Your post count prohibits you from posting new replies in this forum!
Users with less than 1 posts cannot reply to threads here. Your post count is currently . You need to post first in the Intro thread.
Results 1 to 14 of 14

Thread: Oddworld Abe's exoddus

  1. #1 SP
    Senior Member nightprowler's Avatar

    Oddworld Abe's exoddus

    Dar vaaaai....ce-am gasit eu?
    este probabil unul din primele jocuri cu care am avut de-a face si m-a impresionat incredibil de mult...am incercat ani de zile sa dau de el si din intamplare am gasit intr-un numar din Level o poza aruncata intr-un colaj dar care avea numele jocului pe ea.
    era jocul copilariei mele: Oddworld Abe's exoddus!!
    se gaseste pe ps1 si pc doar, din pacate, dar merita gasit!
    Dupa 11 ani de la aparitie, tot sunt inmarmurit cand ma uit la cateva clipuri, pana cand o sa-l gasesc

  2. #2 SP
    __The Game__ GreyhounD's Avatar
    Daca nu ma insel, este pus la vanzare pe PSN, il poti lua de acolo. Evident, daca ai PS3.

  3. #3 SP
    Why so serious ? razvanrazy's Avatar
    un joc superb. jucat si terminat la vremea lui, dupa luni de chin

  4. #4 SP
    Senior Member nightprowler's Avatar
    Quote Originally Posted by GreyhounD View Post
    Daca nu ma insel, este pus la vanzare pe PSN, il poti lua de acolo. Evident, daca ai PS3.
    nope.. n-am ps de niciun fel, poate il gasesc pe pc dar nu cred ca mai este retail...o sa caut diseara

    ---------- Post added 04-12-2009 at 08:49 PM ----------

    PC Game Oddworld Abe's Exoddus on eBay (end time 26-Dec-09 05:37:41 GMT)
    stiu ca e pc, dar...

  5. #5 SP
    Senior Member AlanPoe's Avatar
    Merci nightprowler ca mi-ai adus aminte de perla Oddworld... Si-acum imi tiuie in urechi pic-pic-poc-ul bombelor care trebuie dezamorsate sincronizandu-te cu momentul in care se poate face asta

    Tocmai am descarcat Oddworld Abe's Odissey de pe PSN. Sa nu va asteptati sa aiba vreo imbunatatire/ adaptare fata de versiunea originala PSX (ceea ce de fapt chiar este: versiunea originala): jocul nu ruleaza full-screen, dar nici nu cred ca mi-as dori asa ceva la rezolutia la care ruleaza. Nici macar smoothing-ul indrodus de emulatorul PS 3 nu imbunatateste foarte mult imaginea. In schimb gameplay-ul este genial...Un detaliu care mi s-a parut foarte ok: desi complet inutil, este interesant pentru colectionari faptul ca joculetul vine cu tot cu manualul original scanat

    Versiunea originala PC nu este compatibila cu Windows XP si n-am idee daca exista vreun patch dezvoltat de comunitate pentru el, Infogrames sigur n-a facut asa ceva. Teoretic va aaprea o versiune imbunatatita compatibila cuultimele versiuni de OS undeva in 2010.

    ---------- Post added 05-12-2009 at 06:49 PM ----------

    M-am grabit, se pare ca ambele versiuni PC (Odissey si Exodus) sunt perfect compatibile cu Win XP. Aici pagina oficiala Atari. Deci, scuze.

  6. #6 SP
    Cons. Mercedes-Benz djleo666's Avatar
    Merge si pe windows 7, testat personal. , inclusiv se poate controla din gamepadul de xbox 360, so play on !!

  7. #7 SP
    Senior Member ShpioOn's Avatar
    Este o serie absolut superba! Numai amintiri frumoase am legate de joculetele astea doua: Abe's Oddysey si Exoddus. Merci ca mi-ai adus aminte de ele. Chiar in seara asta cred ca le iau de pe PSN ca am vazut ca au aparut.

  8. #8 SP
    Member CaNtO's Avatar
    mi se pare un joc de nota 10 , il jucam cand eram mic , o sal rejoc cu cea mai mare placere.

  9. #9 SP
    Member darcangel's Avatar
    nightprowler : daca esti din Bucuresti, iti pot imprumuta jocul multdorit pt. PC. Am jocul original si este pe doua cd-uri.

  10. #10 SP
    Member Razielim's Avatar
    l-am jucat jucat pe PS1, cel mai genial joc 2d creat vreodata!.......... La mine sta in Top 5 of all time.........

    Am jucat si varianta 3d de pe Xbox, Munch Oddysey, la fel de insane dar in trei dimensiuni.
    Iar Strainger Wrath a depasit Halo din punctul meu de vedere pe Xbox, se desfasoara in acelasi univers dar un cu tot altul protagonist. O poveste epica si emotionanta, rar intalnita intro formula action-adventure-FPS..........dar ce spun eu aici? Lorne Lanning e un maestru in ale story telling-ului.

    Sunt ceva zvonuri ca lucreaza la ceva nou, finger crossed!.........

  11. #11 SP
    Senior Member nightprowler's Avatar
    cat de frumos poate sa fie

  12. #12 SP
    Senior Member DeathWings's Avatar
    Jocul este pe STEAM de mult timp si la un pret foarte mic. Merge atat pe Xp, cat si pe Vista si Win 7

  13. #13 SP
    Junior Member ffflorin2004's Avatar
    pfai ce tare era jocul..il jucam prin 2000 2001 cred,pe pc...s-ar putea sa mai gasesc cd-ul de la el..dar nu eram foarte priceput,nu am reusit sa il termin..

  14. #14 SP
    Junior Member crys432's Avatar
    Super jocul, eu inca il mai joc pe PS2, l-am mai jucat si la vremea lansarii pe PC, cel mai suparat am fost cand a fost lansat Oddworld: Munch's Oddysee doar pntru xbox.

Your post count prohibits you from posting new replies in this forum!
Users with less than 1 posts cannot reply to threads here. Your post count is currently . You need to post first in the Intro thread.

Similar Threads

  1. Oddworld: New N Tasty By tudyniuz in forum Console Club
    Replies: 10 Last Post: 20-03-2015, 18:08
  2. Oddworld: Stranger�s Wrath By Tudoran in forum Sony PlayStation 3
    Replies: 3 Last Post: 29-09-2010, 21:45
  3. User Retro Review: Abe's Oddysee By Honord in forum Game Reviews & Previews
    Replies: 5 Last Post: 04-03-2010, 15:34

Tags for this Thread

Bookmarks

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts