Your post count prohibits you from posting new replies in this forum!
Users with less than 1 posts cannot reply to threads here. Your post count is currently . You need to post first in the Intro thread.

View Poll Results: Folositi Controller sau Mouse?

Voters
143. You may not vote on this poll
  • Folosesc Controller

    132 92.31%
  • Folosesc Mouse - Nu am incercat sa ma obisnuesc cu controller-ul

    1 0.70%
  • Folosesc Mouse - Am incercat sa ma obisnuesc cu controller-ul dar m-am enervat repede

    5 3.50%
  • Folosesc Mouse - Am incercat de multe ori sa ma obisnuesc cu controller-ul dar nu am putut

    5 3.50%
Page 1 of 7 1 2 3 ... LastLast
Results 1 to 20 of 133

Thread: Controller sau Mouse?

  1. #1 SP
    Junior Member Markry's Avatar

    Controller sau Mouse?

    Sunt tot felul de adaptoare, gadget-uri care iti permit sa trisezi, mai precis iti permit sa joci cu mouse-ul. Nu mi se pare corect sa joci cu asa ceva online, offline mai zic dar online nu mi se pare corect fata de unu care incerca sa joace cu controller-ul si tu cu mouse-ul stai si razi cum ii dai HS dupa HS.

    Acuma intrebarea este cati dintre voi folositi asa ceva si de ce anume folositi.

    PS. Rog un moderator sa mai adauge o optine la poll (Sub Folosesc Controller) ,,Folosesc controller - Nu cel original" si sa modifice la prima optiune ,, Folosesc controller - Cel original (Sixaxis, DS2, DS3). Multumesc!

  2. #2 SP
    Member Imperatore's Avatar
    eu folosesc dualshock 3

  3. #3 SP
    Member yoyokid's Avatar
    Me too

  4. #4 SP
    Senior Member siNcE's Avatar
    Dualshock 3 FTW!

  5. #5 SP
    Senior Member FPS Marius's Avatar
    Controlleru' de 360 FTW

    Ups... Acum am vazut ca e pe aria de PS3

  6. #6 SP
    la muncă bă! urioc's Avatar
    a fost grea trecerea de la mouse la controller, chiar foarte grea (imi amintesc cum ma chinuiam sa joc killzone 1), dar acum pot spune ca sunt multumit de cum ma prezint la capitolul shootere pe consola, ba chiar mai dau cate un headshot din cand in cand. acum mi se pare mai aiurea la calculator, am incercat saptamana trecuta sa joc counter la ora de info, parca nu are farmec

    deci controller. ps3 controller

  7. #7 SP
    Member unlike's Avatar
    Controller clar !

  8. #8 SP
    Member piratu360's Avatar
    sixaxis-ul cu care a venit consola, ma declar destul de multumit, vb lui urioc de mai sus "mai dau si eu cate un headshot din cand in cand"

  9. #9 SP
    Member Solozaur's Avatar
    Cu mouse-ul nici nu ai cum sa joci! Poate doar cu prostia aia de fragx, dar mai bine te obusinuiest cu un controller decat sa folosesti aia!

    Intradevar a fost greu la inceput cu controller-ul ( si inca nu se compara acuratetea care o poti avea intr-un shooter cu mouse-ul pe pc cu cea de pe consola) dar pana la urma m-am obisnuit si este foarte placut!

  10. #10 SP
    Member adiandrei1's Avatar
    Controller.Mi se pare o mare o prostie frag fx-ul pt ps3.Daca vrei mouse si tastatura,exista pc.Daca vrei sa fi cel mai bun,sau printre cei mai buni la shootere de pe console,exerseaza cu controlerul,nu sa folosesti adaptoare pt. mouse.

  11. #11 SP
    Junior Member adistnsc's Avatar
    controller, e alt feeling la shootere, vibreaza si in plus ai si tragaci, e mai realist zic eu

  12. #12 SP
    Member justamodel's Avatar
    Cred ca am votat gresit..

  13. #13 SP
    Senior Member ffocus's Avatar
    Quote Originally Posted by andrei1 View Post
    Controller.Mi se pare o mare o prostie frag fx-ul pt ps3.Daca vrei mouse si tastatura,exista pc.Daca vrei sa fi cel mai bun,sau printre cei mai buni la shootere de pe console,exerseaza cu controlerul,nu sa folosesti adaptoare pt. mouse.
    Prostie, prostie, dar mi-a umplut capul de plumb, justamodel, in seara asta la MW2. lol

  14. #14 SP
    Senior Member erik95's Avatar
    Controller. La inceput mi-a fost greu sa joc FPSuri cu DS3, dar cu timpul m-am obisnuit.

  15. #15 SP
    Junior Member Markry's Avatar
    Quote Originally Posted by Solozaur View Post
    Cu mouse-ul nici nu ai cum sa joci! Poate doar cu prostia aia de fragx, dar mai bine te obusinuiest cu un controller decat sa folosesti aia!

    Intradevar a fost greu la inceput cu controller-ul ( si inca nu se compara acuratetea care o poti avea intr-un shooter cu mouse-ul pe pc cu cea de pe consola) dar pana la urma m-am obisnuit si este foarte placut!
    Cu ajutorul gadget-urilor, adaptoarelor ma refeream . Justamodel joci cu controller-ul

    Quote Originally Posted by MrIacob View Post
    Controlleru' de 360 FTW

    Ups... Acum am vazut ca e pe aria de PS3
    Faceti unu si la Xbox

  16. #16 SP
    Senior Member Diesel's Avatar
    Oricat ne-am plange de mouse pe consola, stim cu totii foarte bine ca nu ai cum sa egalezi precizia unui mouse nici cu cel mai bun controller de consola. Treaba cu mouse=trisat e discutabila. Dupa cum ziceau si altii: daca folosesti volan la jocuri cu masini inseamna ca trisezi? Cat timp cei de la Sony nu au luat masuri impotriva mousurilor de PS3 (sau impotriva volanelor), nu e ilegal, nu e trisat. Nu cred ca sunt singurul care s-a chinuit cu setarile de senzitivitate si controlul, in general, la Killzone 2; ori se misca prea lent, ori accelera prea tare aimingul. Mouse-ul rezolva chestia asta.

    Folosesc DS3, am terminat cateva 1st person si 3rd person shootere pe PS3, dar intentionez sa-mi cumpar mouse pentru ca in online multiplayer ceva e suspect, oricat te-ai chinui, prea iti iei numai headshoturi. Indiferent ca e Bad Company sau Uncharted 2, tot timpul sunt vreo 2-3 care au cel putin de doua ori mai multe frag-uri decat restul jucatorilor. Poti sa exersezi cat vrei, nu ai sa poti bate niciodata pe cineva care foloseste mouse. If you can't beat them, join them

    Celor care tot spun ca mouse-ul e doar pt PC, pt stat pe scaun cu ochii in monitor le recomand sa caute mouse PS3 wireless, sa poti pune mouse pad-ul langa tine, pe canapea.

  17. #17 SP
    Member yoyokid's Avatar
    Nu sunt de acrod cu "nu ai sa poti bate niciodata pe cineva care foloseste mouse".Sunt unii (care folosesc controller) care ii bat usor pe cei cu mouse(vorbesc de multiplayer in general).Tine de exercitiu

  18. #18 SP
    Junior Member Markry's Avatar
    Asta e consola, nu trebue sa egalam precizia unui mouse. Vrei sa joci bine? Invata, nu trisa!!! (Consola = Controller / PC = Tastatura + Mouse). Atata timp cat nu exista Mouse pentru consola este considerat cheat si nu cred ca cineva va dori sa joace cu un jucator cu soricel care se lauda ca este mare jucator. La Racing este cu totul alta treaba...

  19. #19 SP
    Senior Member OlBlueEyes's Avatar
    Quote Originally Posted by superman90 View Post
    Oricat ne-am plange de mouse pe consola, stim cu totii foarte bine ca nu ai cum sa egalezi precizia unui mouse nici cu cel mai bun controller de consola. Treaba cu mouse=trisat e discutabila. Dupa cum ziceau si altii: daca folosesti volan la jocuri cu masini inseamna ca trisezi? Cat timp cei de la Sony nu au luat masuri impotriva mousurilor de PS3 (sau impotriva volanelor), nu e ilegal, nu e trisat. Nu cred ca sunt singurul care s-a chinuit cu setarile de senzitivitate si controlul, in general, la Killzone 2; ori se misca prea lent, ori accelera prea tare aimingul. Mouse-ul rezolva chestia asta.

    Folosesc DS3, am terminat cateva 1st person si 3rd person shootere pe PS3, dar intentionez sa-mi cumpar mouse pentru ca in online multiplayer ceva e suspect, oricat te-ai chinui, prea iti iei numai headshoturi. Indiferent ca e Bad Company sau Uncharted 2, tot timpul sunt vreo 2-3 care au cel putin de doua ori mai multe frag-uri decat restul jucatorilor. Poti sa exersezi cat vrei, nu ai sa poti bate niciodata pe cineva care foloseste mouse. If you can't beat them, join them

    Celor care tot spun ca mouse-ul e doar pt PC, pt stat pe scaun cu ochii in monitor le recomand sa caute mouse PS3 wireless, sa poti pune mouse pad-ul langa tine, pe canapea.
    perfecta dreptate

  20. #20 SP
    Member justamodel's Avatar
    Deci shooterele sunt facute sa fie jucate cu mouse, raceing games sa fie jucate cu volan, fighting games sa fie jucate cu stickul! Asta este parerea mea, eu asa joc. Daca alti au alta parere.. ok. (Flower e pt DS)

    La Racing este cu totul alta treaba...
    De ce sta treaba altfel? Daca comparam raceing cu volan/maneta si fps cu mouse/maneta, la raceing avantajul e mult mai mare pt cei care joaca cu volanul fata de cei care joaca cu maneta decat la fps pt cei care joaca cu mousu si cei care joaca cu maneta, sa nu mai vorbim de fighting games.

    Nu sunt de acrod cu "nu ai sa poti bate niciodata pe cineva care foloseste mouse".Sunt unii (care folosesc controller) care ii bat usor pe cei cu mouse(vorbesc de multiplayer in general).Tine de exercitiu
    Sa nu uiti un lucru mousu de PS nu este la fel ca mousu de PC. Si totusi eu il prefer

Your post count prohibits you from posting new replies in this forum!
Users with less than 1 posts cannot reply to threads here. Your post count is currently . You need to post first in the Intro thread.
Page 1 of 7 1 2 3 ... LastLast

Similar Threads

  1. Controller sau Mouse? By Markry in forum Console Club
    Replies: 13 Last Post: 23-11-2009, 15:26

Tags for this Thread

Bookmarks

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts