Your post count prohibits you from posting new replies in this forum!
Users with less than 1 posts cannot reply to threads here. Your post count is currently . You need to post first in the Intro thread.
Page 1 of 5 1 2 3 ... LastLast
Results 1 to 20 of 95

Thread: Prince of Persia: Next gen!

  1. #1 SP
    Senior Member DonAdryan's Avatar

    Prince of Persia: Next gen!

    Eu sunt un mare fan al seriei, si am ramas placut surprins de ceea ce am vazut pana acum la acest joc... Reuseste sa pastreze ceea ce ne-a placut la Trilogia PoP si sa adauge elemente noi, surprinzatoare si de efect... Ne asteapta oare o noua trilogie next-gen? One can only hope...

    Gametrailers.com - Prince of Persia: Next Gen - E3 2008: Developer Walkthrough Pt. 1@@AMEPARAM@@http://www.gametrailers.com/remote_wrap.php?mid=36500@@AMEPARAM@@36500

    Gametrailers.com - Prince of Persia: Next Gen - E3 2008: Developer Walkthrough Pt. 2@@AMEPARAM@@http://www.gametrailers.com/remote_wrap.php?mid=36544@@AMEPARAM@@36544

  2. #2 SP
    Admin MonkY's Avatar
    Am vazut ca multi sunt un pic "debusolati" de stilul cartoonish, care mie unul insa imi place. Parca e un pic mai altfel, si iti da senzatia de poveste... like reading an old book. Iar gameplay-ul mi se pare destul de inovativ mai mult din cauza acelui team-up cu partenera. Nu stiu insa cum se traduce asta si in termeni de butonare. Adica, sper sa nu fie buton mashing sau trigger driven si sa stai sa astepti sa faca tipa respectiva ceva ca sa poti face si tu ceva. Dar, am incredere in Ubisoft

  3. #3 SP
    Senior Member DonAdryan's Avatar
    Da, amice! Asta asteptam cu totii, un gameplay inovativ, cu elemente spectaculoase! Eu unu m-am saturat de shootere, pac-pac, explozii, Arnold style - bad voice acting si gameplay a la CS. Vreau sa vad jocuri adevarate, cu povesti extraordinare, cutremuratoare, cu suspans, cu adrenalina, cu adevarat epice! Sincer, eu unul sunt destul de dezamagit de Next-gen! Sincer, dar sincer, nimic din ce a aparut acuma nu se compara cu seria PoP, cu Resident Evil 4, GoW sau jocurile Team ICO. (N-am jucat inca MGS4) Sper ca acest Print HD, alaturi de LBP, AfroSamurai sau RE5 sa salveze directia pe au luat-o jocurile in ziua de azi...

    PS: Noi suntem oricum inovati, pentru ca alegem sa cumparam toate rebuturile...

  4. #4 SP
    Member EvilG's Avatar
    eu unul debia astept jocul (asta e motivul pentru care trebuie sa imi iau PS3-ul la fel a fost si motivul pentru care mi-am luat PS2-ul din cauza seriei POP )uaii debia astept mi se pare foarte tare partea cu cartoon ca de obicei POP trebuie sa vina tot timpul cu ceva nou si sper ca va fi mare. Singura chestie era daca lasa totusi acelasi personaj dar ma rog din punctul meu de vedere cred ca va fi un alt story un alt prince of perisa si sper ca va fi foarte reusit pentru asteptarile noatre.

  5. #5 SP
    Senior Member DonAdryan's Avatar
    OMG! EvilG is the REAL PRINCE OF PERSIA! Bow to him, quickly!

    Cred si eu ca astepti jocul asta, e seria ta preferata!

  6. #6 SP
    Member EvilG's Avatar
    the real prince of persia fan man sunt chel deci nu ma pot identifica cu el si da e un joc de sulfet asta tocmai de aceea astept sa iasa si sper ca va fi o editie PS3 + POP (cum e si PS3 + MGS4 )

  7. #7 SP
    Junior Member Soop's Avatar
    Arata si promite a fi super tare.That Elika(sau cum se scrie) cheek is cool .Pare foarte mult schimbat de episoadele anterioare...Apropo a spus cumva si data de lansare?Ca eu eram prea absorbit de imagini si nu prea l-am ascultat pe comentator
    Cheers...

  8. #8 SP
    Senior Member DonAdryan's Avatar
    Aici zice Q4 2008, insa nu prea cred. Cred ca mai degraba Q1/Q2 2009...

    Vad ca utilizeaza engine-ul Anvil, folosit si la AC! Am mai asteptari...

  9. #9 SP
    VIP Member Donely's Avatar
    Sper ca UBI soft sa nu ne dezamageasca si sa faca treaba buna ca de obicei. Astept jocul cu nerabdare.

  10. #10 SP
    Member darcangel's Avatar
    Ceea ce te atrage la seria PoP este povestea, misterul si bineinteles, gameplay-ul. Am jucat toata seria, chiar si acel PoP 3D care a fost dezamagitor, dar, in fine. Sa-l asteptam pe cel nou si sa-l primim cum se cuvine. Asa e ca v-ati saturat si voi de shootere ? Mi-ar place sa pot juca PoP Classic pe PS3, oare va iesi ?

  11. #11 SP
    Senior Member Khan's Avatar
    PoP3D a fost facut de Red Orb Entertainment care n-aveau treaba cu Ubisoft. Seria Sands of Time a fost intr-adevar foarte reusita, asteptam ca noul Prince of Persia sa formeze o trilogie cel putin la fel.

  12. #12 SP
    Junior Member I Zuben I's Avatar
    Si eu astept jocul, sa speram ca Ubisoft nu va dezamagi, cum a facut-o in ultimul timp .

  13. #13 SP
    Member I-Ray's Avatar
    e unul dintre cele mai faine jocuri ce urmeaza sa fie lansate si nu numai, dupa parerea mea! imi place personajul asta nou, "Elika" , mai ales ca te ajuta in unele situatii. e mai interesant ca nu se mai petrece actiunea indoor.
    ce bine ca o sa fie si pt pc!

  14. #14 SP
    Member ciypriyan's Avatar
    Quote Originally Posted by I Zuben I View Post
    Si eu astept jocul, sa speram ca Ubisoft nu va dezamagi, cum a facut-o in ultimul timp .
    cu ce jocuri?

  15. #15 SP
    Senior Member Uziwood's Avatar
    Assassin's Creed, Beowulf si Haze.

  16. #16 SP
    Member SpitFire's Avatar
    Quote Originally Posted by Uziwood View Post
    Assassin's Creed
    Kiddin' right?

  17. #17 SP
    Member ciypriyan's Avatar
    i think so

  18. #18 SP
    Senior Member Uziwood's Avatar
    nu glumesc, singura parte interesanta e cataratul, in rest acelasi lucru, urca-te in varfu cele mai inalte cladiri, asculta-i pe aia, mergi si asasineaza-l. Devine pur si simplu plictisitor, iar faza ca esti un barman care e trimis inapoi in timp cu aparatul ala mi se pare de-a dreptul stupid. Parerea mea.

  19. #19 SP
    Member mihaif27's Avatar
    Asa poti sa diseci orice joc... in detalii stupide. Zi-mi un joc care ti-a placut tie sa ti-l demolez

  20. #20 SP
    Senior Member GeOKeR's Avatar
    Assassin's Creed mie unul mi s-a parut unul din cele mai bune jocuri de anul trecut si mi-a oferit exact ce aveam nevoie la vremea aceea pe x360 si-anume un joc stil action cu influente de RPG epic,ceea ce mi-a placut la nebunie .Adevarul este ca devenea repetitv la misiuni destul de des,dar grafica,atmosfera,story(destul de inovativ),libertatea de miscare,feeling-ul,optimizarea jocului + noutatile care le-a adus fata de alte jocuri(1 dintre noutati ar fi sitemul de catarare si tot ce tine de acesta + miscarile foarte reale ale personajului).Cu siguranta la urmatorul joc din serie Ubisoft nu va mai face aceleasi greseli pentru ca stiu sa isi asculte cumparatorii,fata de alte companii .Din noul Prince of Persia imi plac foarte mult efectele,grafica arata bine,chiar daca mi s-a parut un pic ciudat stilul cartoon-ish,dar parca deja m-am obisnuit din trailere si pot sa zic ca ii ofera mai multa culoare jocului.Actiunea si gameplay-ul sunt sigur ca vor fi pe masura story-line-ului

Your post count prohibits you from posting new replies in this forum!
Users with less than 1 posts cannot reply to threads here. Your post count is currently . You need to post first in the Intro thread.
Page 1 of 5 1 2 3 ... LastLast

Similar Threads

  1. Replies: 16 Last Post: 10-03-2015, 20:23
  2. Replies: 8 Last Post: 08-10-2014, 11:15
  3. Next Gen Engines By nurv in forum Console Club
    Replies: 11 Last Post: 17-12-2013, 20:24

Tags for this Thread

Bookmarks

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts