Your post count prohibits you from posting new replies in this forum!
Users with less than 1 posts cannot reply to threads here. Your post count is currently . You need to post first in the Intro thread.
Results 1 to 16 of 16

Thread: Un mic ajutor va rog frumos

  1. #1 SP
    Junior Member Ilsambras's Avatar

    Un mic ajutor va rog frumos

    Am un ps 2 de mai mult timp.De curand m-am decis sa iau salvari de la jocuri de pe net si sa le pun pe card.Problema e ca nu stiu cum sa fac asta.Am nevoie de o explicatie detaliata.Salavarea luata de pe net ramane in continuare pe stick ca o salvare obisnuita?Am nevoei de o explicatie pt acest procedeu.Multumesc anticipat.

  2. #2 SP
    Admin MonkY's Avatar
    Conteaza foarte mult daca ai PS2-ul modat sau nu. Daca e modat, sunt n solutii. Daca nu este, atunci cu un Action Replay or something poti pune salvari/cheats/etc...

  3. #3 SP
    Junior Member Ilsambras's Avatar
    Tin sa mentionez ca Ps-ul 2 este modat cu modbochip.

  4. #4 SP
    Junior Member Ilsambras's Avatar
    Nu ma ajuta nimeni pe mine?

    ---------- Post added 10-06-2010 at 08:35 PM ----------

    Ma ajuta si pe mine ,va rog frumos?

  5. #5 SP
    Admin MonkY's Avatar
    Ilsambras: cred ca metoda cea mai simpla este folosind uLaunchelf. Daca nu-l ai instalat in memoria chip-ului, sau nu ai un modchip care sa stie sa-l incarce automat de pe card, atunci foloseste metoda aceasta: Copying game save from PC to PS2 using uLaunchELF. Hope it helps !

  6. #6 SP
    Junior Member Ilsambras's Avatar
    Ok.O sa ma uit si daca nu imi merge ceva mai pun intrebari aici.

  7. #7 SP
    Junior Member Ilsambras's Avatar
    Sincer,acolo e explicat scurt si la obiect si nu asa cum sa inteleaga tot incepatorul.Astept o explicatie mai explicita.

    ---------- Post added 12-06-2010 at 06:50 PM ----------

    Uitati aici un id de mess ca sa puteti sa-mi explicati mai bine: dantis_cristian

  8. #8 SP
    Member BloodSamurai's Avatar
    Pai ce link a dat Monky e bun !
    Trebuie sa ai rabdare si sa faci diferite teste pana cand iese (eu asa am facut). Uneori poti sa iei salvarile de pe net (ca sa nu mai joci si sa ai tot deblocat) ele fiind diferite variante (unele merg direct copiate pe stick si apoi cu Ulanchelf copy paste pe MC).
    Eu am modat PS2 cu Matrix dar pentru exploatare filme si memorie card am instalat si FreeMCbot pe card (tot pe siturile care descriu FreeMCbot iti explica si cum sa copiezi de pe PC pe MC si invers de pe MC pe PC).

    Mai dai si tu Google (as sta sa iti explic eu , sa-mi mai amintesc ca am facut treaba asta acum 8 luni) . Eu reusisem sa incarc salvarile pentru DBZ tenkaichi 3 (pt Infinite World nu a mers si nici pt. SOULCALIBUR 3 nu a mers). Nu pot sa iti explica sa sa-mi emintesc ca sunt in sesiune (ce GEEK am ajuns ). Poate iti voi trimite pe PM niste linkuri!

  9. #9 SP
    Junior Member Ilsambras's Avatar
    Ms pt ajutor.Acu verific si voi spune mai tarziu daca am reusit si sper sa mearga.

  10. #10 SP
    Junior Member Ilsambras's Avatar
    Multumesc tuturor de pe acest forum.Am reusit sa copiez salvarile.Inca o data multumesc.

    ---------- Post added 22-06-2010 at 11:11 AM ----------

    O intrebare,inafara de siteul gamesfaqs pt salvarii de ps2 mai sunt si altele?Daca da, va rog frumos sa mi le spuneti si mie.

  11. #11 SP
    Junior Member Ilsambras's Avatar
    Nimeni nu imi raspunde la intrebare|

  12. #12 SP
    Senior Member Strike105X's Avatar
    Poate pentru ca nu este raspuns la intrebare, din cate stiu erau 3 site-uri cu salvari de PS2: Gamefaqs (care inca mai are), Gameshark (care nu prea mai are salvari) si Codebreaker care nu mai exista.

  13. #13 SP
    Junior Member Ilsambras's Avatar
    Multumesc.

    ---------- Post added 01-07-2010 at 08:26 AM ----------

    Inca o intrebare,cum filmeaz si eu cand joc de ps2?Ca vreau sa-l pun pe youtube.

  14. #14 SP
    Member haimi708's Avatar
    Folosesti o placa de captura pe USB cu un spliter pt semnalul video (bagi semnal video si in TV si in placa de captura si faci captura prin PC - vezi pe youtube ca sunt puse cateva facute cu EazyCap)

  15. #15 SP
    Junior Member Ilsambras's Avatar
    Da.Am innteles.Alta intrebare.Am vazut pe youtube,ca se poate conecta Ps2-ul la monitorul pc-ului.Este adevarat si daca da cum se face acest lucru?

  16. #16 SP
    Member haimi708's Avatar
    Da, folosesti un VGA BOX (e special pt a conecta console la un monitor), sau un tuner TV sau o placa de captura (cum e cea pe USB de care ti-am spus).

Your post count prohibits you from posting new replies in this forum!
Users with less than 1 posts cannot reply to threads here. Your post count is currently . You need to post first in the Intro thread.

Similar Threads

  1. Un mic ajutor cu un vot va rog! By FurYnation in forum Offtopic
    Replies: 0 Last Post: 17-12-2011, 14:44
  2. Un mic ajutor cu un vot va rog! By FurYnation in forum Muzica, Filme & Seriale
    Replies: 0 Last Post: 17-12-2011, 14:42
  3. Problema ajutor va rog ! By tibitm93 in forum Sony PSP, PSP Go & Vita
    Replies: 2 Last Post: 26-09-2010, 10:18
  4. Ajutor va rog By Danny14 in forum Software
    Replies: 1 Last Post: 01-11-2009, 13:44
  5. Un mic ajutor va rog By Danny14 in forum Muzica, Filme & Seriale
    Replies: 5 Last Post: 22-03-2009, 13:49

Tags for this Thread

Bookmarks

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts