Your post count prohibits you from posting new replies in this forum!
Users with less than 1 posts cannot reply to threads here. Your post count is currently . You need to post first in the Intro thread.
Page 1 of 2 1 2 LastLast
Results 1 to 20 of 34

Thread: Intrebare upgrade jocuri la versiunea PS5

  1. #1 SP
    Junior Member dumiandrei99's Avatar

    Question Intrebare upgrade jocuri la versiunea PS5

    Salut ! Am si eu o nelamurire si o s-o explic printr-un exemplu : pe un site (nu dau nume ca nu stiu daca am voie sa fac reclama), versiunea de PS4 pt Spider-Man Miles Morales este 230 lei. Versiunea de PS5 este 280 lei. Cu toate astea, din cate am inteles, daca eu as avea versiunea de PS4 si bag discul in PS5, ar trebui sa se faca un update la versiunea de PS5, nu ? Si atunci, daca tot ce am inteles eu este bine, de unde vine diferenta de pret, din moment ce este practic acelasi joc, doar ca pe un disc scrie PS4 si pe altul PS5 ? Nu-i vad logica, imi scapa ceva ?

  2. #2 SP
    Senior Member keanustar's Avatar
    Din cate am vazut si eu, da, merge sa faci upgrade si cu versiunea de PS4. Poate e mai scumpa sigla de PS5.

  3. #3 SP
    Member kkkotto07's Avatar
    Ma intereseaza oferta cu 230 lei, o poti pune aici http://www.consolegames.ro/forum/f60.../index462.html

  4. #4 SP
    Manager paul's Avatar
    E politica noua de preturi oficiala Sony pentru noua generatie, dar la Miles Morales ar trebui sa fie la fel. Sigur nu e Ultimate Edition?
    Ia varianta de PS4 si ai upgradeul gratuit pentru PS5.

  5. #5 SP
    Senior Member keanustar's Avatar
    Ar fi fain si la Horizon 2 sa fie tot asa, daca tot se lanseaza si pe PS4, dar ma cam indoiesc.

  6. #6 SP
    Junior Member dumiandrei99's Avatar
    Quote Originally Posted by kkkotto07 View Post
    Ma intereseaza oferta cu 230 lei, o poti pune aici http://www.consolegames.ro/forum/f60.../index462.html
    Am pus

    ---------- Post added 19-11-2020 at 17:41 ----------

    Quote Originally Posted by paul View Post
    E politica noua de preturi oficiala Sony pentru noua generatie, dar la Miles Morales ar trebui sa fie la fel. Sigur nu e Ultimate Edition?
    Ia varianta de PS4 si ai upgradeul gratuit pentru PS5.
    Sigur. Este aceeasi versiune a jocului, doar tipul consolei este diferit.

    ---------- Post added 19-11-2020 at 17:41 ----------

    Si pur si simplu merge introdus discul de PS4 in PS5 ?

  7. #7 SP
    Manager paul's Avatar
    Nu sunt sigur, dar e de la acel magazin online. Nu iau direct de la Sony cu pret intreg, ci din piata cat mai ieftin posibil. De-asta au reusit sa aiba pret mic la varianta de PS4.

    Da, pui discul si merge.

  8. #8 SP
    Senior Member raduadelin's Avatar
    Mie nu imi apare sub nicio forma optiunea de a face upgrade la varianta de PS5. Nici pe contul de US nici pe cel de RO.

    Am bagat discul, am instalat jocul, dar consola vede doar varianta de PS4, fara a avea in hub optiunea de upgrade.

  9. #9 SP
    Senior Member keanustar's Avatar
    Pai doar la versiunea Miles Morales merge.
    Daca ai versiunea veche de Spiderman pt PS4, la ea nu poti face upgrade, trebuie sa cumperi ultimate edition sau cum ii spune pt asta.

  10. #10 SP
    Senior Member raduadelin's Avatar
    Pai de Miles vorbesc. Unde trebuia sa imi apara free upgrade, e un "link" care ma duce catre pagina de store unde jocul are pretul intreg.

    LE: merge pe contul de UK. Se pare ca trebuie sa fie un cont fix din tara/regiunea din care vine si discul. Ciudat.

  11. #11 SP
    Senior Member keanustar's Avatar
    Ciudat. Ma asteptam sa nu mearga pe US cu discul de Europa. Sper ca n-au separat UK de RO ca regiune

  12. #12 SP
    Member kkkotto07's Avatar
    Quote Originally Posted by raduadelin View Post
    Pai de Miles vorbesc. Unde trebuia sa imi apara free upgrade, e un "link" care ma duce catre pagina de store unde jocul are pretul intreg.

    LE: merge pe contul de UK. Se pare ca trebuie sa fie un cont fix din tara/regiunea din care vine si discul. Ciudat.
    Ai mai incercat? Tocmai am facut comanda pt acelasi joc pt ps4 cu gandul de a-l juca pe ps5 insa as vrea doar pe contul RO.

  13. #13 SP
    Senior Member keanustar's Avatar
    Pai de jucat il poti juca pe ce regiune vrei, ca si pana acum. Se pare ca doar upgrade-ul in sine trebuie downloadat de pe alta regiune.

  14. #14 SP
    Member kkkotto07's Avatar
    Daca e asa, e ok.

  15. #15 SP
    Junior Member Cynical_fairy's Avatar
    Buna, am și eu o problema.
    Am mai multe jocuri care teoretic ar trebui sa aibă posibilitatea de upgrade la ps5.
    Însă nu îmi apare.Nici la jocurile pe cd nici la cele digitale,am toate jocurile luate pe cont uk
    și la options nu am game version.Nu știu ce sa fac..
    Help

  16. #16 SP
    Senior Member 077danyel's Avatar
    Nu cred ca au momentan

  17. #17 SP
    Senior Member raduadelin's Avatar
    Quote Originally Posted by Cynical_fairy View Post
    Buna, am și eu o problema.
    Am mai multe jocuri care teoretic ar trebui sa aibă posibilitatea de upgrade la ps5.
    Însă nu îmi apare.Nici la jocurile pe cd nici la cele digitale,am toate jocurile luate pe cont uk
    și la options nu am game version.Nu știu ce sa fac..
    Help

    Spune-ne despre ce jocuri e vorba. Sa nu cumva sa faci o confuzie. Unele titluri au intr-adevar upgrade la versiunea de PS5, altele doar un patch care aduce ceva imbunatatiri, insa tot versiunea de PS4 o vei juca.

  18. #18 SP
    Junior Member Cynical_fairy's Avatar
    Am witcher, Ghost of tsushima , the last of us 2,..
    Ideea e ca nu îmi apare la niciunul opțiunea de a upgrade sau de a schimba versiunile.
    Attached Images Attached Images ff45909b-e5b8-4e19-bd7b-4a6b1c0cdd2e.jpeg 3cf509ff-e067-475b-97d3-956c65b740a1.jpeg

  19. #19 SP
    Why so serious ? razvanrazy's Avatar
    Pai astea nu au versiuni de PS5. Doar updates.

  20. #20 SP
    Junior Member Cynical_fairy's Avatar
    Ahh, mersi mult , ma chinuiam eu mult și bine

Your post count prohibits you from posting new replies in this forum!
Users with less than 1 posts cannot reply to threads here. Your post count is currently . You need to post first in the Intro thread.
Page 1 of 2 1 2 LastLast

Similar Threads

  1. PS5 - pune o intrebare, primeste un raspuns By paul in forum Sony PlayStation 5
    Replies: 652 Last Post: 23-03-2024, 21:11
  2. Vand Assassin's Creed Valhalla PS4/PS5 upgrade sigilat By SYLENTm in forum Bazar Sony: Jocuri Console
    Replies: 1 Last Post: 16-12-2020, 20:29
  3. Vand Watch Dogs Legion PS4 cu upgrade gratuit la PS5 By exodoom in forum Bazar Sony: Jocuri Console
    Replies: 2 Last Post: 14-12-2020, 19:11
  4. Cumpăr PS5, versiunea Digitala By gbitzu in forum Bazar Sony: Console & Accesorii
    Replies: 0 Last Post: 27-11-2020, 20:34
  5. Cumpar jocuri versiunea Press Kits By Walkman in forum Bazar Sony: Jocuri Console
    Replies: 3 Last Post: 20-12-2017, 20:02

Bookmarks

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts