Your post count prohibits you from posting new replies in this forum!
Users with less than 1 posts cannot reply to threads here. Your post count is currently . You need to post first in the Intro thread.
Results 1 to 4 of 4

Thread: Command & Conquer The Ultimate Collection

  1. #1 SP
    Member olteanug's Avatar

    Command & Conquer The Ultimate Collection

    Ieri, EA a încărcat mai multe jocuri vechi pe Steam, printre care și colecția Ultimate de la Command and Conquer.

    Ne putem bate în Generals+ Zero Hour, Red Alert 3 și în Tiberium Wars. Putem cumpăra jocurile la preț redus sau le putem juca prin abonamentul lunar EA Play la 4 euro. Eu personal, le-am cumpărat și abia aștept să fac nopți albe.
    În afară de Starcraft, Company of Heroes și Age of Empires, nu cred că mai există jocuri RTS așa bune precum cele din Command and Conquer, care să aibă tematică modernă și futuristă, cu acțiune amplasată între anii războiului rece , războiul împotriva terorismului și războaiele din viitorul apropiat pentru resurse.




    ---------- Post added 08-03-2024 at 17:46 ----------

    După remasterizarea de succes a lui Command and Conquer Tiberian Dawn și al lui Red Alert 1 în 2020, sunt informații că sunt refăcute grafic Red Alert 2 și Command and Conquer 2 Tiberian Sun.

    Un concept artistic făcut de fani.


  2. #2 SP
    Junior Member burebistas's Avatar
    Asteptam si eu sa iasa pe steam colectia completa pentru ca erau doar cateva, lipseau Red Alert 2 / Generals etc.
    Must buy ce pot sa zic, pacat ca sunt doar niste simple porturi "bare-bones" si EA ne lasa pe noi sa rezolvam compatibilitatea cu pc-urile moderne la rezolutie/frame rate etc. (si fara achivements, workshop etc.)
    Dar poate au de gand sa remasterizeze RA2 si asta e un semn who knows, eu le-am aratat ca exista interes pentru ele

  3. #3 SP
    Senior Member sexbobomb91's Avatar
    După remasterizarea de succes a lui Command and Conquer Tiberian Dawn și al lui Red Alert 1 în 2020, sunt informații că sunt refăcute grafic Red Alert 2 și Command and Conquer 2 Tiberian Sun.
    Nu stiu cum intelegi asa ceva din articolul ala . Arata un singur comment facut de un studio acum un an, care spune ca sunt interesati sa faca un remaster, dar nicidecum ca se lucreaza in mod prezent la asta.

  4. #4 SP
    Member olteanug's Avatar
    Quote Originally Posted by sexbobomb91 View Post
    Nu stiu cum intelegi asa ceva din articolul ala . Arata un singur comment facut de un studio acum un an, care spune ca sunt interesati sa faca un remaster, dar nicidecum ca se lucreaza in mod prezent la asta.
    Păi nu dezvăluie că lucrează la jocuri, cel puțin nu înainte de a intra în fază de beta.
    Nu au voie să divulge fără permisiunea publisherului.
    Dar comentariul poate fi un indiciu.
    Și ar fi o mișcare bună pentru EA să facă remaster - am avea servere oficiale și legit pentru Red Alert 2/Tiberian Sun, mai ales Red Alert 2 care ar arăta frumos, având cea mai tare poveste single-player din istoria RTS-urilor (nu-mi pasă ce zic fanii Starcraft).

    Păcat că Generals nu are suport oficial pentru multiplayer. Chiar dacă l-au băgat pe Steam, tot trebuie să-l descarci de pe t*****e ca să joci multiplayer prin GameRanger.

    Eu am luat la 9 euro toată colecția de pe Steam ca să joc legit campaniile single-player de dragul vremurilor bune.
    După ce o termina de remasterizat RA2/TS, sigur o să urmeze și Generals Zero Hour.

    Astea trei jocuri sunt cele mai jucate în multiplayer.

Your post count prohibits you from posting new replies in this forum!
Users with less than 1 posts cannot reply to threads here. Your post count is currently . You need to post first in the Intro thread.

Similar Threads

  1. Replies: 0 Last Post: 11-06-2013, 01:19
  2. Un nou joc Command & Conquer By Zombozo in forum Console News
    Replies: 10 Last Post: 21-10-2010, 22:05
  3. Command & Conquer 4 Videos By RonanN1 in forum Videos
    Replies: 5 Last Post: 29-03-2010, 22:48
  4. Command & Conquer: Red Alert 3 Demo - Pareri By nameless_fear in forum Sony PlayStation 3
    Replies: 11 Last Post: 09-04-2009, 10:38
  5. Replies: 25 Last Post: 03-04-2009, 14:39

Bookmarks

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts