Your post count prohibits you from posting new replies in this forum!
Users with less than 1 posts cannot reply to threads here. Your post count is currently . You need to post first in the Intro thread.
Page 22 of 51 FirstFirst ... 12 20 21 22 23 24 32 ... LastLast
Results 421 to 440 of 1001

Thread: Games with Gold

  1. #421 SP
    Member Gigi Kent's Avatar
    ai card atasat contului?

  2. #422 SP
    Junior Member Sorin0311's Avatar
    Da,am si cumparat cate ceva.

  3. #423 SP
    Member Gigi Kent's Avatar
    Quote Originally Posted by iry View Post
    Cauta-le dupa nume in store, si le iei de acolo. Daca-ti da eroare, foloseste TunnelBear, ip de US, si apoi incerci din nou, o sa mearga 100%

    Incearca recomandarea lui iry.

  4. #424 SP
    Junior Member Sorin0311's Avatar
    Deci imi aparea asa: Free with gold, 14.99 USD... bla...bla...bla - am dat purchase si a mers. Acum m-am uitat in contul de card si am vazut ca nu mi-a debitat cardul , deci cred ca a fost free totusi. Unde gasesc jocul acum? Am folosit TunnelBear. Multumesc!

    ---------- Post added 05-01-2016 at 11:34 ----------

    As mai vrea Toy Story 3 la 5S cu gold pentru XBOX 360, oare este compatibil cu XB ONE?
    Multumesc!

  5. #425 SP
    Junior Member Zorba29's Avatar
    Eu am gold, iar jocul de data trecuta - Sacred 3 - l-al luat din browser de pe calculator fara sa fac nimic alceva. Am intrat in consola l-am vazut si l-am instalat.
    Alta poveste insa acum cu - DiRT Showdown - nu a fost chip sa-l iau nici cu "TunnelBear". E drept ca nu folosesc Crome ci firefox si browserul nu se mai conecta la internet desi alte aplicatii o faceau.
    Pana la urma am reusit cu "TunnelBear" de pe telefonul cu android si conectat la date mobile, la Wifi nu am reusit la fel ca de pe laptop am avut probleme.
    Sper sa-ti fie de folos ce ti-am zis. Eu asa am reusit, nu zic ca o fi si mai simplu.
    Pt. a lua - Thief - a trebuit sa intru in setarile contului si sa dau jos cu setarea de a lua numai jocuri Free, iar dupa am activat-o la loc ca sa nu-mi faca aia micii vreo surpriza, bineinteles si card atasat contului de Xbox.
    Acum cand am luat addonul: "Killer Instinct: Ultra Edition Add-On" si am intrat pe consola am vazut ca mi-a instalat si "Killer Instinct: Season 2". Aveti idee daca o sa ma bage la plata? Aveam setarea de a lua numai jocuri Free dezactivata. Pana acum vad ca nu mi-a luat nimic din cont.
    Jocurile compatibile Xbox One - 360: http://www.xbox.com/en-US/xbox-one/b...vailable-games
    O zi buna!

  6. #426 SP
    Member robertfelixx's Avatar
    La fel și la mine:
    Tunnelbear instalat pe telefon,și am luat jocul fără probleme.

  7. #427 SP
    Member zulander's Avatar
    Confirm ca si la mine a mers cu TunnelBear, dupa ce am incercat de 2 ori fara.
    P.S. folosesc extensia de Chrome
    P.P.S Ai grija sa selectezi aceasi regiune atasata contului, implicit el pune US, schimba pe UK daca acolo ai contul

  8. #428 SP
    Junior Member Zorba29's Avatar
    Quote Originally Posted by zulander View Post
    P.P.S Ai grija sa selectezi aceasi regiune atasata contului, implicit el pune US, schimba pe UK daca acolo ai contul
    Bine punctat. Ca sa fie si mai clar e vorba despre contul de pe Xbox.
    Eu am ales US si de acolo unul din cele 5 state americane in care nu se platesc taxe la vanzarea produselor (echivalentul TVA-ului nostru), astfel eu nu am avut probleme cu TunnelBear, a fost default pe US si gata.

  9. #429 SP
    Junior Member Sorin0311's Avatar
    Și eu am reușit cu Chrome și TunnelBear. Azi am pus jocul la descarcat pe consola.

  10. #430 SP
    Junior Member RandomString314's Avatar
    Am incercat astazi sa descarc Deus Ex Human Revolution fiind free cu gold. Daca intru din consola imi apare "Bundle only" iar pe PC apare $14,99 or Free with Gold, insa daca dau pe Download for Xbox 360 imi apare pagina cu plata (Buy $14,99). As da Confirm (am atat gold cat si card atasat), dar ma tem ca-mi debiteaza cardul.
    Cum s-ar putea rezolva toata treaba asta cu descarcatul jocurilor 360 free pe One?

  11. #431 SP
    iry
    Senior Member iry's Avatar
    Ia-l din browser, dai cautare la joc pe site, acolo apare free. Azi l-am luat si eu, cu TunnelBear, normal download nu a mers.

  12. #432 SP
    Why so serious ? razvanrazy's Avatar
    Eu l-am luat din Chrome, de pe PC, fara niciun fel de problema. L-am cautat dupa nume, m-am dus la sectiunea X360 (iti apare bundle only daca te duci la cel ce urmeaza sa apara pe Xbox One), am dat pe el, mi-a aratat ca-mi vor fi luati bani de pe card (FREE mare scris sus cu verde) si asta a fost tot.

  13. #433 SP
    Member eangel's Avatar
    Am reușit. Chrome, pe mac, tunnelbear extensie și selectat card mastercard cu adresa de uk. Multumesc!

    Sent from my Nexus 5X using Tapatalk

  14. #434 SP
    Junior Member RandomString314's Avatar
    Quote Originally Posted by iry View Post
    Ia-l din browser, dai cautare la joc pe site, acolo apare free. Azi l-am luat si eu, cu TunnelBear, normal download nu a mers.
    Din browser am incercat, cu TunnelBear.
    Pana la urma l-am luat, insa am verificat si am observat ca mi-a luat bani de pe card. Ba chiar am primit si mail de la Microsoft cu "Purchase confirmation".

  15. #435 SP
    Why so serious ? razvanrazy's Avatar
    Foarte dubios. Dar nu trebuia sa continui. Cand dai Purchase, de pe calculator, urmatorul ecran este cel in care-ti arata cardul si pretul. Iar sus scrie FREE cu verde, daca e free. Trebuia sa verifici inainte sa dai ultimul continue...

  16. #436 SP
    iry
    Senior Member iry's Avatar
    Ai man Gold activat? E imposibil sa-ti ia banii de pe card, oricum vorbesti cu ei sa-ti dea suma, sau eventual un voucher ceva...

  17. #437 SP
    Junior Member RandomString314's Avatar
    Quote Originally Posted by iry View Post
    Ai man Gold activat? E imposibil sa-ti ia banii de pe card, oricum vorbesti cu ei sa-ti dea suma, sau eventual un voucher ceva...
    Am activat Gold valabil 14 zile, din pachetul consolei. Nu stiu daca o sa-mi dea banii inapoi, insa le trimit un mail sa cer lamuriri.

    ---------- Post added 17-01-2016 at 11:50 ----------

    Quote Originally Posted by razvanrazy View Post
    Foarte dubios. Dar nu trebuia sa continui. Cand dai Purchase, de pe calculator, urmatorul ecran este cel in care-ti arata cardul si pretul. Iar sus scrie FREE cu verde, daca e free. Trebuia sa verifici inainte sa dai ultimul continue...
    Stiu ca e dubios. In ecranul respectiv la mine nu mai scria free, desi in ecranul anterior aparea "Free with gold". Gold am activat sigur, pentru ca am luat Thief (pentru X One) mai devreme saptamana asta.

  18. #438 SP
    Why so serious ? razvanrazy's Avatar
    Eu stiu ca acele 14 zile de gold care vin cu consola, nu sunt de Gold (cu toate beneficiile) ci doar pentru a juca in MP. Cand mi-am luat consola, dupa ce am activat acel gold, n-am putut sa iau jocurile Free with Gold. Abia dupa activarea celui cumparat am putut. Ia vezi, nu cumva ti-a luat banii si pe Thief ?

  19. #439 SP
    Junior Member RandomString314's Avatar
    Quote Originally Posted by razvanrazy View Post
    Eu stiu ca acele 14 zile de gold care vin cu consola, nu sunt de Gold (cu toate beneficiile) ci doar pentru a juca in MP. Cand mi-am luat consola, dupa ce am activat acel gold, n-am putut sa iau jocurile Free with Gold. Abia dupa activarea celui cumparat am putut. Ia vezi, nu cumva ti-a luat banii si pe Thief ?
    Nu stiu cum a fost la tine, dar eu am 14 day Xbox Live Gold Trial. Iar pe Thief nu mi-a luat bani, am verificat. Cand am intrat de pe consola, imi apareau jocurile care sunt Free With Gold, iar la Thief pretul era taiat si langa scria Free.

    ---------- Post added 17-01-2016 at 12:45 ----------

    Si raspunsul de la Microsoft....
    "As we checked here on our system your account region is currently located in US. However just to set your expectation system wise our xbox consoles are region base, once the system detected that your console's IP address is in Romania this will consider your current region. And as we can see here the game ins Romain region is not available that's why when you buy it on your current location the system charges you with it."
    "Having a mismatched with an account and the region where you are physically located there will be an error that you may have and with your case since xbox live gold is not yet available in Romania and your account is in US and you have a payment internet that is associated with it that is why the charges went through your account. For more information for our xbox live service, you may check this link for the list of country where it is currently available:http://www.xbox.com/ro-RO/live/countries"

    ---------- Post added 17-01-2016 at 13:12 ----------

    "Just to set your expectation Cristian, system wise in able to avail a free games with gold an account should have an active premium gold subscription and not a trial gold subscription as this is only being considered by the system as a trial version, that is why you've been charge on your account. With regards to the game Thief that you got from free games with gold, you are one lucky customer as this gave you a chance to get the game for free even when you only have a trial gold."

  20. #440 SP
    iry
    Senior Member iry's Avatar
    Deci de la gold este, trialul ala-i de vină. No să-ți dea nimic înapoi, ca ai fost lucky customer cu Thief

Your post count prohibits you from posting new replies in this forum!
Users with less than 1 posts cannot reply to threads here. Your post count is currently . You need to post first in the Intro thread.
Page 22 of 51 FirstFirst ... 12 20 21 22 23 24 32 ... LastLast

Similar Threads

  1. Games with Gold By RonanN1 in forum Microsoft Xbox One
    Replies: 978 Last Post: 08-02-2021, 17:15
  2. Games with Gold - Xbox 360 By iry in forum Microsoft Xbox 360
    Replies: 238 Last Post: 10-02-2016, 11:24
  3. Pronosticuri FREE GAMES with GOLD By eneea in forum Microsoft Xbox 360
    Replies: 29 Last Post: 17-10-2014, 22:43
  4. Xbox 360 "Games with Gold" in Romania By CodrinMarius in forum Microsoft Xbox 360
    Replies: 5 Last Post: 19-02-2014, 19:25
  5. Detalii despre promotia "Games with Gold" By AndRewqp in forum Console News
    Replies: 27 Last Post: 02-08-2013, 14:35

Tags for this Thread

Bookmarks

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts