Your post count prohibits you from posting new replies in this forum!
Users with less than 1 posts cannot reply to threads here. Your post count is currently . You need to post first in the Intro thread.
Page 8 of 12 FirstFirst ... 6 7 8 9 10 ... LastLast
Results 141 to 160 of 221

Thread: PlayStation 5 - pareri, impresii, recenzii

  1. #141 SP
    Member kkkotto07's Avatar
    E foarte enervant cand esti in multiplayer, sa te dea afara cand ti-e lumea mai draga. Noroc ca merge bine pe wireless.

  2. #142 SP
    One Man Army Cristy's Avatar
    Am observat si eu, credeam ca e de la mine. Cel mai nasol e cand joci ceva multiplayer.

  3. #143 SP
    Member JohnnyUSA's Avatar
    Nu am patit asa ceva niciodata. Ce routere aveti?

    1. Poate toti folositi un model anume si este ceva in neregula.
    2. Incercati cu alt cablu ethernet si un restart la router.

    Daca 1 si 2 nu dau roade, se prea poate sa fie o problema a consolei.


    Sent from my iPhone using Tapatalk

    ---------- Post added 09-12-2020 at 02:00 ----------

    LE: se pare ca si pe afara sunt probleme de genul...

    https://www.reddit.com/r/PS5/comment...tm_name=iossmf


    Sent from my iPhone using Tapatalk

  4. #144 SP
    Junior Member Wintzy's Avatar

    PlayStation 5 Review - WAW Tech

    Salutari tuturor,

    Am placerea sa va share-uiesc aici review-ul de PS5 al proaspat-lansatului canal propriu de Tech Reviews: WAW Tech.

    Este un concept la care lucrez de ceva timp si am depus un anumit efort pentru putea reusi sa il finalizez, avand in vedere ca momentan e scris si produs de subsemnatul, fara a avea o echipa in spate.
    Canalul este full-english insa voi face foarte curand disponibile subtitrari in romana pentru Review-ul de PS5.

    M-as bucura sa primesc ceva feedback din partea comunitatii de gameri de pe forum iar feedback-ul constructiv e mai mult decat binevenit!
    Sper din tot sufletul sa va placa!



    P.S. - Imi cer scuze in avans in cazul in care ar fi trebuit sa il postez in alta parte sau nu ar fi trebuit sa deschid un nou thread.

  5. #145 SP
    Senior Member Espiritus's Avatar
    Nu ma voi uita la 30 de minute asa blind, dar as avea cateva intrebari daca tot ai dat share care poate imi vor schimba decizia.
    1. De ce ai ales sa faci content in engleza si nu in romana?
    2. Cu ce se diferentiaza recenzia ta de celelalte sute de recenzii in limba engleza? Ce aduci nou?

  6. #146 SP
    Junior Member Wintzy's Avatar
    Quote Originally Posted by Espiritus View Post
    Nu ma voi uita la 30 de minute asa blind, dar as avea cateva intrebari daca tot ai dat share care poate imi vor schimba decizia.
    1. De ce ai ales sa faci content in engleza si nu in romana?
    2. Cu ce se diferentiaza recenzia ta de celelalte sute de recenzii in limba engleza? Ce aduci nou?
    Sure, pai hai sa le luam pe rand.

    1. Pentru ca sunt destul de confident pe engleza mea si s-a pretat putin mai bine pe viziunea pe care am avut-o pentru clip dar si pentru canal pe viitor.
    2. Concurenta e foarte mare pe aria de recenzii in engleza si nu e usor. Tocmai de asta am incercat sa fac o analiza completa, ca un eseu/documentar, trecand atat prin istoria brandului, lansarea PS5-ului la nivel global dar si prin ce inseamna pentru urmatorii ani, care sunt influentele ce vor avea un impact asupra gamingului.
    Downside-ul la abordarea asta a fost ca materialul final a atins mark-ul de 30 min asa ca poate sa para descurajant pentru multi, asa cum si tu bine subliniezi.
    Mi-am dorit insa ca aceste 30 minute sa fie entertaining, informative, foarte bine documentate si materialul sa curga natural de la o sectiune la alta. Sper ca am reusit sa ating nivelul asta pe care mi l-am propus initial dar sunt curios cum pica totusi in perceptia voastra

    Deci pentru cine are curajul sa parcurga, macar si o mica parte din cele 30 minute - apreciez inputuri

  7. #147 SP
    Member codpin's Avatar
    M-am uitat si eu un pic prin video-ul postat de tine. E ok, se vede ca ai lucrat la el, engleza e mult mai ok decat am vazut la majoritatea romanilor care incearca sa faca content in lb asta.

    In schimb e mult prea lung. Pentru un start de canal, nu cred ca asta e abordarea cea mai corecta. Stiu ca la altii merge dar au ceva in spate deja (noclip de ex). Eu as fi mers pe ceva rapid, 5 minute max care sa atraga atentia. Cu posibilitate de viralizare eventual.

    Oricum, ma asteptam la o porcarie si am dat peste ceva ok, deci ai un bravo de la mine!

  8. #148 SP
    Junior Member roberthotean's Avatar
    Si de la mine un bravo, era mult mai simplu sa il faci mai scurt, ai ales insa calea mai dificila si dpmdv ti-a iesit, de la mine primesti si un subscribe, sunt f putini youtuberi romani care depun eforturi pentru a ajunge la un anumit nivel calitativ, multa bafta in viitor

  9. #149 SP
    Junior Member celtic's Avatar
    @Wintzy

    Se vede ca ai muncit foarte mult la el si chiar ti-a iesit foarte bine (inclusiv engleza e super ok)

    De acord insa cu colegii de mai sus in privinta duratei video-ului. Totul e pe viteza acum, oamenii nu au rabdare, asa ca e foarte greu sa tii pe cineva prins 30 minute.

    Cat despre afirmatia ta din video privind functionarea silentioasa a PS5-ului, la mine nu se aplica. Ventileaza destul de des si zgomotos (nu extrem de tare, dar il auzi cum isi face treaba), dar nu l-as trimite la service doar pentru acest aspect. Am inteles ca mai multi se plang de aceasta „problema”.

  10. #150 SP
    Senior Member Se7en Fury's Avatar
    Cred că glumiți cu oamenii nu au răbdare, Podcastul lui Joe Rogan are in jur de 3h și ma uit la el cum am timp, dacă este ceva interesant te uiți în mai multe serii.

  11. #151 SP
    Junior Member Brohlin's Avatar
    Like si Subscribe. Continua asa si o sa ajungi departe.

  12. #152 SP
    Member codpin's Avatar
    Quote Originally Posted by Se7en Fury View Post
    Cred că glumiți cu oamenii nu au răbdare, Podcastul lui Joe Rogan are in jur de 3h și ma uit la el cum am timp, dacă este ceva interesant te uiți în mai multe serii.
    Una e un podcast, pe care il poti lasa in fundal sa-l asculti doar si alta e un review unde cam vrei sa te uiti sa vezi si produsul.

    Apoi comparatia cu Joe Rogan, really? Ala e printre cei mai cunoscuti, normal ca se uita lumea la el.

    Hai sa revenim la domeniul lui, cate minute are im medie un video la MKBHD? Iti zic eu, 10-12 min in medie. Deci hai totusi sa nu comparam mere cu pere.

  13. #153 SP
    Member Cyrax7's Avatar
    @Wintzy

    Mi se pare mediocru.
    Ieri dupa ce ai postat aici am urmarit filmuletul pe Youtube si sincer m-am oprit la minutul 8 iar azi l-am urmarit complet asa ca pot spune ca a fost mediocru.
    1. Mi se pare ca esti fake hyped, nu te prinde si pare cringe
    2. E ok intro dar nu ai outro
    3. Esti prea fidgety pe scaunul ala si e deconectant
    4. Prea putina lumina atunci cand ai filmarea consolei
    5. Recapitularea istoriei PS e foarte scurta si lipsita de consistenta
    6. Ai inceput sa faci review uri la jocuri la un moment dat
    7. Prea multa vorbaraie despre grafica si FPS-uri
    8. Zero pareri despre accesorii in 30 de minute de video
    9. Decorul
    10. Tricoul

    Ce mi se pare ca faci ok e editarea si vocea peste video. Ai putea sa faci voice over la reviews sau tech, inteleg destul de bine ce spui.
    So.....yeah!

  14. #154 SP
    Junior Member razzz911's Avatar
    Mai are cineva linii negre stanga dreapta? Am ajustat screen size la maxim si tot am usor black bars. Ma gandesc sa fie ceva intre ps si tv, am un philips the one.

  15. #155 SP
    Member Cyrax7's Avatar
    se pare ca nu o sa avem un dialog aici

  16. #156 SP
    Junior Member Wintzy's Avatar
    Guys, multumesc tare mult pentru feedback.

    Apreciez ca v-ati luat din timp sa aruncati un ochi peste clip.
    Aveti dreptate cu durata, si eu personal cand navighez pe youtube si vad un clip postat de un canal necunoscut (deci nevalidat deja de o multime de useri) si care mai mult are o durata lunga, recunosc ca sunt tentat sa trec direct peste. Timpul nostru e pretios asa ca preferam sa il ocupam doar cu ce stim cu siguranta ca ne aduce valoare.

    Voi continua cu clipuri mai scurte pe viitor, nu voi merge doar pe modelul clipurilor lungi insa mi-am dorit ca la inceput sa am un material suficient de cuprinzator incat sa fie meaningful.

    Am notat feedback-urile voastre si voi incerca pe viitor sa mai adaptez stilul si abordarea.
    E greu sa iasa perfect de la inceput dar e un proces de trial and error, sper ca pe viitor, urmatoarele materiale sa aiba un nivel calitativ din ce in ce mai bun.

    Merci din nou tuturor pentru sustineri, incurajari si pentru feedbackul constructiv.
    It means a lot avand in vedere cantitatea de munca depusa pentru a-l finaliza.

  17. #157 SP
    495
    Member 495's Avatar
    Quote Originally Posted by Wintzy View Post
    Salutari tuturor,

    Am placerea sa va share-uiesc aici review-ul de PS5 al proaspat-lansatului canal propriu de Tech Reviews: WAW Tech.

    Bravo!

    M-am uitat anumea la clip doar ca au zis oanenii mai sus ca e naspa...
    Am dat like, am dat subscribe si daca nu spamezi videos si nu faci clickbait cu moaca surprinsa in thumbnail cum e trendul acum o sa pastrez subul.

    Personal, nu am aflat nimic nou dar nu e vina ta, imi fac eu temele cand vine vorba de ps5 and tech in general.

  18. #158 SP
    Junior Member whisker's Avatar
    Quote Originally Posted by mladin86 View Post
    Fara un oled mai nou cu 2.1 Hdmi degeaba ai consola noua ... sincer... asa ca pt mine exclus sa dau 800-1000€ pe ea


    Sent from my iPhone using Tapatalk
    Da’ spune-ne si de ce e degeaba cu hdmi 2.0. Daca tu ai impresia ca o sa mearga vre-un joc in 120 hz @ 4k vreau si eu ce fumezi tu

  19. #159 SP
    Junior Member VIKcentiu's Avatar
    Quote Originally Posted by whisker View Post
    Da’ spune-ne si de ce e degeaba cu hdmi 2.0. Daca tu ai impresia ca o sa mearga vre-un joc in 120 hz @ 4k vreau si eu ce fumezi
    Singurele jocuri ce cred ca pot rula asa, sunt numai unele jocuri indie, platformers, in rest...nu cred ca e posibil imo.

  20. #160 SP
    Member tudort's Avatar
    Aveți aici toate informațiile legate de jocuri 4k 120hz și sugestii de cumpărare pentru televizoare noi cu astfel de capacități !

    https://www.eurogamer.net/articles/d...-xbox-series-x

    Și un exemplu :

    https://www.youtube.com/watch?v=vgkkou7R2LQ

Your post count prohibits you from posting new replies in this forum!
Users with less than 1 posts cannot reply to threads here. Your post count is currently . You need to post first in the Intro thread.
Page 8 of 12 FirstFirst ... 6 7 8 9 10 ... LastLast

Similar Threads

  1. Video-recenzii despre Xbox Series X By Alex Khan in forum Microsoft Xbox Series
    Replies: 0 Last Post: 18-10-2020, 02:55
  2. Castile Sony PlayStation - Pareri si discutii By cosmin1088 in forum Console Club
    Replies: 24 Last Post: 02-08-2020, 22:27
  3. Pareri PRO sau Contra despre PlayTV PlayStation 3 By Agresiv in forum Sony PlayStation 3
    Replies: 0 Last Post: 21-10-2013, 13:06
  4. Impresii tv LG lm669s By mastakilla in forum HiFi
    Replies: 3 Last Post: 09-10-2012, 12:18

Tags for this Thread

Bookmarks

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts