Your post count prohibits you from posting new replies in this forum!
Users with less than 1 posts cannot reply to threads here. Your post count is currently . You need to post first in the Intro thread.
Page 10 of 12 FirstFirst ... 8 9 10 11 12 LastLast
Results 181 to 200 of 221

Thread: PlayStation 5 - pareri, impresii, recenzii

  1. #181 SP
    Senior Member GabiCutlac's Avatar
    Iar teoria cu ce jucăm? Personal eu am ce juca pe PS5 sa ma tina 6-7 luni de acum încolo.

  2. #182 SP
    Member alexandru92's Avatar
    Vorba aia ....daca ai rezistat de Craciun fara ps5 , rezisti si de Paste daca nu prinzi ps5 si daca nu mori de Paste fara Ps5 , atunci rezisti si pana la Craciunul urmator.... si tot asa) personal eu am dat ps4 si am sperat sa gasesc ps5, cei drept nu m-am documentat inainte despre lipsa stocurilor, altfel mai tineam ps4. Si sincer, acum nu as mai da bani pe un ps4 chiar si second, asta imi demonstreaza ca pot sa astept pana gasesc ps5 la pretul recomandat de producator.

  3. #183 SP
    Member mladin86's Avatar
    Da hashtag rezist! Cum ar veni...

  4. #184 SP
    Senior Member Espiritus's Avatar
    Quote Originally Posted by GabiCutlac View Post
    Iar teoria cu ce jucăm? Personal eu am ce juca pe PS5 sa ma tina 6-7 luni de acum încolo.
    Nu e teorie, e axioma. Diferenta dintre PS4 Pro si PS5 nu justifica disperarea de care dau dovada oamenii aici, cu atat mai mult plata a 1000 de lei in plus pentru a avea consola mai repede. Nu ai ce juca pe PS5 in afara de Demon's Souls.

    Ne-am jucat 7 ani pe PS4 in FHD la 30FPS, si acum toata lumea a luat-o razna pentru ca nu poate astepta cateva luni ca sa joace fix aceleasi jocuri in 4K 60FPS. Daca tu chiar crezi ca oamenii vor PS5 pentru ca "au ce juca", inseamna ca esti nerealist. Cine a platit bani grei bisnitarilor nu a facut-o pentru ca nu avea ce juca pe PS4, si nici pentru alea 30 de cadre in plus, ci pentru ca e dependent emotional de satisfactia pe care o avem atunci cand obtinem ceva ce pare greu de obtinut.

    Va marturisesc ca am vazut o diferenta mai mare cand am trecut de la televizor submediocru la OLED cu aceeasi consola, decat am vazut la un prieten diferenta de la PS4 Pro la PS5. Stiu ca e in natura umana sa contrazici ceea ce se opune convingerilor tale, dar asta e adevarul. Ai fix un singur joc de jucat pe PS5 in momentul de fata.

  5. #185 SP
    Senior Member GabiCutlac's Avatar
    Uite ca eu am mai multe, nu doar DS. Tocmai pt ca le-am amanat pt cele 30fps in plus, care pt mine fac jocurile mult mai placute. Dar iti dau dreptate la faza cu OLED-ul, la faptul ca nu merită nici un leu peste pretul ei doar asa ca sa o ai si la faptul ca da, într-adevăr, daca ai jucat pana azi tot ce s-a putut, atunci, da, nu prea ai ce juca exclusiv pe PS5.

  6. #186 SP
    Junior Member Zuko's Avatar
    Quote Originally Posted by Espiritus View Post
    Nu e teorie, e axioma. Diferenta dintre PS4 Pro si PS5 nu justifica disperarea de care dau dovada oamenii aici, cu atat mai mult plata a 1000 de lei in plus pentru a avea consola mai repede. Nu ai ce juca pe PS5 in afara de Demon's Souls.

    Ne-am jucat 7 ani pe PS4 in FHD la 30FPS, si acum toata lumea a luat-o razna pentru ca nu poate astepta cateva luni ca sa joace fix aceleasi jocuri in 4K 60FPS. Daca tu chiar crezi ca oamenii vor PS5 pentru ca "au ce juca", inseamna ca esti nerealist. Cine a platit bani grei bisnitarilor nu a facut-o pentru ca nu avea ce juca pe PS4, si nici pentru alea 30 de cadre in plus, ci pentru ca e dependent emotional de satisfactia pe care o avem atunci cand obtinem ceva ce pare greu de obtinut.

    Va marturisesc ca am vazut o diferenta mai mare cand am trecut de la televizor submediocru la OLED cu aceeasi consola, decat am vazut la un prieten diferenta de la PS4 Pro la PS5. Stiu ca e in natura umana sa contrazici ceea ce se opune convingerilor tale, dar asta e adevarul. Ai fix un singur joc de jucat pe PS5 in momentul de fata.
    Nu toti am avut playstation 4 inainte de 5, si cred ca nimeni nu ar cumpara 4 dupa ce a iesit 5 pe piata, decat daca nu ai bani de 5. E ca si cum ai vrea sa iti iei un telefon nou, ai banii, dar il iei pe ala de acum 5 ani, chiar daca cel nou e mult peste cel vechi, pentru ca momentan asta mai nou nu are aplicatii noi ca abia a iesit. Cand cumperi o consola faci o investitie destul de mare si pe o perioada indelungata. Nu cumpara nimeni o consola sa o tina cateva luni si sa o vanda ca insfarsit e asta noua in stoc.
    Plus ca diferenta dintre ps4 si ps5 la pret este aproape inexistenta daca vorbim de console noi.

    Trimis de pe al meu SM-G970F folosind Tapatalk

  7. #187 SP
    Junior Member AndreiO's Avatar
    Quote Originally Posted by Espiritus View Post
    Nu e teorie, e axioma. Diferenta dintre PS4 Pro si PS5 nu justifica disperarea de care dau dovada oamenii aici, cu atat mai mult plata a 1000 de lei in plus pentru a avea consola mai repede. Nu ai ce juca pe PS5 in afara de Demon's Souls.

    Ne-am jucat 7 ani pe PS4 in FHD la 30FPS, si acum toata lumea a luat-o razna pentru ca nu poate astepta cateva luni ca sa joace fix aceleasi jocuri in 4K 60FPS. Daca tu chiar crezi ca oamenii vor PS5 pentru ca "au ce juca", inseamna ca esti nerealist. Cine a platit bani grei bisnitarilor nu a facut-o pentru ca nu avea ce juca pe PS4, si nici pentru alea 30 de cadre in plus, ci pentru ca e dependent emotional de satisfactia pe care o avem atunci cand obtinem ceva ce pare greu de obtinut.

    Va marturisesc ca am vazut o diferenta mai mare cand am trecut de la televizor submediocru la OLED cu aceeasi consola, decat am vazut la un prieten diferenta de la PS4 Pro la PS5. Stiu ca e in natura umana sa contrazici ceea ce se opune convingerilor tale, dar asta e adevarul. Ai fix un singur joc de jucat pe PS5 in momentul de fata.

    Eu unul am avut Xbox pana in noua generatie cand am hotarat sa trec de la Xbox la PS pentru exclusive (pe care nu le-am jucat pana acum). Am platit vreo 800 de lei in plus pe StockX si nu regret nimic. Nu am timp sa dau refresh zilnic pe toate site-urile ca poate poate poate prind o consola. Fiecare face ce vrea cu banii lui pana la urma.

  8. #188 SP
    Junior Member Garkan's Avatar
    Sa te rogi sa nu se strice, ca nu dupa ai de regretat ceva .

  9. #189 SP
    Junior Member AndreiO's Avatar
    Mda, eterna legenda ca nu ai garantie decat daca este achizitionata de pe altex, emag... Chiar daca nu iti place sa crezi Sony accepta dovada de achizitie de pe StockX. Ai un an garantie de producator. Ca nu iti recuperezi toata suma, asta e alta treaba.

    Detin de aprox 7 ani console si pana acum nu am avut nevoie de garantie. Asa ca dorm destul de linistit.

  10. #190 SP
    Member JohnnyUSA's Avatar
    GoW pe PS5 la 60fps arata si se misca demential.


    Sent from my iPhone using Tapatalk

  11. #191 SP
    NDM
    Member NDM's Avatar
    Quote Originally Posted by AndreiO View Post
    Mda, eterna legenda ca nu ai garantie decat daca este achizitionata de pe altex, emag... Chiar daca nu iti place sa crezi Sony accepta dovada de achizitie de pe StockX. Ai un an garantie de producator. Ca nu iti recuperezi toata suma, asta e alta treaba.

    Detin de aprox 7 ani console si pana acum nu am avut nevoie de garantie. Asa ca dorm destul de linistit.
    Care service Sony? Ca nu exista in tara asta. Sau este?

  12. #192 SP
    Junior Member Garkan's Avatar
    Quote Originally Posted by AndreiO View Post
    Mda, eterna legenda ca nu ai garantie decat daca este achizitionata de pe altex, emag... Chiar daca nu iti place sa crezi Sony accepta dovada de achizitie de pe StockX. Ai un an garantie de producator. Ca nu iti recuperezi toata suma, asta e alta treaba.

    Detin de aprox 7 ani console si pana acum nu am avut nevoie de garantie. Asa ca dorm destul de linistit.
    What makes you sleep better.
    Daca tu crezi ca te baga cineva in seama cu acea foaie de la stockx, te inseli amarnic. Dar nu e treaba mea. Sper sa nu ai incidente si sa apelezi.

  13. #193 SP
    NDM
    Member NDM's Avatar
    Nu e in Romania

  14. #194 SP
    Banned bpoearth's Avatar
    Quote Originally Posted by AndreiO View Post
    Mda, eterna legenda ca nu ai garantie decat daca este achizitionata de pe altex, emag... Chiar daca nu iti place sa crezi Sony accepta dovada de achizitie de pe StockX. Ai un an garantie de producator. Ca nu iti recuperezi toata suma, asta e alta treaba.

    Detin de aprox 7 ani console si pana acum nu am avut nevoie de garantie. Asa ca dorm destul de linistit.
    aparent tu refuzi sa crezi niste chestii . dupa cum au zis si altii, nu ai nici o garantie daca ai luat consola de acolo, aia e. roaga-te sa nu ai probleme cu ea, sau roaga-te de fapt sa nu-ti dea eroare daia de dupa o arunci pe geam .

    ai luat-o de unde ai luat-o si tre sa-ti asumi acum niste riscuri... degeaba o dai la modul ca "nu stiti voi de fapt frate, credeti in mituri si legende"

  15. #195 SP
    Junior Member Zuko's Avatar
    Personal, garantia mi se pare cam inutila, STRICT PAREREA MEA. Orice am cumparat in toata viata mea a fost ok si nu am folosit niciodata garantia. Toate lucrurile mele s-au stricat dupa 2 ani sau nu s-au stricat, dar poate asta e doar cazul meu.

    Trimis de pe al meu SM-G970F folosind Tapatalk

  16. #196 SP
    Member mladin86's Avatar
    Iti trebuie garantie ca se strica dualsensul la astea face drifturi sau ceva de genu e f comun si oricum ar trebui sa platesti mai putin daca nu are garantie nu mai mult asa ca nu mai faceti valuri ca voi ati cumparat la suprapret ca nu aveti timp sa cautati dar aveti timp sa intrati pe forum sa ne anuntati ca faceti ce vreti cu banii

  17. #197 SP
    Junior Member AndreiO's Avatar
    Frate una este sa cauti si nu gasesti un produs si alta este sa stai geana 24/7 pe 5 site-uri in speranta ca toate astrele se aliniaza si prinzi in alea 30 de sec cat e pe stoc consola.

    Eu unul nu am timp de asa ceva. Dar bafta si rabdare voua! Insa nu mi se pare normal sa sariti pe cei care platesc suprapretul ca vezi tu doamne, esti disperat, doar prostii dau, de ce nu luati ps4 etc.

  18. #198 SP
    Banned bpoearth's Avatar
    Quote Originally Posted by AndreiO View Post
    Frate una este sa cauti si nu gasesti un produs si alta este sa stai geana 24/7 pe 5 site-uri in speranta ca toate astrele se aliniaza si prinzi in alea 30 de sec cat e pe stoc consola.

    Eu unul nu am timp de asa ceva. Dar bafta si rabdare voua! Insa nu mi se pare normal sa sariti pe cei care platesc suprapretul ca vezi tu doamne, esti disperat, doar prostii dau, de ce nu luati ps4 etc.
    eu n-am sarit pe nimeni bro si nici nu stau 24/7 sa dau refreshuri pe site-uri.

    in decembrie am fost cu o secunda in urma si nu am reusit sa iau consola, dupe ce am dat click pe "trimite comanda" mi-a aparut mesaj ca produsul nu mai e in stoc, deci iti dai seama ca am luat foc, dar asta nu m-a facut sa stau ca un disperat sa dau refresh in fiecare zi apoi.

    aia e, cand o s-o prind, o s-o prind, fara sa disper atata. daca mai aveam si ps4 acum si nu-l vindeam clar ma durea in pix si mai mult decat atat, insa na.

    doar ziceam ca nu are sens sa te contrezi cu niste oameni care au vrut si ei sa isi ia consola de unde ai luat-o tu si au descoperit si ei ca nu vor beneficia de garantie, atat.

    GG ca ai luat-o, dupa mine e ft bine, insa cum am zis si mai sus, fiind un produs nou care poate prezenta diferite defectiuni e pe riscul tau. pwp si spor la jucat

  19. #199 SP
    Junior Member ionitagelu's Avatar
    Fiecare face ce crede de cuviinta cu banii. Si eu am luat de pe StockX si dupa cum am mai spus nu regret banii dati in plus, am preferat sa platesc in plus pentru o tranzactie sigura, decat sa ma cert cu toti "afaceristii"de pe OLX care vor sa stoarca de la tine o plata in avans, sa-ti dea o teapa cu o factura si o garantie false sau mai rau: o caramida in colet. Faptul ca stau cu F5 zilnic pe ofertele din Romania ma face sa pierd mai multi bani, cand au fost stocuri pe Emag am pierdut aproape o zi de munca si ghinion: exact la minutul de aur eram ocupat cu altceva si nu am prins consola. Garantia mi-o asum, daca o sa am ghinion, nu dau faliment din asta (mi-am cumparat si masina noua si am renuntat la garantie din cauza preturilor aberante ale reviziilor la reprezentantele din Romania). Ca fapt divers inca detin un PS3 si un PS4 Pro, dar copiii au crescut si vor sa se joace online simultan, deci oricum aveam nevoie de inca o consola si nu avea rost sa investesc tot in PS4. Consider ca e alegerea fiecaruia in functie de posibilitati.

    ---------- Post added 13-03-2021 at 21:36 ----------

    Quote Originally Posted by bpoearth View Post
    daca mai aveam si ps4 acum si nu-l vindeam clar ma durea in pix si mai mult decat atat, insa na.
    Practic ... vrabia din mana si cioara de pe gard ... in speranta de a lua un pret bun pe PS4 cu care sa acoperi o parte din pretul PS5.

  20. #200 SP
    Member Remediu's Avatar
    Asa faceti si cu telefoanele? Le vindeti inainte sa apara modelul nou, in speranta ca il dati la pret bun si stati fara telefon pana va luati altul nou?

    Sent from my IN2013 using Tapatalk

Your post count prohibits you from posting new replies in this forum!
Users with less than 1 posts cannot reply to threads here. Your post count is currently . You need to post first in the Intro thread.
Page 10 of 12 FirstFirst ... 8 9 10 11 12 LastLast

Similar Threads

  1. Video-recenzii despre Xbox Series X By Alex Khan in forum Microsoft Xbox Series
    Replies: 0 Last Post: 18-10-2020, 02:55
  2. Castile Sony PlayStation - Pareri si discutii By cosmin1088 in forum Console Club
    Replies: 24 Last Post: 02-08-2020, 22:27
  3. Pareri PRO sau Contra despre PlayTV PlayStation 3 By Agresiv in forum Sony PlayStation 3
    Replies: 0 Last Post: 21-10-2013, 13:06
  4. Impresii tv LG lm669s By mastakilla in forum HiFi
    Replies: 3 Last Post: 09-10-2012, 12:18

Tags for this Thread

Bookmarks

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts