Your post count prohibits you from posting new replies in this forum!
Users with less than 1 posts cannot reply to threads here. Your post count is currently . You need to post first in the Intro thread.
Page 23 of 33 FirstFirst ... 13 21 22 23 24 25 ... LastLast
Results 441 to 460 of 655

Thread: PS5 - pune o intrebare, primeste un raspuns

  1. #441 SP
    Junior Member robertBBC's Avatar
    Am inteles, multumesc, cheers!

  2. #442 SP
    Junior Member player_mike90's Avatar
    O întrebare
    Jocurile cumparate descarcate digital cu alt cont pe o consola ps5 si lăsate în consola pot fi juca cind ma conectez cu alt cont? Pe aceeași consola ps5

  3. #443 SP
    Junior Member valuta's Avatar
    Doar daca consola este setata ca primary pentru contul care detine jocurile.
    Poti face asta din setari.

  4. #444 SP
    Junior Member player_mike90's Avatar
    Am găsit o consola ps5 la vânzare cu 4 jocuri digitale descarcate in consola dar fără cont
    Cel care o vinde spune ca jocurile pot fi jucate cu contul meu cand ma conectez
    Este posibil?

  5. #445 SP
    Senior Member Espiritus's Avatar
    ^Nu. Contul pe care au fost cumpărate jocurile trebuie sa fie logat pe consolă. Mai mult, consola trebuie setată ca primary pentru contul respectiv pentru ca să le poți juca de pe un al doilea cont.

  6. #446 SP
    Member morphine's Avatar
    Am o dilema. Daca joc ceva in 4k 120 si monitorul are doar hdmi 2.0 si e full HD, pot juca tot in 120?

  7. #447 SP
    Senior Member GabiCutlac's Avatar
    Da, poti juca 1080p 120fps si pe HDMI 2.0. Oricum nu există joc pe console care sa ruleze si 4k si 120fps in acelasi timp. Majoritatea care sunt 120fps au rezoluția 1080p.

  8. #448 SP
    Junior Member robertBBC's Avatar
    Salutare, scurta intrebare.. am un prieten care are ps4 pro, eu avand ps5, ne putem juca fifa aman2 cu consolele?

  9. #449 SP
    Member awaytokill's Avatar
    Quote Originally Posted by robertBBC View Post
    Salutare, scurta intrebare.. am un prieten care are ps4 pro, eu avand ps5, ne putem juca fifa aman2 cu consolele?
    Da. Trebuie sa ai instalata varianta de PS4 a jocului pe PS5.

  10. #450 SP
    Junior Member GoLd^'s Avatar
    Cel mai bun ssd pentru ps5 ca și performanța, care este sau ce păreri aveți ?

  11. #451 SP
    Junior Member stonelul's Avatar
    Din ce teste am vazut pe net par sa fie cam la fel toate cele care se incadreaza in cerintele Sony (la vitezele alea nici nu cred ca poate fi altfel). Eu l-am luat pe cel mai ieftin de la acel moment (GIGABYTE AORUS Gen4 7000s). Din punctul meu de vedere mai importanta mi se pare capacitatea, cat mai mare.

  12. #452 SP
    Member tmihai20's Avatar
    Eu am luat unul de pe Amazon DE ADATA XPG GAMMIX S70 Blade1 TB AICI. A fost la reducere, am dat 141.10 EUR cu tot cu vreo 7 euro transportul. Practic oricare SSD PCI-Express 4.0 cu viteză de scriere și citire de minim 5500 MB/s.

  13. #453 SP
    Senior Member Danny's Avatar
    Salutare, vin si eu cu cateva intrebari. Am reusit sa imi cumpar un PS5.
    Daca imi iau abonament in romania, o sa beneficiez de el si in alta tara, ex: germania? Contul meu de store stiu ca e de romania.
    Merita o pereche de 3d Pulse? Port ochelari si nu vreau sa am vreo surpriza. Am avut ceva de la Hyper x si dupa 15 min simteam cum imi explodeaza capul.
    Se poate sa ascult pe YT music si sa ma joc?
    Spre rusinea mea, nu prea sunt informat si o fost un impulsive buy. Mai ales ca apare GT7 si imi era dor sa butonez ceva.
    Merci!

    Trimis de pe al meu SM-G998B folosind Tapatalk

  14. #454 SP
    Why so serious ? razvanrazy's Avatar
    Salutare. Hai sa le luam punctual

    1. beneficiezi de abonament doar pe contul pe care-l ai, din cate stiu.
    2. as zice ca nu, mai ales daca ai ochelari. Nu au facut buretele mai subtire in dreptul ramelor, cam cum au majoritatea perechilor de casti din comert si devine fff obositor sa joci in reprize mai lungi. Also, ele sunt rotunde iar urechea este ovala, asa ca daca nu ai urechile mici, iti apasa pe cartilaje si de deranjeaza.
    3. Nu am testat cu youtube si nu am idee, dar spotify merge sa asculti in timp ce joci.

  15. #455 SP
    Senior Member GabiCutlac's Avatar
    Abonamentul se activează pe cont, nu contează în ce tara te afli. Daca e activ, e activ.
    Singura fază e ca daca ai cont de România iei Plus pt România si activezi. Codurile sunt blocate pe regiuni. Sau poti plăti direct cu cardul pe Store in consola/browser.

    YouTube nu funcționează in acelasi timp cu jocurile. Dar cum zice si colegul, ai spotify.

  16. #456 SP
    FIFA Fan gvingi76's Avatar
    YT Music nu este pe playstation. Youtube poti rula in acelasi timp cu jocurile in modul asta:


    Daca vrei sa asculti muzica in timpul jocului (dar nu cea din joc) o poti face prin Spotify sau prin Apple Music.
    https://www.playstation.com/en-us/su...-ps5-consoles/
    How to download apps for music streaming on PS5™ consoles

    Select All Apps from your media home.
    Select Spotify or Apple Music.
    Select Download.
    Follow the on-screen instructions to log in to your account for Spotify or Apple Music, or to sign up for a new account.
    The apps link with your PS5 console.
    How to stream music and podcasts during PS5 console gameplay

    Press the PS button to open the control center and then select Music.
    Your recently played music and podcasts appear.
    Choose the music or podcast you want to play.
    Your selection starts playing.
    The song or podcast that's playing appears as a card in the control center.
    Select the card to pause and access other playback controls. Press the PS button to return to the game you were playing. Select the Now Playing card from the control center and press the square button on your controller to pause and start track playback.
    While in a game or an app, you can press the PS button twice to return to your most recent card without going through the control center.

  17. #457 SP
    Member Cristache07's Avatar
    Quote Originally Posted by Danny View Post
    Salutare, vin si eu cu cateva intrebari. Am reusit sa imi cumpar un PS5.
    Daca imi iau abonament in romania, o sa beneficiez de el si in alta tara, ex: germania? Contul meu de store stiu ca e de romania.
    Merita o pereche de 3d Pulse? Port ochelari si nu vreau sa am vreo surpriza. Am avut ceva de la Hyper x si dupa 15 min simteam cum imi explodeaza capul.
    Se poate sa ascult pe YT music si sa ma joc?
    Spre rusinea mea, nu prea sunt informat si o fost un impulsive buy. Mai ales ca apare GT7 si imi era dor sa butonez ceva.
    Merci!

    Trimis de pe al meu SM-G998B folosind Tapatalk
    Eu iti pot raspunde referitor la abonament. Eu am abonament (contul) pe Romania, sunt in Germania si functioneaza fara probleme. Sa nu cumperi carduri PS+ din magazinele nemtesti ca nu sunt compatibile cu contul tau pe Romania si cei de la suport nu-ti dau banii inapoi daca l-ai desigilat. Spun din propria experienta. Eu jocurile de pe PS+ le cumpar cu un card din RO. Am incercat cu un card de aici si culmea nu mi l-a luat.

  18. #458 SP
    Member Antiohh's Avatar
    De curiozitate, cum faceti voi de puteti juca in 30 fps? Eu folosesc un Sony Bravia XH90 de 65inch si stau cam la 2-3m de el atunci cand ma joc (daca are vreo relevanta). Vreau sa zic ca am testat o gramada de jocuri in 30 fps (unele doar pentru ca asta ofereau, gen BloodBorne sau AC Unity) si chiar am incercat sa ma joc asa cateva ore... un chin. Incep sa ma gandesc ca poate am eu ceva setari facute gresit. Mi se pare ca sacadeaza imaginea cand invart camera repede (de obicei in combat) si uneori chiar personajul cand executa miscari rapide (side roll si melle atacuri). In filme niciodata nu m-am gandit: ,, ba, ce naspa arata,, , iar din ce cunosc eu actiunea este redata in 24 fps (sau asa ceva). Vreau sa joc bloodborne si nu pot sa o fac din aceasta cauza... Iar ce mi se pare ciudat este ca oamenii nu prea se plang in modul in care o fac eu. Cumva, ei spun ca pot sa se joace in 30 fps, doar ca prefera 60fps. Cand i-am dat surorii mele de 12 ani ceva in 30 fps, a spus: ,,dar de ce se vede asa rau?,,.

  19. #459 SP
    Why so serious ? razvanrazy's Avatar
    Se simte aiurea doar daca tot faci trecerea de la 60 la 30. Daca joci doar 30fps nu mai e acelasi impact, asa cum nu era nici pe PS4.

    Recomand sa faci trecerea de pe o zi pe alta - azi daca joci 60fps, treci in 30 si inchide consola, iar maine incepi direct in 30. O sa fie un mic soc initial dar daca tot continui, o sa fie ok.

    30 fps sunt 30fps pe orice consola, chiar daca uneori ti se pare ca merge in frames (de parca vezi imagini, nu ceva fluid), dar diferenta asta de trecere este oribila.

    Also, joaca-te putin cu motion blur. Uneori ajuta (cam asta e scopu lui, sa faca totul mai fluid), uneori nu (vezi Horizon unde pe low merge mai fluid decat pe high).

  20. #460 SP
    Member Antiohh's Avatar
    Mna. O sa mai incerc. Desi cum am zis: am stat 2 ore jucand in 30 fps si nu m-am obisnuit. Unii spun ca nu simt jocul la fel de responsiv... pe mine doar imaginea ma deranjeaza. Si nu prea inteleg de ce in filme nu am aceeasi problema

Your post count prohibits you from posting new replies in this forum!
Users with less than 1 posts cannot reply to threads here. Your post count is currently . You need to post first in the Intro thread.
Page 23 of 33 FirstFirst ... 13 21 22 23 24 25 ... LastLast

Similar Threads

  1. Intrebare upgrade jocuri la versiunea PS5 By dumiandrei99 in forum Sony PlayStation 5
    Replies: 33 Last Post: 23-11-2020, 10:23
  2. Replies: 13 Last Post: 27-10-2015, 02:05
  3. Nu mai pot pune anunturi - Help. By riconos in forum Help Desk
    Replies: 1 Last Post: 28-01-2014, 11:15
  4. Xbox - Pune o intrebare, primeste un raspuns By AndRewqp in forum Console Retro & Arcade
    Replies: 1 Last Post: 06-07-2013, 06:12

Tags for this Thread

Bookmarks

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts