Your post count prohibits you from posting new replies in this forum!
Users with less than 1 posts cannot reply to threads here. Your post count is currently . You need to post first in the Intro thread.
Results 1 to 14 of 14

Thread: Clubul Nintendo 2DS

  1. #1 SP
    Mad Collector rodarkone's Avatar

    Lightbulb Clubul Nintendo 2DS

    Pentru toti cei care nu-si permit sau nu doresc un 3DS sau un 3DS XL alternativa celor de la Nintendo vine in format 2DS - practic extrem de similar ca si specificatii cu un 3DS cu cateva lipsuri (faptul ca nu mai are o functie de 3D) si cu diferente de design (faptul ca nu mai este in format "scoica") noul membru al familiei "DS" a aparut nu de foarte multa vreme pe piata.

    Exista cateva variatii si bundleuri disponibile, eu unul am gasit la un pret imbatabil (99 EU) consola red+white si un joc bonus, alegerea personala fiind New Yoshi's Island. Daca scadem pretul jocului (~ 35-40 EU) si daca luam in consideratie ca pretul RRP este undeva la 119 EU decizia mea de a cumpara consola este un "no-brainer".

    Pareri personale - sincer bateria mi se pare ca tine ceva mai putin (poate mi se pare mie pentru ca sunt obisnuit cu 3DS XL) insa acesta este singurul minus pentru mine (poate un pic si forma un pic prea bulky pentru zilele noastre, avand in vedere capabilitatile consolei din punct de vedere al performantelor hardware care sunt extrem de limitate).

    Ce imi place este ca acest model este foarte confortabil de tinut in mana si pare destul de solida.

    Per ansamblu - daca o gasiti la super oferta, eu spun ca merita - insa nicidecum 119 EU.
    Attached Images Attached Images nintendo-2ds.jpg

  2. #2 SP
    Senior Member sexbobomb91's Avatar
    Modelul acesta nu ma atrage deloc .
    "Formatul scoica" este lucrul care-mi place cel mai mult la 3DS-uri.
    Si inca sunt multumit cu 3DS-ul normal; Poate trec la un XL in viitor.

  3. #3 SP
    Mad Collector rodarkone's Avatar
    Pentru cine are deja 3DS sau 3DS XL si foloseste consola exclusiv pentru jocuri nu cred ca este o atractie.

    Pentru cine nu are, nu este interesat de 3D si nici doreste sa plateasca un pret mic (sau colectioneaza ) - consola 2DS poate prezenta interes.

  4. #4 SP
    OEE
    VIP Member OEE's Avatar
    Ca tot veni vorba, pe 6 iunie se va mai lansa o culoare pentru 2DS, "Sea Green".
    Attached Images Attached Images 2539644-seagreen2ds.jpg

  5. #5 SP
    Senior Member Danny's Avatar
    Parca nu mai e "portabila'. Vroiam sa imi cumpar un 3DS si sa renunt la DSi dar jocurile de DS aveau "borders" negre si ma deranja. Dupa am tinut un 3DS XL in mana si mi-am spus ca trebuie sa imi cumpa unul. Astept un bundle cu Pokemon Omega Ruby sau Alpha Sapphire...

    2DS-ul cred ca e putin dezavantajat ca nu se inchide, probabil daca il pui undeva e mai expus la riscul de a se sparge sau mai stiu ce. Probabil ca sunt ceva huse pana pe la 100 lei dar mai pui un ban si cumperi 3DS.

  6. #6 SP
    Mad Collector rodarkone's Avatar
    Danny - eu sincer am vazut console gameboy vechi de 25 ani care nu s-au spart si inca functioneaza sa fim seriosi si sa nu devenim paranoici

  7. #7 SP
    Senior Member Danny's Avatar
    Nu am vazut pana acum un 2DS, doar mi-am spus parerea. Mie din poze imi pare un plastic ieftin si cum majoritatea spun de consolele next gen ca au un plastic prost, automat ma gandesc la asta. Ai dreptate in legatura cu gameboy-urile vechi, inca mai am Advance-ul in stare buna. E un fel de Nokia.

    Eu folosesc foarte mult DSi-ul + ca il tin prin ghiozdan si de aceea mi se pare mai OK un 3DS.

  8. #8 SP
    Senior Member solecon's Avatar
    OMG, cum pot sa arate! (valabile din 7 noiembrie)
    Attached Images Attached Images original-5-.jpg original-4-.jpg

  9. #9 SP
    Mad Collector rodarkone's Avatar
    E momentu solecon nu te utia inapoi .. sacrifica 200 EU si ia-ti ambele versiuni

  10. #10 SP
    Senior Member solecon's Avatar
    Eu as vrea, dar nu se poate.

  11. #11 SP
    Member Bodolay Botond's Avatar
    New 2DS XL, venit de nicăieri. Și în comparație cu New 3DS XL.


  12. #12 SP
    \ tudyniuz's Avatar
    Si eu care credeam ca vor impinge Switch pe cat posibil. Silly me...

  13. #13 SP
    Senior Member sexbobomb91's Avatar
    In ultimul an s-au vandut aproape 1 milion de 3DS-uri: https://en.wikipedia.org/wiki/Nintendo_3DS_sales#2017 .
    Vor sa se foloseasca de piata asta mare cat mai mult dar la software se vede ca SWITCH-ul este avantajat.

  14. #14 SP
    Member Bodolay Botond's Avatar
    Evident​ că atâta timp cât mai e piață pentru 3DS vor continua să o fabrice. Ar fi prostie să nu o facă. Jocuri există cu duiumul, vânzările lifetime încă nu le-au depășit pe ale lui PS, probabil o va face în curând, mulți își mai iau încă unul pe lângă cel vechi, deci e OK.
    Și chiar arată bine 2DS XL-ul, mie îmi place mult, e mai zvelt, pare să încapă mai ușor în buzunar decât 3DS XL-ul.

    Sent from my Nexus 5 using Tapatalk

Your post count prohibits you from posting new replies in this forum!
Users with less than 1 posts cannot reply to threads here. Your post count is currently . You need to post first in the Intro thread.

Similar Threads

  1. Cumpar consola New Nintendo 2ds / 3ds xl By clax_117 in forum Bazar Nintendo: Console & Accesorii
    Replies: 1 Last Post: 03-05-2020, 11:10
  2. Vand Consola Nintendo 2DS XL + 5 Jocuri By n3r0 in forum Bazar Nintendo: Console & Accesorii
    Replies: 0 Last Post: 25-04-2018, 12:04
  3. Replies: 7 Last Post: 05-05-2017, 17:26
  4. Noua consola Nintendo: Nintendo 2DS By storm89shadow in forum Nintendo DS, DSi, 3DS & XL
    Replies: 12 Last Post: 16-10-2013, 15:44
  5. Replies: 42 Last Post: 02-09-2013, 10:56

Bookmarks

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts