Your post count prohibits you from posting new replies in this forum!
Users with less than 1 posts cannot reply to threads here. Your post count is currently . You need to post first in the Intro thread.
Results 1 to 16 of 16

Thread: Indiana Jones and The Great Circle

  1. #1 SP
    Manager paul's Avatar

    Indiana Jones and The Great Circle

    MachineGames, subsidiara Bethesda Softworks, lucreaza la un nou joc Indiana Jones. Todd Howard e executive producer si colaboreaza cu noul Lucasfilm Games:
    Attached Images Attached Images lucasfilm-games-tall-.jpg

  2. #2 SP
    Member MENTATAL0R's Avatar
    O da,ultima oara l-am jucat pe Snes

  3. #3 SP
    Banned Alex Khan's Avatar
    Indiana Jones cu gameplay din Fallout si Skyrim?

  4. #4 SP
    Manager paul's Avatar
    Se pare ca e exclusivitate Xbox:
    Quote Originally Posted by The Verge
    Hines was questioned as part of witness testimony in the FTC v. Microsoft hearing today, with the FTC’s counsel revealing that Disney had a contract for multiple consoles and that the deal was amended after Microsoft’s Bethesda acquisition to be just for Xbox consoles.
    Bethesda’s Indiana Jones game is exclusive to Xbox and PC
    Mutat!

  5. #5 SP
    Member lukecelmare's Avatar
    As for what’s after Starfield, Howard and his team are tackling multiple projects at once: The Elder Scrolls 6, working on the Fallout television show—which is led by Westworld's showrunners, Jonathan Nolan and Lisa Joy—and an Indiana Jones game.

    Raiders of the Lost Ark is Howard’s favorite Indy adventure. In 2009, he pitched Lucasfilm on an Indiana Jones game, which has always been on his bucket list. His first dog's name was Indy, after all. It didn’t work out back then, but in the years since, Disney decided to back Howard’s initial idea. The game is being developed by Machine Games, a Swedish studio under the same company. They’re known for making Wolfenstein, which also involves fighting against Nazis. In other words, a natural fit.

    “I am a giant Indiana Jones fan. It can be brought to video games in a unique way,” Howard tells me. But he refuses to go into the details, only offering, “The game is obviously: you’re exploring stuff. It’s about him. So if you’re playing the game, how do you feel that you are indeed playing versus just watching?”

    Howard would talk more about Indiana Jones—I can tell he really wants to—but he’s not allowed. Instead, as I exit his office, he flashes that smile.

    “We’ll talk next year.”
    https://www.esquire.com/entertainmen...eld-interview/

  6. #6 SP
    Member olteanug's Avatar
    Arată promițător

  7. #7 SP
    Why so serious ? razvanrazy's Avatar
    Dezamagire maxima. Au luat un studio care a facut pana acum doar FPS-uri de super actiune, ca sa-i puna la treaba la un joc adventure.

    Si apoi au luat unu din cele mai iconice personaje ever, cu unu din cei mai cunoscuti actori, ever si...au facut un FPS care pare cel mult mediocru

    Probabil au ramas fara buget dupa ce au luat IP-ul si vocea lui HF

  8. #8 SP
    Member olteanug's Avatar
    Quote Originally Posted by razvanrazy View Post
    Dezamagire maxima. Au luat un studio care a facut pana acum doar FPS-uri de super actiune, ca sa-i puna la treaba la un joc adventure.

    Si apoi au luat unu din cele mai iconice personaje ever, cu unu din cei mai cunoscuti actori, ever si...au facut un FPS care pare cel mult mediocru

    Probabil au ramas fara buget dupa ce au luat IP-ul si vocea lui HF
    Singura mea dezamăgire e că nu l-au făcut third person camera în stil Tomb Raider și Uncharted.
    Dar cred că fanii Indiana Jones o să-l adore.
    Eu cred că o să fie mai bun decât ultimul film care nici nu trebuia să existe.


  9. #9 SP
    Why so serious ? razvanrazy's Avatar
    Pai da, la asta ma refeream. Cum sa faci asa ceva in FPS?

    Adica ai Tomb Raider care s-a inspirat din Indiana Jones si a avut super succes ca serie. Apoi ai Uncharted care s-a inspirat din Indiana Jones si Tomb Raider si a avut super succes ca serie. Ambele fiind 3rd person.

    Si tu, care ai IP-ul, faci ceva FPS unde 90% din timp, probabil, nu vei putea vedea personajul cu care joci. In schimb il faci FPS care este un mod potrivit pt shootere (deh, S-u din FPS), ca sa vezi tu cum da cu mana peste niste frunze, cum loveste cu lopata un soldat care cade intr-o animatie stricata sau cum plaseaza random o piesa de piatra care se duce ca un magnet in slotul in acre trebuia sa mearga

    Si eu sunt fan Indiana Jones si nu doar ca nu-l ador, dar sunt absolut dezgustat de ce am vazut.

    Nu mai zic de grafica demna de jocurile bethesda, adica ramasa undeva prin 2010...

  10. #10 SP
    Member olteanug's Avatar
    E Troy Baker.
    Nu cred că Harrison Ford avea răbdare să dea voce la un joc.
    Mă gândeam că poate l-au reprodus cu ajutorul AI.
    https://ew.com/indiana-jones-troy-ba...lusive-8426963

  11. #11 SP
    Why so serious ? razvanrazy's Avatar
    Ce ciudat. Ii folosesc imaginea, dar nu si vocea...

  12. #12 SP
    Member olteanug's Avatar
    I-au folosit imaginea și în Star Wars Battlefront 1.
    În Battlefront 2, i-au pus barbă în SP și în MP au băgat skin cu actorul tânăr din Solo.

    Dar vocal, a fost alt actor.

  13. #13 SP
    Senior Member Xander RO's Avatar
    Daca tu companie cu buget nelimitat, primesti la receptie acest joc si vrei sa te bati cu Ghost of Tsushima sau TLOU cu asa ceva, inseamna ca ceva este gresit fundamental acolo sus, in birourile de la etajele superioare, unde nu se dau bonuri de masa. Mi-e rusine mie de rusinea lor...

  14. #14 SP
    Senior Member sexbobomb91's Avatar
    Doar mie mi-a placut cat de cat?
    Normal ca as fi preferat ceva ca Uncharted, dar nu mi se pare chiar asa dezamagitoare nici directia asta.
    Combat-ul imi aduce aminte de "Dark Messiah of Might & Magic"; pare un pic mai realistic decat alte jocuri, poate chiar si mai tactic. Mi-ar placea sa-l lase asa cu un HUD cat mai simplu.
    Grafica in mare parte iarasi mi se pare ok, animatiile faciale in mod special sunt foarte expresive.

    EDIT: jocul intr-adevar pare sa tinda un pic mai spre AA decat AAA si pare sa se lanseze destul de repede.
    E posibil sa fie asta efectul Gamepass-ului? Adica sa evite proiectele cu bugete mari, in favoarea mai multor jocuri cu bugete medii?
    Parca si Avowed imi lasa aceeasi impresie.

  15. #15 SP
    Member olteanug's Avatar
    Deci, sunt trei minusuri:
    -camera first-person în loc să fie third-person. Puteau să facă switch ca la GTA V
    -grafica care arată mai degrabă de 2004 decât de 2024. Poate ar mai fi mers în 2014.
    -nu joacă vocal Harrison Ford.


    Să vedem gameplay-ul și povestea.

  16. #16 SP
    Senior Member SublimingSun's Avatar
    Quote Originally Posted by sexbobomb91 View Post

    EDIT: jocul intr-adevar pare sa tinda un pic mai spre AA decat AAA si pare sa se lanseze destul de repede.
    E posibil sa fie asta efectul Gamepass-ului? Adica sa evite proiectele cu bugete mari, in favoarea mai multor jocuri cu bugete medii?
    Parca si Avowed imi lasa aceeasi impresie.
    Nu stiu daca are legătură cu GamePass, Hellblade 2 vine pe GamePass într-o lună și jumătate și arată foarte bine. Cred că e mai degraba efectul Todd Howard...

    Sent from my NE2215 using Tapatalk

Your post count prohibits you from posting new replies in this forum!
Users with less than 1 posts cannot reply to threads here. Your post count is currently . You need to post first in the Intro thread.

Similar Threads

  1. Indiana Jones and The Great Circle By paul in forum Jocuri PC
    Replies: 3 Last Post: 23-06-2023, 00:51
  2. LEGO Indiana Jones 2 Videos By RonanN1 in forum Videos
    Replies: 2 Last Post: 24-11-2009, 22:58
  3. Nu este acel Indiana Jones ce toti il doream By weriwulf in forum Console News
    Replies: 3 Last Post: 05-08-2009, 23:57
  4. Indiana Jones: Staff of Kings Videos By istrategie in forum Videos
    Replies: 2 Last Post: 01-02-2009, 02:28

Tags for this Thread

Bookmarks

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts