Your post count prohibits you from posting new replies in this forum!
Users with less than 1 posts cannot reply to threads here. Your post count is currently . You need to post first in the Intro thread.
Results 1 to 6 of 6

Thread: Bravely Default

  1. #1 SP
    Admin MonkY's Avatar

    Bravely Default

    Bravely Default: Where the Fairy Flies (asa cum se va numi el in Europa) este un JRPG clasic dezvoltat de Square Enix, care din punctul meu de vedere este un Final Fantasy sub un alt nume. Este in development de catre Silicon Studio pentru 3DS si se va lansa in Japonia pe 9 Decembrie 2013 si in UE in primavara 2014. Must have!


  2. #2 SP
    Senior Member solecon's Avatar
    Si avem si o editie de colectie exclusiva shopto.net.

    Nintendo has detailed the European Bravely Default collector’s edition.

    Due out on December 6 and available in the United Kingdom from ShopTo.net, the collector’s edition will come in a game-themed box and include the following items:

    A copy of the game
    Agnès figurine
    Deluxe art book
    34 AR cards
    Original soundtrack CD
    Attached Images Attached Images 25uzdsfl.jpg

  3. #3 SP
    Senior Member solecon's Avatar


    Acum asteptam...
    Attached Images Attached Images waiting-you.jpg

  4. #4 SP
    Junior Member shinorbi's Avatar
    Inca sunt nehotart daca merita sa cumpar Bravely Default. Din recenziile de pe internet, ceea ce ma face sa ezit oarecum sunt microtranzactiile si chestia cu lasatul 3DS-ului in Sleep Mode sa "produca" sleep points.
    Grind fest-ul si repetivitatea de pe la jumatea jocului de care se plang cei care l-au jucat, sa zicem ca nu m-ar deranja pentru ca oricum un joc de genu', am sa-l butonez cel putin doua luni, daca nu mai mult.

    Pentru cei care l-ati jucat, cat de esentiale sunt cele enumerate mai sus?


    Am vazut ca MG are Bravely Second listat, dar la fel ca Final Fantasy Explorers, ma gandesc ca poate va fi niciodata in stoc.

  5. #5 SP
    Junior Member seth666c's Avatar
    Salut, in vedere cu microtranzactiile, nu sunt necesare pentru sleep points (sau oricum sar numi) , acestea pot fi obtinute si prin lasarea jocului in sleep mode (oricum, daca te-ai juca ar fi recomandat sa lasi in sleep mode pentru a nu astepta dupa upgrade-urile din minigame). Am parcurs cam jumatate din joc si nu am simtit nevoia sa cumpar sleep points (nu inseamna ca nu m-am frustrat din cauza esecurilor).
    Si grindul este dupa parerea mea un plus deoarece ai autofight si in plus ai nevoie sa cresti nivelul joburilor. La inceput este frustrant sa incerci sa le cresti, dar mai incolo, nici nu o sa stii care sa le cresti mai intai.

    Sper ca ti-am oprit grija fata de sleep points si imi cer scuze pentru harababura de informatii/pareri
    P.S.: Nu prea ma tenteaza Bravely Second momentan, imi ajunge un joc cu grinding deocamdata si momentan incerc sa fac comanda la un rpg diferit

  6. #6 SP
    Member Ramon's Avatar
    Nu e nevoie de sleep points ca sa joci jocul. Eu rareori spre deloc folosesc asa ceva.

    La Altex mi-au raspuns ca mai dureaza 4 saptamani pana aduc jocul pe stoc. Eu am precomanda la gamerland pentru editia de colectie.

    ---------- Post added 29-02-2016 at 18:48 ----------

    Later edit: se pare ca a ajuns pe stoc si la Altex. Pacat ca nu au si editia de colectie.

Your post count prohibits you from posting new replies in this forum!
Users with less than 1 posts cannot reply to threads here. Your post count is currently . You need to post first in the Intro thread.

Similar Threads

  1. Replies: 0 Last Post: 06-12-2013, 01:18

Tags for this Thread

Bookmarks

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts