Your post count prohibits you from posting new replies in this forum!
Users with less than 1 posts cannot reply to threads here. Your post count is currently . You need to post first in the Intro thread.
Results 1 to 5 of 5

Thread: Worst DS game/s

  1. #1 SP
    Senior Member Madk91's Avatar

    Worst DS game/s

    Ok...deja incep sa delirez din cauza ds-ului. Majoritatea titlurilor sunt foarte captivante! Insa unele fac exceptie...deh ,padure fara uscaciuni nu exista!....
    Deci fac apel la detinatorii/cunoscatorii de DS sa posteze aici titlurile de NDS care se merita ocolite.

    Incep eu:
    Godzilla Unleashed Godzilla Unleashed: Double Smash for DS - GameFAQs

    Un joc teribil...si foarte enervant...atat din punct de vedere al controlului cat si a grafici si a modului de joc.
    Stim ca ds-ul nu are grafica performanta...dar au facut din Godzilla un Origami.
    Este un re-make dupa jocul Godzilla the series (gameboy color) care mi se pare mult mai bun, numai ca au mai adaugat inca un ecran si niste monstrii de hartie.
    Mie unu mi se pare o porcarie...

    Voi ce ziceti?

  2. #2 SP
    Junior Member shinorbi's Avatar
    Din cele 7 jocuri pe care le detin pentru DS, cel mai prost pentru mine este Ultimate Mortal Kombat. De ce? Foarte simplu, AI-ul triseaza de iti scoate peri albi. Selectezi un joc nou, dificultatea Novice (cel mai usor), primii 3 adversari floare la ureche. Al 4-lea intra intr-un frenzy si te casapeste de-ti sar capacele. O tine asa vreo de 4-5 ori, dupa care devine "tampit", isi aduce aminte probabil ca ai ales nivelul cel mai usor de dificulate. Inca 3 adversari slabi, si ajungi la primul Endurance Match. Prima serie e imposibil de batut din prima. Pur si simplu la fel ca si al 4-lea, iti ANTICIPEAZA ABSOLUT TOATE COMBINATIILE. In final Shao Kahn... sterge cu tine pe jos!
    Am terminat jocul o singura data cu Sub-Zero (cel fara masca), si asta din prost noroc. Statistica in joc o am undeva aproximativ pe la 200 Wins/500 Loses.
    Trebuie sa amintesc si fatalitatile, pentru care ai EXACT 3 SECUNDE sa le executi. Problema este ca ai lista de miscari pe ecranul de jos, si TOT NU MERG, chiar daca stii exact pozitia in care trebuie sa stai (aproape sau departat).
    Sunt fan Mortal Kombat, MKII este preferatul meu, le-am jucat pe toate, stiu juca, dar ceva sa intamplat cu portarea lui UMK. Am impresia ca jocul n-a fost testat deloc.

    Stati departe de el, are pret mic (69RON in MG) dar nu merita.

    P.S. Daca totusi vreti sa-i dati o sansa, nu-l cumparati decat daca intetionati sa-l jucati cu un prieten prin Wi-Fi (va trebuie doua copii)

  3. #3 SP
    Senior Member Khan's Avatar
    Subscriu si eu pentru UMK. Eu tot n-am reusit sa-l termin si m-am chinuit odata si 4 ore intr-o zi sa-l bat pe Shao Kahn. Pacat..

  4. #4 SP
    Senior Member DonAdryan's Avatar
    Jocuri proase pe DS sunt cu duimul, zilnic apar zeci de porcarii. Cred ca peste 90% din jocuri sunt dezastru. Interesat ar fi sa ne concentram cu discutiile pe jocurile care se vor serioase... De ex. Sonic. Pur si simplu in 5 min ametesc! Jocul e fainut, insa nu poti tine pasul cu ce e acolo. E o nebunie ciudata, cateodata nici nu stii ce sa faci, si nici nu ai timp sa reactionezi...

  5. #5 SP
    Member Leni's Avatar
    eh...Sonic ptr DS e un joc care are nevoie de adaptare.....daca esti fanul seriei(cum sunt eu ) nu ti se pare ca e o nebunie....asa trebuie sa fie Sonic....fast!!!.....si frate-meu dupa 3 stagii s-a plictisit si i-au obosit ochii...eu m-am adaptat repede....si-mi place la nebunie.....e cel mai bun sonic 2D de la cele de Sega MD incoace....

Your post count prohibits you from posting new replies in this forum!
Users with less than 1 posts cannot reply to threads here. Your post count is currently . You need to post first in the Intro thread.

Similar Threads

  1. Replies: 0 Last Post: 05-05-2012, 19:58
  2. Replies: 0 Last Post: 30-10-2011, 12:13
  3. Replies: 0 Last Post: 24-06-2011, 15:48
  4. Best/Worst of Metacritic 2008 By Uziwood in forum Console News
    Replies: 8 Last Post: 27-12-2008, 14:44

Tags for this Thread

Bookmarks

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts