Your post count prohibits you from posting new replies in this forum!
Users with less than 1 posts cannot reply to threads here. Your post count is currently . You need to post first in the Intro thread.
Results 1 to 4 of 4

Thread: Problema PS2 se blocheaza jocurile sau nu se vede tot scrisul

  1. #1 SP
    Junior Member leonard's Avatar

    Angry Problema PS2 se blocheaza jocurile sau nu se vede tot scrisul

    salut am si eu un PS 2 SCPH -77004a, este modat cu un motbo cred ca e 760, si pana azi a mers perfect, e astazi cand ma jucam PES 2010 am facut 1 schimbare si mi s-a blocat jocul , am dat restart , si din clipa aia la jocul asta anumite scrisuri nu le mai vad din meniu si cand dau sa incep joc nou se blocheaza, am incercat si cu jocurile originale, la fel imi face intra in ele vad meniul cu mici distorsiuni , dau sa intru in joc imi intra la unele dar se vede imaginea ca naibi cu dungi ... si alte tampeni si la altele imi raman blocate, singurul joc care mai ma pot juca este un joc de ps1 bloodyroar 2, care se vede si bine si se aude si nu se blocheaza.
    mentionez am desfacut ps2 sa vad poate so fi dezlipit vreun fir pe la chip , dar din fericire nu s-a dezlipit, si avand un pr cu un ps2 slim SCPH 77004b am schimbat si blocul optic si la fel imi face...mentionez ps2 77004b nu este codat si acolo la el am incercat cu un joc original soulcalibur 3 si mergea perfect, iar la mine pe ps 2 meu modat cu blocul lui optic la fel imi face merge ...intra in meniu , face un tacanit in boxe, se aude si un pic de muzica , cand intru sa imi aleg jucatorul deja se strica imaginea, apar diferite culori,linii si alte alea, si se blocheaza....

    va rog frumos ziceti-mi ce sa facsau de la ce este problema
    multumesc

  2. #2 SP
    Senior Member Danny's Avatar
    Vorbeste cu Donely: http://www.consolegames.ro/forum/f41.../index105.html

    Probabil e o problema cu GPU-ul.

  3. #3 SP
    Junior Member leonard's Avatar
    Quote Originally Posted by djdanny View Post
    Vorbeste cu Donely: http://www.consolegames.ro/forum/f41.../index105.html

    Probabil e o problema cu GPU-ul.
    am vorbit, azi m-am si intalnit cu pr meu care mi-a modat ps2... l-am mai desfacut si cu el si da intradevar este GPU... asa mi-a zis si el... si nu am decat sa iau altu si sa iau chipul si sa il pun pe asta

  4. #4 SP
    Senior Member CrysMM's Avatar
    Daca te intereseaza am o consola cu lentila defecta. Da-mi PM in caz ca ...

Your post count prohibits you from posting new replies in this forum!
Users with less than 1 posts cannot reply to threads here. Your post count is currently . You need to post first in the Intro thread.

Similar Threads

  1. Replies: 15 Last Post: 02-12-2013, 18:57
  2. Jocurile: la vanzare sau la pastrare? By GabiCutlac in forum Sony PlayStation 3
    Replies: 16 Last Post: 02-02-2012, 21:33
  3. Cum sa joc jocurile de pe calculator pe ps2? By bogzybom in forum Console Retro & Arcade
    Replies: 1 Last Post: 18-07-2010, 18:04
  4. Problema ps2 (se vede alb-negru) By ffflorin2004 in forum Console Retro & Arcade
    Replies: 9 Last Post: 28-02-2010, 01:25

Tags for this Thread

Bookmarks

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts