Your post count prohibits you from posting new replies in this forum!
Users with less than 1 posts cannot reply to threads here. Your post count is currently . You need to post first in the Intro thread.
Results 1 to 3 of 3

Thread: Nevoie de ajutor

  1. #1 SP
    Junior Member stefanteg's Avatar

    Nevoie de ajutor

    Va salut !
    Doar ce am cumparat un xbox one . Am folosit ps multi ani si am decis sa incerc si xbox ul . Am o nelamurire .... vreau sa imi fac cont pe US ( am citit aici ca ar fi cel mai convenabil ) . Trebuie sa trec vreun oras , vreo strada ? E legal asa ceva ? Pot cumpara jocuri sau altceva cu cardul meu de Romania ?
    As fi recunoscator daca m ar ajuta cineva , ptr ca sunt nou in bransa si nu vreau sa fac ceva gresit si sa imi para rau mai tarziu .
    Va multumesc !

  2. #2 SP
    Member blondutzu's Avatar
    In US sunt preturile ceva mai bune, eu personal tot pe US imi folosesc contul. Poti cauta pe google adresa uni KFC/hotel/spital etc dintr-un stat fara taxe si o poti folosi fara probleme. Legat de card, stiu colegi care platesc cu card de Romania si nu au avut conflicte cu cei de la Microsoft, insa pentru mai multa siguranta poti cumpara carduri valorice (amazon/cdkeys etc), pe care le folosesti sa iti alimentezi contul de live si sa poti cumpara ce iti doresti.

    PS daca dupa un timp te hotarasti sa muti contul pe o alta tara, o poti face

  3. #3 SP
    Junior Member stefanteg's Avatar
    Quote Originally Posted by blondutzu View Post
    In US sunt preturile ceva mai bune, eu personal tot pe US imi folosesc contul. Poti cauta pe google adresa uni KFC/hotel/spital etc dintr-un stat fara taxe si o poti folosi fara probleme. Legat de card, stiu colegi care platesc cu card de Romania si nu au avut conflicte cu cei de la Microsoft, insa pentru mai multa siguranta poti cumpara carduri valorice (amazon/cdkeys etc), pe care le folosesti sa iti alimentezi contul de live si sa poti cumpara ce iti doresti.

    PS daca dupa un timp te hotarasti sa muti contul pe o alta tara, o poti face
    Mulțumesc mult PTR răspuns . Am încercat sa îmi fac cont pe US si mi au cerut Nr de telefon . Tu l ai trecut pe cel de Romania !? E așa ciudat cu Xbox u '

Your post count prohibits you from posting new replies in this forum!
Users with less than 1 posts cannot reply to threads here. Your post count is currently . You need to post first in the Intro thread.

Similar Threads

  1. Am si eu nevoie de putin ajutor :D By Gammrich in forum Offtopic
    Replies: 0 Last Post: 13-05-2015, 19:21
  2. Am nevoie de ajutor! By StarKiller in forum Muzica, Filme & Seriale
    Replies: 2 Last Post: 18-07-2011, 00:00
  3. Am nevoie de ajutor cu o problema de psp By DrDeath in forum Sony PSP, PSP Go & Vita
    Replies: 2 Last Post: 04-07-2011, 12:34
  4. Replies: 26 Last Post: 24-08-2010, 14:02
  5. Am nevoie de ajutor la un concurs :) By Honord in forum Offtopic
    Replies: 10 Last Post: 08-05-2009, 08:42

Bookmarks

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts