Your post count prohibits you from posting new replies in this forum!
Users with less than 1 posts cannot reply to threads here. Your post count is currently . You need to post first in the Intro thread.
Results 1 to 8 of 8

Thread: Resident Evil 2/Biohazard 2

  1. #1 SP
    Turbo Killer RonanN1's Avatar

    Exclamation Resident Evil 2/Biohazard 2

    Resident Evil 2 - Wikipedia, the free encyclopedia

    ...o continuare a topicului (http://www.consolegames.ro/forum/f14...3-last-escape/)

    Da, sună aiurea continuare 3-2 dar n-are importanță, acțiunea se desfășoară �n || (și nu doar 2 și 3 că mai sunt �ncă - Resident Evil: Outbreak și Resident Evil: Outbreak File #2) - urmează și alea!

    Vizionare plăcută


































































































    ...mor! (ce muzică, ce gameplay, ce story, vai de &^$&%$ mea!!!)
    Attached Images Attached Images resident-evil-2-ps1-cover-front.jpg biohazard2ntscjslps0122iq1.jpg

  2. #2 SP
    Senior Member Strike105X's Avatar
    Ah jocu meu favorit din toata seria de nu lam jucat de mai mult de 25 de ori ma cheama martianu

  3. #3 SP
    Turbo Killer RonanN1's Avatar
    Quote Originally Posted by Strike105x View Post
    Ah jocu meu favorit din toata seria de nu lam jucat de mai mult de 25 de ori ma cheama martianu
    Andrei, mai știi faza cu valva? lol A trebuit să fac backtrack la joc 45%+

    Ronan: mă...de aici cam știu care-i treaba, stai să-mi golesc inventarul, că am numai prostii prin el...
    Andrei: da aranjeaza-le puțin să nu te �ncurci
    Ronan: gata, am aruncat valva aia...că ocupa două sloturi aiurea și n-am folosit-o niciodată.
    Andrei: bun, no dă-i să vedem ce urmează

    ...ce urmează? ahahaha a urmat un adevărat iad! C-am ajuns �ntr-un loc important din joc...unde aveam nevoie de valva aia - no stai și fă backtrack (evident c-am uitat de unde am luat-o...pfff). După ce-am gasit-o...n-am mai scos-o din inventar...țin minte că o aveam și la ultimul boss lol (mi-am sudat-o de picior).

  4. #4 SP
    Senior Member Strike105X's Avatar
    si faza distractiva era ca aveai health caution si nu stiu cum am luato la intoarcere da era full de zombies si spiders vai mondial o fost atunci cu valva aia din cauza aia o tineam si yo cu mine mai tot timpu' lol

  5. #5 SP
    UberDude Honord's Avatar
    PSX-ul meu a murit acum 2 saptamani si ma tot gandesc daca este vreo posibilitate sa il joc pe ps2 .. hmm

  6. #6 SP
    Senior Member Strike105X's Avatar
    Poti sa-l joci si cu emulator pe calc daca vrei, sunt 2 bune pSX 1.13 si ePSXe 1.6/1.52 (1.70 nu merge bine cu resident evil 2 in rest ii foarte bun).

  7. #7 SP
    Turbo Killer RonanN1's Avatar
    ...sau joci versiunea de PC a jocului 2 CD's

  8. #8 SP
    Senior Member Strike105X's Avatar
    Are probleme pe windows-uri mai noi de 98 (nu poti salva de exemplu) sunt fixuri da decat sa te complici.. + rezolutia mica (640X480 maxim), texturiile mici. Sincer ori PS/PS2 ori pe calc cu emulator unde poti creste calitatea audio (daca tin minte RE2 pe PC folosea midi-uri cand pe PS avea CD Audio quality) si grafica ^^ (asta daca nu folosesti pSX 1.13 care ii exact ca si cum ai juca pe PS One+ mici imbunatatiri la sonor).


    @Ronan: la vremea cand lam jucat noi pe versiunea de calc nu erau calc-uri asa puternice sa se observe diferenta+ ca pe atunci foloseam ambi 98 XD ah vremuri bune ^^.

Your post count prohibits you from posting new replies in this forum!
Users with less than 1 posts cannot reply to threads here. Your post count is currently . You need to post first in the Intro thread.

Similar Threads

  1. BioHazard (Resident Evil) By RonanN1 in forum Jocuri PC
    Replies: 4 Last Post: 23-02-2014, 03:25
  2. Replies: 14 Last Post: 10-08-2012, 02:37
  3. Replies: 0 Last Post: 10-08-2012, 02:30
  4. Resident Evil 3: Nemesis/Biohazard 3: Last Escape By RonanN1 in forum Console Retro & Arcade
    Replies: 20 Last Post: 25-03-2010, 22:29

Tags for this Thread

Bookmarks

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts