Your post count prohibits you from posting new replies in this forum!
Users with less than 1 posts cannot reply to threads here. Your post count is currently . You need to post first in the Intro thread.
Results 1 to 13 of 13

Thread: Sfat Vanzare PS3 + Colectie de Jocuri

  1. #1 SP
    Vires Intus eagle-eye's Avatar

    Sfat Vanzare PS3 + Colectie de Jocuri

    Dupa mult timp de stat pe buda si gandit (si inca existe sanse sa ma razgandesc, Im not done yet!), sunt 80% sigur ca vreau sa-mi vand PS3-ul si colectia de jocuri de pe el. Problema este ca nu stiu exact cat sa cer si cum sa procedez asa ca am sa las aici jocurile pe care le detin si detalii despre consola + pretul estimat de mine si as dori sa-mi spuneti daca cer prea mult/prea putin. La prima vedere pare mult, dar dupa ce am stat sa caut fiecare joc in parte pe net la pretul retail si am scazut din el cat am crezut de cuviinta, am ajuns la suma de 1800 de RON. Mentionez ca as dori sa vand toata treaba asta la pachet, dintr-un foc. Stiu ca imi va fi dificil, dar nu am nici timp, nici rabdare, sa le vand pe bucati. Lista este urmatoarea:
    • PS3 Phat 80 GB + 2 controllere (in afara de cateva freeze-uri, nu am avut absolut nicio problema cu el; nu prezinta zgarieturi, nici consola nici controller-ele)

    Jocurile ar fi urmatoarele:
    1. Gran Turismo Prologue
    2. Gran Turismo 5
    3. Gran Turismo 6
    4. Dirt 2
    5. Dirt 3
    6. F1 2012
    7. NFS Shift
    8. NFS Hot Pursuit
    9. GOW Collection
    10. GOW 3
    11. Read Dead Redemption
    12. GTA 5
    13. Uncharted 2
    14. Little Big Planet 2
    15. Heavy Rain
    16. Sports Champions
    17. Motorstorm Pacific Rift
    18. Arkham City
    19. FIFA 13
    20. Killzone 2
    21. Resistance 2
    22. COD: MW 2
    23. COD: MW 3
    24. COD: BO2
    25. Naruto: UNS 1
    26. Naruto: UNS 2
    27. Mortal Kombat
    28. DJ Hero (+turntable)
    29. DJ Hero 2
    30. Guitar Hero: World Tour
    31. Guitar Hero 5

    Toate jocurile sunt jucate de mine, nu sunt sigilate, dar sunt in conditie foarte buna, fara zgarieturi, carcase rupte, si alte de-astea.
    So? Sunt prea optimist? Sau ar trebui sa mai bag? Daca e pretul ok, cum ma sfatuiti sa procedez mai departe?

  2. #2 SP
    Member Adr!an's Avatar
    Nu cred sa se arunce cineva sa dea 1800 Lei cand exista PS4.
    Tot pe buc. ar fi solutia, spor la vanzare! tin minte ca eu m-am
    chinuit cu o coletie asemanatoare de jocuri PS2, dupa timp
    si nervi pierduti, le-am dat unui cunoscut aproape mocca si in rate...

  3. #3 SP
    Banned Templier's Avatar
    nici eu nu cred ca o sa dea cineva 1800 lei pe asa ceva. consola oricum e fat iar jocurile desi sunt bune sunt si vechi in acelas timp. daca ai cere 50 lei pe joc poate gasesti pe cineva sa mai ia din ele. eu am renuntat sa imi vand PS3 fat al meu pt ca la 350 cat mi-as fi luat pe el nu ar fi meritat. tocmai de aceea eu am renuntat sa mai strang jocuri de PS3, pt ca ajungi sa pierzi prea multi bani.

  4. #4 SP
    CG Editor Dant3's Avatar
    Eu zic sa iti păstrezi consola si sa încerci sa vinzi jocurile. Pe o consola Phat de 80 GB iei in cel mai bun caz o suta de euro. Jocurile sunt ok dar vechi, pe unele poti sa iei 50 de lei /buc.

  5. #5 SP
    Banned Templier's Avatar
    oricum eu am decis sa o pastrez si pt ca am PS+ si o groaza de jocuri pe cont pe care le pot lua oricand + 2 jocuri lunar gratis asa ca daca poti sa dai jocurile ar fi cel mai bine IMO.

  6. #6 SP
    Vires Intus eagle-eye's Avatar
    Am inteles. O sa incerc sa vand jocurile pe "pachetele", dupa cum spuneam chiar nu am timp sa stau sa ma plimb prin bucuresti sau pe la poste pentru 30-50 de lei pe drum.

  7. #7 SP
    CG Editor Dant3's Avatar
    Le vinzi prin tocmai.ro, e mai simplu si mai comod. Transport gratis, curierul vine el sa ridice coletul

  8. #8 SP
    Senior Member FishyBon3's Avatar
    Eu am dat un slim de 160 GB cu 600 lei, cu doua controlere( dupa o gramada de timp) Jocurile le-am dat separat...cateva le mai am si acum si nu le ia nimeni
    Deci da, fa pachete gen consola plus 10 jocuri(5 mai recente, 5 mai vechi) 800 lei, etc.

  9. #9 SP
    \ tudyniuz's Avatar
    Acum 2 ani am vandut peste 100 de jocuri de X360 si PS3 la 3 ore dupa ce am pus anuntul. You never know.

  10. #10 SP
    Vires Intus eagle-eye's Avatar
    Unde ai pus anuntul?

  11. #11 SP
    \ tudyniuz's Avatar

  12. #12 SP
    Vires Intus eagle-eye's Avatar
    Aaaa, pai l-ai prins pe domnul Wadder care ia en gros
    Mda, o sa incerc sa vand cu totul, daca nu iese le sparg in "bundle"-uri.

  13. #13 SP
    Senior Member raducucosmin's Avatar

    cat a fost pretul total ptr cele de PS3, sunt doar curios?

Your post count prohibits you from posting new replies in this forum!
Users with less than 1 posts cannot reply to threads here. Your post count is currently . You need to post first in the Intro thread.

Similar Threads

  1. Assassin's Creed - sfat alegere colectie By Libris in forum Console Club
    Replies: 10 Last Post: 27-11-2013, 16:01

Bookmarks

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts