Your post count prohibits you from posting new replies in this forum!
Users with less than 1 posts cannot reply to threads here. Your post count is currently . You need to post first in the Intro thread.
Page 5 of 5 FirstFirst ... 3 4 5
Results 81 to 100 of 100

Thread: MKV pe PS3 fara conversie sau alte softuri

  1. #81 SP
    Senior Member OlBlueEyes's Avatar
    Quote Originally Posted by BoDoPSX View Post
    trebuie sa aibe acelasi nume cu fisierul video. in setari gasesti sa pui si pt diacritice
    transcoding setting - video file engine- MEncoder - subtitle codepage - alegi cp1250 eastern european

    cheers
    am facut ce spui insa tot nu-mi vede subtitrarea rulez un avi...iar la un mkv cand am incercat sa-i dau play de la transcode imi merge in reluare iar cand ii dau play normal merge fara nici o problema.PC-router wired /ps3-router wireless

  2. #82 SP
    Senior Member cosminbad's Avatar
    pai baga cablu si de la router la PS3. Ca degeaba ai conexiune wired de la pc. Ca intre router si PS3 tot nu ai rata mare.

  3. #83 SP
    Senior Member darkpaul13's Avatar
    da...dar poate omu' are routerul in alta camera si n-are cum sa traga fir pana unde are PS3-ul...media serverul merge decent doar daca ai wired...in rest mkv2vob..

  4. #84 SP
    Junior Member adi23_5's Avatar
    Buna. Stie cineva de ce in timpul filmului din cand in cand face blocaje, se sacadeaza, frameaza sau cum se spune? Am conexiunea intre leptop si router cu cablu, nu fac download nici upload..Dar, am Norton 360, LiveUpdate automatic ii oprit. E posibil totusi din cauza antivirusului? Iar filmul merge cat merge se blocheaza, apoi revine iar, si tot asa.. Ma poate ajuta cineva in legatura cu asta?

  5. #85 SP
    Member DRAGOS10's Avatar
    sal cum fac sa vad filmele in format mkv/24p sa mearga ?pe plasma imi apare 1080p 60Hz

    ms!

  6. #86 SP
    Junior Member adi23_5's Avatar
    Am rezolvat, chiar daca nu mi-a raspuns nimeni

  7. #87 SP
    Junior Member avramvlad's Avatar
    am facut asta pt o luna pana mi-am dat seama ca mkv-urile (transcodate ca altfel nu le citeste ps3) nu se vad la fel de bine asa ca mi-am luat un briteview cinematube cu 390 RON l-am legat la router si fac ce faceam si pe ps3 doar ca mult mai bine..

  8. #88 SP
    Junior Member Boby4CPO's Avatar
    Tot nu am inteles daca ai un calculator bun de ce mai trebuie legat la consola? Eu am un PS3 si as vrea sa vad mkv-uri in special pentru a ma uita la filme in format 720p...dar nu am un calculator tocmai bun,in caz ca as avea l-as lega direct la TV si nu sa mai avea nevoie de PS3 banuiesc...

  9. #89 SP
    Senior Member darkpaul13's Avatar
    daca folosesc mkv2vob...cum pot sa mut pozitia subtitrarii cu 1-2 randuri mai sus ?

  10. #90 SP
    Junior Member Knowalex's Avatar
    Mie nu imi merg BRRIP salvate ca mkv . Stie cineva de ce?

  11. #91 SP
    Junior Member tttu's Avatar
    Mai exista si Vuze care poate functiona ca PS3 media server. Diferenta este ca trebuie sa 'drag and drop' fisierele video in sectiunea ps3 din vuze. Mie imi merge mai repede decat ps3 media server (mai poti downloada etc.)

  12. #92 SP
    Member bogdan-theodor's Avatar
    Salut, am si eu un film extensia mkv, am incercat in fel si chip sa pun subtitrarea pe el, cu acelasi nume al filmului in acelasi folder, cu extensie srt, sub, dar nu mi-o ia, rog sa mi se explice pas cu pas,ce ar trebui sa fac, MMultumesc!

    ---------- Post added 27-04-2011 at 12:30 PM ----------

    un raspuns va rog...

  13. #93 SP
    Member bogdan-theodor's Avatar
    va rog frumos, am incercat de o suta de ori , cu sute de subtitrari , folosind ps3 media server, sa vad un film mkv cu subtitrare, dar nu imi ia subtitrarea !!! rog un raspuns!!!

  14. #94 SP
    Senior Member psypc2's Avatar

  15. #95 SP
    Junior Member shrekulpompi's Avatar
    Daca leg TV-ul la consola DIRECT prin HDMI voi simtii o diferenta la incarcarea procesorului fata de streaming prin PS3 media server? Daca nu asa o sa fac pt a scapa de chinurile cu subtitrari , formate si alte prostii.
    Multumesc

  16. #96 SP
    FIFA Fan gvingi76's Avatar
    Quote Originally Posted by shrekulpompi View Post
    Daca leg TV-ul la consola DIRECT prin HDMI voi simtii o diferenta la incarcarea procesorului fata de streaming prin PS3 media server? Daca nu asa o sa fac pt a scapa de chinurile cu subtitrari , formate si alte prostii.
    Multumesc
    Nu am inteles...
    Daca legi consola la TV prin HDMI nu mai folosesti PS3 media server?

  17. #97 SP
    Junior Member bogdydove's Avatar
    Quote Originally Posted by adi23_5 View Post
    Am rezolvat, chiar daca nu mi-a raspuns nimeni
    si eu am aceeasi problema ,poti sa imi spui cum ai rezolvat?

  18. #98 SP
    Junior Member alexyo01's Avatar
    Salutare. Ma chinui de 2 zile, am citit tot ce am gasit pe internet despre cum sa vizionezi mkv pe ps3. Am luat PS3 media server, vad filmul mkv din pc pe ps3, dar am o problema cu subtitrarile. Nu pot sa incarc subtitrarea( am denumit subtitrarea la fel ca si fisierul pe care incerc sa il redau. sub . srt) nu s-a intamplat nimic, dau load subtitles si imi spune ca nu este nimic disponibil. stie cineva rezolvarea?
    Mentionez ca am folosit n programe pe langa ps3media si nici o modificare. va rog oferiti-mi o solutie care sa functioneze cu ps3 media sau orice solutie viabila.
    Multumesc anticipat

  19. #99 SP
    Member Striker09's Avatar
    aveti idee, .mkv-urile cu subtitrari integrate nu le vede?

  20. #100 SP
    Junior Member TheWizzard's Avatar
    Quote Originally Posted by Striker09 View Post
    aveti idee, .mkv-urile cu subtitrari integrate nu le vede?
    cineva?

Your post count prohibits you from posting new replies in this forum!
Users with less than 1 posts cannot reply to threads here. Your post count is currently . You need to post first in the Intro thread.
Page 5 of 5 FirstFirst ... 3 4 5

Tags for this Thread

Bookmarks

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts