Your post count prohibits you from posting new replies in this forum!
Users with less than 1 posts cannot reply to threads here. Your post count is currently . You need to post first in the Intro thread.
Results 1 to 8 of 8

Thread: Nelămurire despre Xbox One

  1. #1 SP
    Junior Member •Alpha•'s Avatar

    Nelămurire despre Xbox One

    •Salut, sunt nou pe forum și in "lumea" consolelor. Acum o săptămână mi-am cumpărat xbox one si acum cred că am făcut alegerea proastă pentru că văd că toata lumea e dezamăgită de X1 și îl schimbă pe ps4. Întrebarea mea este dacă consola este bună pentru un gamer obișnuit, adica nu sunt la modul hardcore. Joc cel mult două-trei ore pe zi.

  2. #2 SP
    Member Bodolay Botond's Avatar
    Unde anume ai văzut tu că lumea e dezamăgită de Xbox One?

  3. #3 SP
    Junior Member •Alpha•'s Avatar
    Păi mi-au spus niste prieteni după ce l-am cumpărat plus că am văzut ca jocurile exclusive de pe Xbox one încep sa apară si pe PC , aici poate greșesc, daca da scuzele mele.

  4. #4 SP
    Member Bodolay Botond's Avatar
    Încep să apară și pe PC cu Windows, dacă se poate cu licență(!), ceea ce mi se pare normal, din moment ce atât Xbox cât și Windows sunt făcute de Microsoft. Nu văd nimic rău în asta. Și eu mi-am luat, după 9 ani de Linux, primul laptop cu Windows 10 cu licență, tocmai din această cauză: având deja un Xbox One, eram curios de ”mixarea” jocurilor pe două platforme.
    Windows 10 vine cu aplicația Xbox preinstalată iar odată asociată cu contul tău, poți interacționa cu consola.

    Eu nu m-aș lua după ce spun ”pretenii”. Dacă ar fi să ascult de ei, nu aș avea nici Wii U, nici 3DS, nici Xbox One...și deci implicit nu aș fi jucat niciodată o Zelda, un Splatoon, un Halo.

  5. #5 SP
    Junior Member •Alpha•'s Avatar
    Ai dreptate aici, mulțumesc de răspuns

  6. #6 SP
    Member eneea's Avatar
    Daca tie iti palce si ai ce sa te joci pe el de ce-ti pasa ce zic prietenii?

  7. #7 SP
    Member ingerulol's Avatar
    Nu inteleg care e treaba asta cu exclusivitatile . Personal mi-as dori o consola pe care sa apara toate jocurile , nu doar cateva ! E bun si PC-ul , dar iti trebuie configuratie sanatoasa sa joci jocurile cateva generatii . Asa cele de console scaleaza si se imbunatatesc continuu sa mentina cele 30 fps . Mie-mi place XO pentru KINECT . Cand ma joc in grup este bestial .

  8. #8 SP
    Senior Member raducucosmin's Avatar
    Treaba e ca fiecare producator de console vrea sa vanda mai mult decat competitia. Si atunci cand consolele sunt similare in ceea ce priveste performanta, trebuie ca ceva sa incline balanta. Si acel ceva pot fi jocurile. Daca ar avea toate consolele aceleasi jocuri, aceeasi performanta si ar costa la fel, de ce ar lua lumea ps4 si nu xbox? Sau invers

Your post count prohibits you from posting new replies in this forum!
Users with less than 1 posts cannot reply to threads here. Your post count is currently . You need to post first in the Intro thread.

Similar Threads

  1. Totul despre accesoriile consolei Xbox One By MonkY in forum Microsoft Xbox One
    Replies: 236 Last Post: 06-12-2019, 23:57
  2. Xbox One - discutii despre comenzi si preturi bune By Snake in forum Microsoft Xbox One
    Replies: 98 Last Post: 13-05-2015, 00:01
  3. Replies: 2 Last Post: 29-09-2014, 18:50
  4. Replies: 27 Last Post: 21-11-2013, 01:33
  5. Prima reclama Xbox One la TV este despre... By MonkY in forum Console News
    Replies: 9 Last Post: 07-09-2013, 12:15

Bookmarks

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts