Your post count prohibits you from posting new replies in this forum!
Users with less than 1 posts cannot reply to threads here. Your post count is currently . You need to post first in the Intro thread.
Results 1 to 17 of 17

Thread: Achizitie joc HORROR ( PS2 )

  1. #1 SP
    Member klausn's Avatar

    Exclamation Achizitie joc HORROR ( PS2 )

    Vreau sa achizitionez cat de curand un joc horror pentru ps2.Ziceti ceva recomandari,nu am jucat niciodata un joc horror pentru ca ma gandeam ca nu sunt pregatit pentru asa ceva dar azi am simtit ca sunt.Vreau sa aiba grafica buna si sunete cu adevarat scary si sa nu imi para rau ca am dat banii pe el.Astept mesajele voastre.Daca se poate, jocul sa nu aiba un grad de dificultate ridicat.

  2. #2 SP
    Senior Member Uziwood's Avatar
    Siren, primul si al doilea. De asemenea, Silent Hill 2

  3. #3 SP
    Member klausn's Avatar
    De asemenea,Silent Hill 2
    Si celelalte Silent Hill ? Nu merita? Cat sunt de dificile silent hill-urile?

  4. #4 SP
    Member tsuby's Avatar
    Am auzit ca Silent Hillurile sunt freaky,dar sunt fun de jucat.
    Eu ti-as sugera The Suffering(UBBER) si Resident Evil 4(asta nu e scary ... prea tare).Incearca si Fahrenheit(aka Indigo Prophecy),e .. psycological thriller,cred.
    Ai putea incerca Haunting Ground,am auzit ca e bun(nu l-am incercat inca).
    In mod exagerat,ti-as sugera Devil May Cry 3,dar nu e scary,e doar ... Ma rog,muzica e ciudata
    Obscure the Aftermath(mai sunt jocuri obscure,care am auzit ca sunt tari ... esti cu niste elevi si pac-pac omori zombilici)e misto,dar e greu(n-am reusit sa trec de prima misiune si nu m-am chinuit sa caut un walkthrough).

    Pe scurt,jocuri pe care le-ai putea incerca,in ordinea pe care le-as cumpara eu:
    1.Fahrenheit
    2.The Suffering
    3.Resident Evil 4
    4.Devil May Cry 3
    5.Obscure
    6.Haunting Ground

    Primele doua sunt jocuri de suflet pentru mine,poate altora nu le plac,dar pentru mine ... sunt printre favorite.

    PS:@Uziwood -> zi si mie cum sunt Sirene alea,ca nu am auzit niciodata.

  5. #5 SP
    Senior Member Uziwood's Avatar
    In regiunile mai putin estice se numeste Forbidden Siren. Este despre o insula, mai ciudata, pe care naufragiaza mai multe personaje si tu il joci din mai multe perspective. E destul de interesant. De asemenea, mie mi s-a mai parut scary Rule of Rose. E cu copii, 'nuff said.

  6. #6 SP
    Senior Member Tudoran's Avatar
    Daca vrei sa te sperii bine de tot joaca Fatal Frame (de preferat 2 . Fatal Frame II: Crimson Butterfly ) si Sillent Hill 4 : The Room . De asemea iti sugerez sa nu joci jocurile astea singur si mai ales noaptea (they're damn scarry 8-x :-ss ) . The suffering nici nu ii asa horror mai mult action ... la cati monstrii impusti

  7. #7 SP
    Member tsuby's Avatar
    Quote Originally Posted by Tudoran View Post
    Daca vrei sa te sperii bine de tot joaca Fatal Frame (de preferat 2 . Fatal Frame II: Crimson Butterfly ) si Sillent Hill 4 : The Room . De asemea iti sugerez sa nu joci jocurile astea singur si mai ales noaptea (they're damn scarry 8-x :-ss ) . The suffering nici nu ii asa horror mai mult action ... la cati monstrii impusti
    Pai da ... Dar sunt niste faze scary .. Viziunile alea .. Si fetitele powerpuff (asa am denumit alea cu foc) - l-am jucat prin 2004/2005.
    Topicul asta m-a ajutat si pe mine.O sa incerc cateva jocuri mentionate de voi aici.Mai intai sa termin MGS2

  8. #8 SP
    Member klausn's Avatar
    Quote Originally Posted by Uziwood View Post
    In regiunile mai putin estice se numeste Forbidden Siren. Este despre o insula, mai ciudata, pe care naufragiaza mai multe personaje si tu il joci din mai multe perspective. E destul de interesant. De asemenea, mie mi s-a mai parut scary Rule of Rose. E cu copii, 'nuff said.
    Pare chiar foarte interesant ceea ce spui.Daca zici ca asa e jocul...s-ar putea.

  9. #9 SP
    Member nuyokamata's Avatar
    silent hill 2,3,si 4
    daca le joci astea noaptea iti garantez ca o sa ai niste emotii....
    sincer astea mi se par cele mai horror jocuri de pe PS2 mai sunt cateva insa la astea chiar am avut emotii intense cand le-am jucat.iti recomand sa le joci doar noaptea pt. ca ziua nu are farmec

  10. #10 SP
    Senior Member ShpioOn's Avatar
    Preferatele mele: Silent Hill 3, 2 si 4 (in ordinea asta). Mai poti incerca Haunting Ground, e un joc superb pentru Ps2, eu l-am terminat de vreo 3 ori acum cativa ani. Si bineinteles Resident Evil 4!

  11. #11 SP
    Member cloud's Avatar
    incearca silent hill-urile in ordinea data de junnkie.

  12. #12 SP
    Member klausn's Avatar
    Resident evil 4,cum putea lipsi din colectie.Il am.Cred ca o sa ma apuc sa vad treaba asta cu Sillent Hill-urile.

  13. #13 SP
    Senior Member Mask's Avatar
    Da... si eu iti recomand Silent Hill,le-am avut pe PS2.

  14. #14 SP
    Member EvilG's Avatar
    eu ii dau dreptate lui Tudoran
    Eu am avut seria Sillent Hill, am avut Resident Evil 4, The Suffering 1 si 2, toata seria Devil May Cry (inclusiv 3 si 3 special edition)....daca vrei un joc bun gen survival horror in care sa impusti monstrii sa ai boss fights incearca Resident Evil 4 chiar te tine cu sufletul la gura isi simti ca iti creste adrenalina, e destul de horror.
    Dar daca vrei un joc care sa nu ai curaj sa il joci noaptea mai ales singur....eu personal recomand TOATA seria Project Zero (1,2 si 3) care i se mai zice Fatal Frame . Iti garantez ca jocul ala poate fi cel mai horror game ever....Incearca chair si primul joc, la nivel de grafica stau foarte bine si sound mai ales. Ai sa ramai uimit de ce gasesti in jocul ala
    P.S. nu te astepta la joc gen killing spring shooter etc pt ca nu ai sa gasesti asta
    Bafta

  15. #15 SP
    Member klausn's Avatar
    Da am observat in mare parte cum este RE4,intradevar,e horror,si suspans sa zicem 95 % sau pot zice chiar 100%.Mersi pentru recomandari,eu m-am multimit,threadul poate continua pentru altii.

  16. #16 SP
    Senior Member Tudoran's Avatar
    deci te provoc sa te joci fatal frame 2 , capitolu 6 singur noaptea . am fost la un prieten si neam jucat . si era o faza la care o fantoam incepea sa tzipe si brusc pica de sus si se misca ca si fantoma din the grudge :-s . deci prietenu meu care tinea maneta a urlat primu , dupaia fantoma si dupaia si noi ))))) pe moment era f horror da dupaia am ras f bine de la intamplarea asta . si chiar ziceam si cand ne uiam la harta ca ce creepy ii jocu (mai ales din cauza sunetelor ) . Definetly nr 1 horror game pt ps2 :-ss

  17. #17 SP
    Member klausn's Avatar
    Aia da,eventual cand vine un coleg/prieten la mine si jucam impreuna,nu am curajul sa joc singur ...

Your post count prohibits you from posting new replies in this forum!
Users with less than 1 posts cannot reply to threads here. Your post count is currently . You need to post first in the Intro thread.

Similar Threads

  1. Achizitie PS2 Phat By cib3k in forum Console Retro & Arcade
    Replies: 3 Last Post: 15-11-2010, 13:30
  2. Recomandari: Filme Horror By trickz in forum Muzica, Filme & Seriale
    Replies: 24 Last Post: 03-12-2009, 19:43
  3. Harker - un joc survival horror ! By Donely in forum Console News
    Replies: 9 Last Post: 18-09-2008, 19:33
  4. Recomandare joc horror By psx in forum Sony PSP, PSP Go & Vita
    Replies: 9 Last Post: 10-09-2008, 16:40

Tags for this Thread

Bookmarks

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts