Your post count prohibits you from posting new replies in this forum!
Users with less than 1 posts cannot reply to threads here. Your post count is currently . You need to post first in the Intro thread.
Results 1 to 20 of 20

Thread: War Devil

  1. #1 SP
    Senior Member Srachi's Avatar

    War Devil

    Nu prea s-a vorbit pe acest forum de War Devil desi cred ca merita putina atentie, un titlu exclusiv pentru consolele ps3 la care i-am urmarit progresu de cand am vazut primele screenuri. Din pacate inca nu este confiramata o data de lansare. Jocul se lauda a rula in 1080p fiind construit pe un nou engine numit RTE1080.

    War Devil: Enigma Video Game, Spilt Blood Trailer | Game Trailers & Videos | GameTrailers.com@@AMEPARAM@@src="http://www.gametrailers.com/remote_wrap.php?mid=33560"@@AMEPARAM@@33560

    http://www.gametrailers.com/user-mov...clusive/162518

  2. #2 SP
    Senior Member pooaul's Avatar
    Woa cam nasol din trailerul asta O sa mai caut pe net sa vedem poate este ceva mai bun totusi.
    Si care-i faza cu improscatul sangelui la 10 metri din roboti(sper ca nu am orbit si numai eu ii vad roboti)? Joc rau sau bun, conteaza sa sara sangele

  3. #3 SP
    Member DeianD's Avatar
    Roboti din care sa iase sange nu am mai vazut , ce idei mai au si astia pt acest joc

  4. #4 SP
    Senior Member Rasko's Avatar
    Can someone delete the last 2 comments FTW?

    Multumim Filip. Uitasem complet de trailerul asta, m-a impresionat prima oara cand l-am urmarit si astept si eu cu mare interes noutati. Sper ca Sony nu a uitat de acest titlu...

  5. #5 SP
    Member L0G1X's Avatar
    Quote Originally Posted by Srachi View Post
    War Devil [...] un titlu exclusiv pentru consolele ps3
    Se pare că va ieşi totuşi şi pe XBOX 360.
    Sunt curios cum va evolua, sper să vedem şi ceva gameplay (mă mulţumesc şi cu off-screen) la GamesCon Cologne luna asta.

  6. #6 SP
    Member Witchalok's Avatar
    @pooaul, DeianD:
    cyborg: "a blend of cybernetic and organism" sau "a person whose physiological functioning is aided by or dependent upon a mechanical or electronic device" sau "A human who has certain physiological processes aided or controlled by mechanical or electronic devices" conform dictionary.com

    Are parti mecanice, dar si parti fiziologice... deci are nevoie si de sange pentru a supravietui. Roboti din care sa sara sange nu ati mai vazut, eh?... Robocop ce e atunci? Sau nici de el n-ati auzit?

    @restul: N-am gasit eu bine pe net sau chiar e fps? Din trailer pare a fi de action-adventure nu fps.

  7. #7 SP
    Senior Member pooaul's Avatar
    Quote Originally Posted by Raskolnikov1944 View Post
    Can someone delete the last 2 comments FTW?

    Multumim Filip. Uitasem complet de trailerul asta, m-a impresionat prima oara cand l-am urmarit si astept si eu cu mare interes noutati. Sper ca Sony nu a uitat de acest titlu...
    Care este problema ta totusi? Faptul ca pe mine nu m-a impresionat cu nimic acest trailer inseamna ca postul meu e mai putin valid si trebuie sters? Daca jocul este inca in "wtf is this phase" nu e vina mea.

    Este foarte slab trailerul, caracterul arata clumsy, nu stiu exact in ce stage mai se afla ca de mult tot in pre-alpha e, dar foarte uneventful si nesatisfacator.

    Am dreptul la o parere personala si poate am fost putin prea acid la comentul cu sangele care sare din cyborgi, pur si simplu faceam o referire la faptul ca daca intr-un joc nu sare sange pe tot ecranul e considerat mai putin bun de unii.

    Ah si "Unleash the beast within" ?
    Nu zic ca jocul nu are posibilitatea de a iesi bine, dar tot ce vad momentan e acest trailer si din el e dezamagitor.

  8. #8 SP
    Senior Member Srachi's Avatar
    Quote Originally Posted by Witchalok View Post
    @restul: N-am gasit eu bine pe net sau chiar e fps? Din trailer pare a fi de action-adventure nu fps.
    Cred ca mai repede va fi un third person hack and slash.

  9. #9 SP
    Senior Member erik95's Avatar

  10. #10 SP
    Senior Member SYZYGY's Avatar


    Caterinca de joc...nici pe telefon nu l-as juca...dar mite sa il joc pe ps3.Jocu asta intra in categoria "l-am cumparat din greseala" "l-am primit cadou"

  11. #11 SP
    Member Witchalok's Avatar
    Quote Originally Posted by DeadlyGoD View Post
    Caterinca de joc...nici pe telefon nu l-as juca...dar mite sa il joc pe ps3.Jocu asta intra in categoria "l-am cumparat din greseala" "l-am primit cadou"
    Pe bune ca nu inteleg ce are toata lumea cu jocul asta. A vazut careva un video cu gameplay la el?
    Ce ai postat tu acolo a fost pus pe Youtube acum un an si jumatate. Ce te face pe tine sa zici ca e comparabil cu un joc pe telefon?

  12. #12 SP
    Senior Member SYZYGY's Avatar
    Sorry...promit ca data viitoare o imi las parerea proprie la o parte...and i shall be amongst the "WAW UBER PWNGE GAME" pack.Unu la mana...e parere proprie.Doi la mana...un intro / trailer zice multe despre un joc.Si nu in ultimu rand ...partea cu telefonu era o metafora facand referire la grafica si fizica jocului....care e sub orice critica.Asa cum tu iti spui o parere...respecta si parerea altora ...chiar daca nu e de aceiasi parere cu tine.Geez....si eu care credeam ca e democratie in tara asta.

  13. #13 SP
    Senior Member Srachi's Avatar
    E prea pripita parerea ta man, fara suparare.

  14. #14 SP
    Senior Member SYZYGY's Avatar
    Vedem cand apare un gameplay pe net si daca o sa ma insel la ce am zis acum...imi cer scuze de acum,daca nu asta e

  15. #15 SP
    Member Witchalok's Avatar
    Quote Originally Posted by DeadlyGoD View Post
    Sorry...promit ca data viitoare o imi las parerea proprie la o parte...and i shall be amongst the "WAW UBER PWNGE GAME" pack.Unu la mana...e parere proprie.Doi la mana...un intro / trailer zice multe despre un joc.Si nu in ultimu rand ...partea cu telefonu era o metafora facand referire la grafica si fizica jocului....care e sub orice critica.Asa cum tu iti spui o parere...respecta si parerea altora ...chiar daca nu e de aceiasi parere cu tine.Geez....si eu care credeam ca e democratie in tara asta.
    Daca tu iti argumentezi parerea postand un filmulet de acum 18 luni (atunci a fost postat pe youtube, cine stie cand o fi fost realizat) care nici macar nu arata a in-game footage (sau cel putin asa mi se pare mie) si incepi sa compari jocul cu unul de telefon mobil (inteleg ca e o hiperbola -nu metafora-, dar mie unuia nu mi se pare asa proasta grafica incat sa merite o asemenea comparatie, ba din contra arata destul de bine dupa mine) atunci eu sunt de parere ca sunt indreptatit sa consider argumentele tale neinformate si invalide.

    Mai mult, nu inteleg cum poti sa te iei de fizica intr-un footage pre-rendered.

    Daca nu iti place trailer-ul repectiv... asta tine de gust si nu se discuta. Dar cand incepi sa emiti ipoteze asupra unor elemente pe care inca nu le-ai vazut (grafica, fizica din joc) atunci vino cu argumente si nu arunca vorbe in vant.

    In incheiere o sa-ti dau un sfat, si te rog sa nu mi-o iei in nume de rau sau sa il consideri un flame. E valabil de altfel pentru toti care considera ca toate semnele ortografice pot fi inlocuite prin puncte de suspensie.
    Conform DEX: "Puncte de suspensie sau puncte-puncte = semn de punctuație const�nd din trei (sau mai multe) puncte așezate �n linie orizontală, folosit pentru a arăta o �ntrerupere �n șirul g�ndirii, al acțiunii sau o omisiune dintr-un text reprodus"

    Nu ca as fi eu vre-un as in ale gramaticii. Dar macar incerc.

  16. #16 SP
    Senior Member SYZYGY's Avatar
    Daca nu stiam mai bine as fi crezut ca lucrezi la firma respectiva,pentru ca mai e putin si intri in soc.E o parere personala...wake up.Daca tie ti se pare asa cool jocu' bravo tie...mie personal mi se pare porcarie, ca grafica seamana cu Painkiller Overdose.Pana apare,iti sugerez sa te calmezi si sa lasi oamenii sa isi spuna parerea.Multumesc by the way pentru micul dictionar de limba romana.Cu tine pe forum ma simt tanar si parca revin timpurile cand stateam in banca, ai o ghinda de la mine pentru devotamentu' catre acest joc.

  17. #17 SP
    Member Witchalok's Avatar
    Mea culpa. Am crezut ca discutam ca oamenii civilizati cu argumente. Din pacate vad ca tu nu aduci nici unul, asa ca nu are rost sa continuam discutia asta.

  18. #18 SP
    Senior Member Nash's Avatar
    WarDevil “still in development”, reveal hopefully “by the end of the year” — Scrawl

    WarDevil, Digi-Guys’ 2005-announced hack-and-slash action game said to run in full 1080p at 60fps, is “still in development”, Ignition New Business Development Director, Shane Bettenhausen, has confirmed during E3.

    “We also have a studio in London. Their game was previously announced, it’s called WarDevil,” Bettenhausen told Siliconera during an interview about El Shaddai. “That’s been in development for quite sometime. I’d would say the game is still in development, but it’s changed direction a bit.”

    Its reveal isn’t too far off, either.

    “It will be revealed, hopefully, by the end of the year, the new direction that is.”

    The last we heard of WarDevil before this was a tease for an October 2009 reveal that never happened. Hopefully, this “new direction” will actually get a reveal this time.

  19. #19 SP
    Senior Member erik95's Avatar
    Il arata in iarna, asta daca nu intarzie putin, si cine stie, poate in 2012 il si jucam.

  20. #20 SP
    Senior Member Nash's Avatar

Your post count prohibits you from posting new replies in this forum!
Users with less than 1 posts cannot reply to threads here. Your post count is currently . You need to post first in the Intro thread.

Similar Threads

  1. Devil's Third By Nash in forum Console Club
    Replies: 13 Last Post: 08-10-2010, 12:16
  2. Devil's Third anuntat By erik95 in forum Console News
    Replies: 0 Last Post: 12-06-2010, 10:12

Tags for this Thread

Bookmarks

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts