Your post count prohibits you from posting new replies in this forum!
Users with less than 1 posts cannot reply to threads here. Your post count is currently . You need to post first in the Intro thread.
Results 1 to 17 of 17

Thread: ChickHENR2 exploit for 5.03 fw.

  1. #1 SP
    Senior Member Christien's Avatar

    Exclamation ChickHENR2 exploit for 5.03 fw.

    Pentru cei care au psp-3000 , si au official firmware 5.03, cu acest exploit veti putea rula homebrew-uri de pe cardul psp-ului , dar doar homebrew-uri si nu backupuri psp sau psx. Trebuie sa :
    -dezarhivati.
    -copiati folderul intitulat ChickHEN care se afla in folderul SLIM in folderul PHOTO de pe cardul psp-ului
    -copiati fisierul h.bin pe cardul psp-ului (pe card ,doar, in nici un alt folder.)
    -aprindeti psp-ul, duceti-va la categoria PHOTO si intrati in albumul ChickHEN si apasati X pe prima imagine, iar psp-ul se va restarta.
    S-ar putea sa nu mearga din prima asa ca incercati de mai multe ori !
    Daca ati facut toate astea va puteti bucura in voie de emulatoare si alte programele cum ar fi PSPTUBE .

    REPET ! MERGE DOAR PE FIRMWARE 5.03 !
    Attached Files

  2. #2 SP
    Junior Member raducanmihai's Avatar
    Noroc. Merge cumva si pe Slim-urile cu placa de baza v3,cele care nu pot fi modate?

  3. #3 SP
    Senior Member Christien's Avatar
    Da. Bineinteles ca merge. Dar nu puteti rula backupuri,dupa cum am mai zis, este doar pentru homebrew.

  4. #4 SP
    Senior Member apbaciu's Avatar
    Da merge am incercat eu trebuie precizat sa nu stergeti nimic dupa ce a-ti facut asta ca va veti intoarce inapoi.

  5. #5 SP
    Member mihaikid's Avatar
    ToTul E bine dar imi trebuie linkul de la update la 5.03 am 5.02 plzz daca il are cineva!

    ---------- Post added at 11:15 PM ---------- Previous post was at 09:55 PM ----------

    Nu merge se blocheaza cand intru in Photos

  6. #6 SP
    Senior Member eXist's Avatar
    Christien - tie ti-a mers chestia asta? ...

    A functionat cuiva? defapt ?

    Care sunt riscurile ?

    ---------- Post added at 02:15 AM ---------- Previous post was at 01:40 AM ----------

    Tocmai am incercat chestia asta.

    Nu-mi merge...

    Am facut totul cum scria acolo, si nimic.

    Am testat pe cele doua modele de PSP care le detin, 2004 si 3004 ... ambele urcate la 5.03

    Cand dau x pe poza respectiva, imi ingheatza putin PSP-ul si pe urma se stinge, ...repet, aparatul se stinge nu se reseteaza, la fel pe ambele PSP-uri. Pe urma cand intru in system information, nimic ... nici o diferenta langa 5.03 ...

    Observ ca tipul din video, are mai multe poze cu "oua" decat sunt in acea arhiva, nu stiu daca are vreo legatura.



  7. #7 SP
    Senior Member apbaciu's Avatar
    Asa mi-a facut si mie si am sters totul si am bagat din nou si mi-a mers din prima.

  8. #8 SP
    Senior Member Christien's Avatar
    Nu exista nici un risc pentru ca nu copiaza nimic in flash0, si ruleaza totul de pe card.

  9. #9 SP
    Member mihaikid's Avatar
    Degeaba tot ingheata

  10. #10 SP
    Senior Member Christien's Avatar
    Dupa tot procesul , du-te la system informations si vezi ce firmware ai, si daca scrie 5.03 ChickHEN poti sa copiezi homebrew-urile tale in folderul GAME . Normal ar trebui sa inghete si sa se restarteze.

  11. #11 SP
    Member mihaikid's Avatar
    INgheata si se inchide

    ---------- Post added at 09:28 AM ---------- Previous post was at 08:53 AM ----------

    It worrkkkss \:d/
    1. 5.03 Firmware
    2. Format memory stick
    3. Reset settings
    4. UMD Autostart = OFF
    5. UMD Cache = OFF
    6. Place chickhen in PSP\PHOTO\ChickHEN\ (If PSP\PHOTO doesn't exist, create it)
    7. On the PSP go into the folder and don't press anything a preview should be enough to execute it. you could also take the other images from the SLIM folder (But not the SLIM.tiff) and place them in with the chickhen, it seems to increase chances of it executing.

  12. #12 SP
    Senior Member eXist's Avatar
    am reusit

    am copiat acele giff-uri de mai multe ori, dublu mai exact, si le-am redenumit aritmetic.

    exemplu

    ChickHENe.giff am reusit

    am copiat acele gif-uri de mai multe ori, dublu mai exact, si le-am redenumit aritmetic.

    exemplu

    ChickHENe .gif
    ChickHENf .gif
    ChickHENg .gif
    ChickHENh .gif


    se pare ca i-a oferit mai multa putere, nu stiu ce vrea sa insemne, anyways.

  13. #13 SP
    Junior Member w1sT's Avatar
    din ciclul "nu dati psp-uri necunoscatorilor" vreau sa va intreb.
    Cum fac downgrade de la 5.50 la 5.03 ?

  14. #14 SP
    Senior Member Christien's Avatar
    Nu ai cum.

  15. #15 SP
    Junior Member w1sT's Avatar
    nasoala treaba.
    dar macar un "chickHEN" pt 5.50 e ?

  16. #16 SP
    Member mihaikid's Avatar
    nope..

  17. #17 SP
    Senior Member eXist's Avatar
    Oricum este o porcarie. Mie nu-mi mai mergea sa intru pe PSN cu exploit-ul asta. Asa ca l-am scos. Este instabil si foarte useless.

Your post count prohibits you from posting new replies in this forum!
Users with less than 1 posts cannot reply to threads here. Your post count is currently . You need to post first in the Intro thread.

Tags for this Thread

Bookmarks

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts