last Post: 15-06-2023, 20:45
  3. Vand Abonamente Xbox Live Gold Xbox One/Xbox 360 si EA Access Xbox By siemens123 in forum Bazar Microsoft: Jocuri Console
    Replies: 187 Last Post: 16-02-2021, 14:37
  4. Vand Controller Xbox One Elite pentru Xbox One si PC By Chazy90 in forum Hardware PC & Mac
    Replies: 4 Last Post: 25-08-2017, 18:15
  5. Vand Controller Xbox One Elite pentru Xbox One si PC By Chazy90 in forum Bazar Microsoft: Console & Accesorii
    Replies: 2 Last Post: 25-08-2017, 18:14

Tags for this Thread

Bookmarks

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts