Your post count prohibits you from posting new replies in this forum!
Users with less than 1 posts cannot reply to threads here. Your post count is currently . You need to post first in the Intro thread.
Page 70 of 404 FirstFirst ... 20 60 68 69 70 71 72 80 120 170 ... LastLast
Results 1,381 to 1,400 of 8079

Thread: PS5 - achizitie din Romania

  1. #1381 SP
    Junior Member MinistrulSuduri's Avatar
    Quote Originally Posted by raducucosmin View Post
    Eu i-am prins la telefon dupa fix 1 ora si 3 minute de asteptare. Bineinteles ca in cele 5 minute ale apelului, le-am spus ca nu mi se pare normal ca daca la ora la care am plasat eu comanda produsul aparea In stoc si nu am fost informat inaintea platii pentru ce urmeaza sa platesc 2500 lei, sa nu imi primesc comanda efectuata si platita. Clar au fost deja asaltati de plangeri iar solutia lor este evident fie sa ramai in tombola fie sa primesti banii. Eu le-am propus sa gaseasca alta solutie din moment ce au incalcat sau nu s-au incadrat in cateva prevederi legale, respectiv art 11 din OUG 77/2009, art OG nr. 99/2000*si respectiv articolului 3 lit. b) din Ordonanța nr. 21/1992. Evident ca nu au ce sa raspunda astia din call center la asa ceva, si prin urmare am inregistrat si eu o plangere pe site-ul anpc, unde am inclus pe langa detalierea situatiei si screenshoturi de pe site-ul Altex, screenshoturi cu regulamentul, cu mailurile si comanda confirmata si cu sesizarea facuta in prealabil catre altex pe mail (inainte sa ii sun). E posibil sa nu iasa nimic din chestia asta, dar din ce ii stiu pe cei de la anpc, nu au retineri in a controla comercianti oricat de mari ar fi ei.
    Poti posta si aici acele screenshot-uri? Poate mai sunt si altii care vor sa faca reclamatie, dar nu au facut ss

  2. #1382 SP
    Junior Member arfel's Avatar
    Stoc epuizat la emag pret 7000 vandut de gamesline

  3. #1383 SP
    Junior Member exodoom's Avatar
    Tocmai am primit mesaj de la emag cum ca comanda mea a fost predata curierului. Aceasta a fi livrata in perioada 21-23.

  4. #1384 SP
    Ede
    Junior Member Ede's Avatar
    Quote Originally Posted by iErvin View Post
    Aoleu. Dupa luni. Ce estimare de livrare apare in cont?
    Luni, 23. Cu cat trec orele/zilele si vad ca nu se schimba nimic in cont, cu atat mai mult ma gandesc la faptul ca baietii nu au de fapt numarul necesar de console pentru onorarea precomenzilor.

    L.E: Da, sunt mai pesimist cu privire la aceasta situatie.

    Sent from my SM-G955F using Tapatalk

  5. #1385 SP
    Member iErvin's Avatar
    Quote Originally Posted by exodoom View Post
    Tocmai am primit mesaj de la emag cum ca comanda mea a fost predata curierului. Aceasta a fi livrata in perioada 21-23.
    Ce estimare ai avut initial? Astept si eu.

    ---------- Post added 20-11-2020 at 11:04 ----------

    Quote Originally Posted by Ede View Post
    Luni, 23. Cu cat trec orele/zilele si vad ca nu se schimba nimic in cont, cu atat mai mult ma gandesc la faptul ca baietii nu au de fapt numarul necesar de console pentru onorarea precomenzilor.

    Sent from my SM-G955F using Tapatalk
    Ai factura generate pentru comanda? Mie acum 2 ore a disparut butonul de "Schimba adresa de livrare", de atunci nimic. La fel, livrare dupa luni..

  6. #1386 SP
    Junior Member exodoom's Avatar
    Quote Originally Posted by iErvin View Post
    Ce estimare ai avut initial? Astept si eu.

    ---------- Post added 20-11-2020 at 11:04 ----------



    Ai factura generate pentru comanda? Mie acum 2 ore a disparut butonul de "Schimba adresa de livrare", de atunci nimic. La fel, livrare dupa luni..



    21 noiembrie era estimarea initiala

  7. #1387 SP
    Junior Member Cynical_fairy's Avatar
    Quote Originally Posted by schiller19 View Post
    Nu am primit, m-am trezit cu el la usa.
    Așa m-am trezit și eu cu jocul

  8. #1388 SP
    Ede
    Junior Member Ede's Avatar
    Nu am factura generata. De la bun inceput imi scrie 23 livrarea. Eu nici nu am avut optiunea de a schimba adresa de livrare.

    Ce sa zic... felul in care eMag gestioneaza situatia e dezastruos sincer.

    Azi dimineata am primit SMS ca imi vine Miles Moralea comandat tot de la ei. Dar de consola nu se aude nimica.

    Sent from my SM-G955F using Tapatalk

  9. #1389 SP
    Member geo971986's Avatar
    Quote Originally Posted by MinistrulSuduri View Post
    Da, asa este. Eu sunt o persoana realista, probabil Altex o sa zica "Da? Atunci poftim banii inapoi si gata"
    Foarte probabil ce spui insa daca autoritatile si-ar face treaba s-ar lasa cu niste amenzi tinand cont ca s-au incalcat niste regulamente si legi in acest caz. Dupa cum am spus intr-un post anterior si a mai mentionat si altcineva ...atata timp cat ceri o plata pt nimic concret (doar o sansa la ceva) intra sub incidenta jocurilor de noroc si nu mai este un intrument de marketing cum se vrea in acest caz. Necesita licenta speciala de la ONJN pe care Altex nu o detine tinand cont aria lor de activitate. Daca returneaza banii e irelevant odata ce i-a blocat intr-o prima etapa, e ca si cum ai lasa un infractor sa plece pentru ca a returnat paguba.

    Cine crede ca o companie de acest calibru se gandeste prioritar la binele consumatorului, ar trebui sa se mai gandeasca.

  10. #1390 SP
    Junior Member MinistrulSuduri's Avatar
    Quote Originally Posted by arfel View Post
    Stoc epuizat la emag pret 7000 vandut de gamesline
    oh wow, aia de la Gamesline au cumparat de pe olx cu 4 sau 5k si au vandut cu 7k. si eu vreau consola, dar cine naiba e atat de disperat incat sa dea 7k de lei?

  11. #1391 SP
    Junior Member Tony7Y's Avatar
    Am dat si eu un mail la Oficiul National Pentru Jocuri De Noroc in care i-am intrebat despre situatie. Momentan mi-au raspuns si mi-au cerut mai multe capturi de ecran, mail-urile intre mine si Altex etc.
    Le-am trimis tot si asteptam.

    Par sa fie destul de promti asa ca va incurajez sa dati mail-uri. Atat lor cat si celor de la ANPC.

  12. #1392 SP
    Junior Member LucLex's Avatar
    Quote Originally Posted by Tony7Y View Post
    Am dat si eu un mail la Oficiul National Pentru Jocuri De Noroc in care i-am intrebat despre situatie. Momentan mi-au raspuns si mi-au cerut mai multe capturi de ecran, mail-urile intre mine si Altex etc.
    Le-am trimis tot si asteptam.

    Par sa fie destul de promti asa ca va incurajez sa dati mail-uri. Atat lor cat si celor de la ANPC.
    N-ar fii rau sa castige toata lumea speta si sa primiti banii inapoi + despagubire un ps5 cadou

  13. #1393 SP
    Member TravisPastrana's Avatar
    Cel mai probabil nu o sa le faca nimic din pacat. Doar o sa-i puna sa inapoieze banii oamenilor.

  14. #1394 SP
    Junior Member LucLex's Avatar
    Quote Originally Posted by TravisPastrana View Post
    Cel mai probabil nu o sa le faca nimic din pacat. Doar o sa-i puna sa inapoieze banii oamenilor.
    Da, cel mai probabil asa este.

  15. #1395 SP
    Senior Member raducucosmin's Avatar
    nu neaparat. banii inapoi trebuie sa ii dea oricum. daca se dovedeste ca intr-adevar au fost gap-uri legale se iau si alte masuri.

    in alta ordine de idei, nu vreti sa ne mutam pe topicul dedicat?

    http://www.consolegames.ro/forum/f60...ml#post1498576

  16. #1396 SP
    Member iliedobre's Avatar
    Si mie mi-a livrat orange astazi in Bucuresti. Fara mail, m-am trezit cu curierul la usa. Comanda plasata la 9 45

  17. #1397 SP
    Junior Member GabrielAndrei07's Avatar
    Pentru cei de la Orange, ati primit ceva prin care sa va anunte ca s-a predat la curier? La mine nu apare pe site la comenzile mele nimic.

    Sent from my SM-G955F using Tapatalk

  18. #1398 SP
    Member iliedobre's Avatar
    Nu am primit nimic, m-am trezit cu curierul la usa. S-a schimbat statusul nopatea treacuta in "in procesare la cureie".

  19. #1399 SP
    Member Otman's Avatar
    Mai da chiar ca s-au miscat astia de la Orange.
    Azi imi livreaza Fan Courier PS-ul in Baia Mare

  20. #1400 SP
    Junior Member GabrielAndrei07's Avatar
    Quote Originally Posted by iliedobre View Post
    Nu am primit nimic, m-am trezit cu curierul la usa. S-a schimbat statusul nopatea treacuta in "in procesare la cureie".
    Multumesc de info. La mine e acelasi status initial. Asteptam. La mine adresa de livrare e in Popesti Leordeni. Poate asta e diferenta

    Sent from my SM-G955F using Tapatalk

Your post count prohibits you from posting new replies in this forum!
Users with less than 1 posts cannot reply to threads here. Your post count is currently . You need to post first in the Intro thread.
Page 70 of 404 FirstFirst ... 20 60 68 69 70 71 72 80 120 170 ... LastLast

Similar Threads

  1. Xbox Series X|S - achizitie din Romania By paul in forum Microsoft Xbox Series
    Replies: 1047 Last Post: 17-08-2023, 09:48
  2. Pot juca jocuri din Romania pe PS4 din America? By SnowPhantom in forum Sony PlayStation 4
    Replies: 7 Last Post: 19-11-2013, 16:07
  3. Locuri frumoase din Romania By vasilescui in forum Travel & Fashion
    Replies: 0 Last Post: 05-05-2011, 08:24
  4. Replies: 9 Last Post: 28-02-2011, 13:53
  5. Reviste de profil din Romania By rodarkone in forum Console Club
    Replies: 23 Last Post: 11-08-2008, 13:27

Tags for this Thread

Bookmarks

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts