Nu l-as numi chiar copie penibila de AC. Mie mi se pare ca e un mic improvement fata de AC, dar eu sunt si subiectiv, in sensul ca nu suport ce a devenit seria asta.
Sunt de acord cu ultimele 2 posturi aproape la litera. Cam la fel am simtit si eu cand l-am jucat, nu inteleg cum a ajuns sa se bata cu TLoU2 la GOTY si nici hype-ul din jurul lui.
Nu e un joc rau, doar ca nu a fost pentru mine si clar nu e vreo capodopera. Pentru mine un joc trebuie sa fie mai mult decat eye candy, ori sa aiba un story care sa ma bantuie zile sau saptamani dupa ce l-am terminat ori sa fie fun si sa nu se ia in serios prea mult. Iar GoT e fix invers, se ia mult prea in serios desi ca story e zero...



, oricum făcând o analogie cu jocurile Souls nici ele nu sunt ceva capodopere ca și poveste, ele plusând la altceva. Acel altceva m-a atras pe mine (și pe mulți alții cred
) foarte mult, asta spre deosebire cu AC Valhalla la care prin decembrie din lipsa de altceva am zis sa-i dau o șansa. Mare greșeală, am jucat așa vreo 15-20 ore și acum zace prin consola plictisit la maxim (de arătos, da este!). Poate mai încolo mai continui la el, nu știu. Acum când am timp, prefer sa mi-l ocup cu Nioh 2

Corectat.

Bookmarks