Your post count prohibits you from posting new replies in this forum!
Users with less than 1 posts cannot reply to threads here. Your post count is currently . You need to post first in the Intro thread.
Results 1 to 7 of 7

Thread: River City Soccer Hooligans

  1. #1 SP
    Member Leni's Avatar

    River City Soccer Hooligans

    Nu stiu cati ati avut ocazia sa jucati acest joc, eu luni l-am primit si este unul dintre cele mai distractive jocuri de DS (pentru mine cel putin). Dupa cum v-ati dat seama si din numele jocului ("Soccer" in loc de "football"), este un joc aparut exclusiv in zonele NTSC (S.U.A) si NTSC-J (Japonia), in Europa n-a fost vandut niciodata.
    Face parte din seria Kunio-kun si este un semi-remake al vechiului Kunio-kon Nakketsu Soccer League (il cunoasteti mai bine probabil sub numele de Goal 3 de pe vremea consolei Terminator). Sau poate cunoasteti mai bine prequel-ul acestui joc, care a fost vandut si in Europa sub numele de Nintendo World Cup.
    Oricum, jocuri trezeste niste amintiri, si atinge toate corzile sensibile pentru mine. Aici gasiti un video despre joc:



    Iar aici gasiti un video review despre istoricul seriei Kunio-kun:



    Enjoy. Astept pareri, amintiri etc. Pe mine m-a marcat acest "Goal 3"...am stricat nenumarate controlere de Terminator jucand zile intregi de dimineata pana seara (in vacante, normal) cu cativa prieteni in multiplayer.

  2. #2 SP
    Junior Member okidoki89's Avatar
    Are multiplayer online jocul asta prin Nintendo WFC?

  3. #3 SP
    Member Leni's Avatar
    hm...sincer, nu stiu...i'll check it out...

  4. #4 SP
    OEE
    VIP Member OEE's Avatar
    Pff, imi aduc aminte de Kunio, epic days, mai ales cand jucai la dublu cu un prieten.

  5. #5 SP
    Senior Member sol1d's Avatar
    Trebuia sa apas deodata cele doua butoane de jos ale gamepad-ului astfel jucatorul sarea in aer cu mingea de 2 ori si apoi trebuia sa apas rapid butonul din stanga. In felul asta incarcam mingea cu electricitate (sau ce era aia) si portarul nu o putea respinge/era facut KO si mingea rupea si plasa.

  6. #6 SP
    Member Leni's Avatar
    da...great times...pacat ca nu scot un remake si pentru jocul de hochei...tin minte ca avea un prieten pe o caseta de terminator (din aia 9999 in 1) jocul, si atata de fain era...nu l-am mai jucat cred ca de vreo 12-13ani dar si acum imi aduc aminte de costumatia aia de baseball, cand jucai cu bata de baseball hochei

    ---------- Post added 19-12-2013 at 11:38 ----------

    Quote Originally Posted by OEE View Post
    Pff, imi aduc aminte de Kunio, epic days, mai ales cand jucai la dublu cu un prieten.
    cel mai mult ne distram cand saream unul in carca altuia sau cand intentionat il loveam cu mingea pe colegu, ca sa-i saraca ochii din cap

  7. #7 SP
    Senior Member sol1d's Avatar
    Eu recunosc ca cel mai mult mi-a placut jocul ala cu batai tot cu personajele din seria asta. Faceai echipa cu inca un personaj si va bateati cu alti 2 viteji.
    Tot jocul era in chineza dar alegeam echipa cu centura neagra si nenoroceam tot (a, si tipul care-l controlam semana cu Elvis la freza, era grasutz-dar-facut ). Dupa ce invingeam cateva echipe adverse imi baga niste cutscene-uri in care niste tipi cu masti vorbeau nu stiu ce puneau tara la cale, deci presupun ca avea si story.

Your post count prohibits you from posting new replies in this forum!
Users with less than 1 posts cannot reply to threads here. Your post count is currently . You need to post first in the Intro thread.

Similar Threads

  1. Replies: 0 Last Post: 27-07-2012, 11:04
  2. Operation Flashpoint: Red River By Nash in forum Console Club
    Replies: 11 Last Post: 19-03-2011, 04:16
  3. Operation Flashpoint: Red River dezvaluit By erik95 in forum Console News
    Replies: 0 Last Post: 31-07-2010, 18:29

Bookmarks

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts