Your post count prohibits you from posting new replies in this forum!
Users with less than 1 posts cannot reply to threads here. Your post count is currently . You need to post first in the Intro thread.
Results 1 to 7 of 7

Thread: Problema HDD Xbox

  1. #1 SP
    Junior Member neko10's Avatar

    Problema HDD Xbox

    Salutari ! Ma gandeam sa-mi schimb HDD-ul la xbox, dar problema este ca nu am idee ce tipuri de hdd-uri se potrivesc la xclasic. M-ati putea ajuta cumva ?

  2. #2 SP
    Senior Member RaverX's Avatar
    Ai nevoie de HDD IDE. Daca e modat merge cam orice HDD IDE, daca nu...atunci e mai complicat, ai nevoie de anumite modele de HDD-uri.

  3. #3 SP
    Junior Member neko10's Avatar
    e modat ms mult raver. banuiesc ca instalarea hdd-ului e cam aceeasi cu cea la un pc.

    ---------- Post added 07-09-2010 at 10:18 AM ----------

    Quote Originally Posted by neko10 View Post
    e modat ms mult raver. banuiesc ca instalarea hdd-ului e cam aceeasi cu cea la un pc.
    LE: inca ceva, suporta orice capacitate ? sau nu inghite mai mult de X gb ?

  4. #4 SP
    Senior Member Danny's Avatar
    Lista cu HDD-urile compatibile: Xbox Hard Drive Compatibility Chart

  5. #5 SP
    Senior Member Madk91's Avatar
    Daca e modat , e simplu , scoti suruburile , desfaci cablurile , le legi inapoi exact ca la pc (doar ca e mai ingramadit).
    Recomand un hdd de 20 gb in sus...maxim parca era de 200-250 gb . Incearca si vezi!

  6. #6 SP
    Member BloodSamurai's Avatar
    Quote Originally Posted by Madk91 View Post
    Daca e modat , e simplu , scoti suruburile , desfaci cablurile , le legi inapoi exact ca la pc (doar ca e mai ingramadit).
    Recomand un hdd de 20 gb in sus...maxim parca era de 200-250 gb . Incearca si vezi!

    Hm parca erau si cazuri cand au pus hdd de 1 Tb si de 2Tb (erau Sata cu adaptoare de IDE). Problema intalnita era ca uneori mai facea corrupt data la drive E:. Solutia de evitare a fenomenului Corrupted Data era ca fiecare drive sa aiba maxim 500gb deci de aici 4x500gb= 2Tb.

  7. #7 SP
    Junior Member steli39's Avatar
    salut de curand am luat un xbox 360 elite 120gb am o problema daca poate cineva sa ma ajute am incercat sa instalez un joc pe hdd si mi la instalat pana la 48% dupa care sa oprit instalarea,si imi zicea sa curat dvd-ul sau ca dvd-ul e zgariat. mi sa intamplat la 3 dvd-uri(web of shaw,batman...) va rog sa-mi spuneti e cumva devina hdd-ul o fi banata consola?dar am uitat sa precizez ca un joc am putut sa-l instalez pe hdd.mersi

Your post count prohibits you from posting new replies in this forum!
Users with less than 1 posts cannot reply to threads here. Your post count is currently . You need to post first in the Intro thread.

Similar Threads

  1. Problema HDD HP SimpleSave 2TB By Teo in forum Hardware
    Replies: 13 Last Post: 11-08-2013, 04:11
  2. Problema hdd extern By Spike in forum Hardware
    Replies: 0 Last Post: 12-10-2011, 20:56
  3. Problema instalare joc pe HDD !!! By Stanlyk in forum Microsoft Xbox 360
    Replies: 32 Last Post: 09-11-2009, 00:37

Tags for this Thread

Bookmarks

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts