Your post count prohibits you from posting new replies in this forum!
Users with less than 1 posts cannot reply to threads here. Your post count is currently . You need to post first in the Intro thread.
Results 1 to 14 of 14

Thread: Sisteme integrate in monitor...

  1. #1 SP
    Admin MonkY's Avatar

    Sisteme integrate in monitor...

    Well, trebuie sa achizitionez pt. o firma niste sisteme care sa ocupe cat mai putin spatiu, cu cat mai putine fire si alte nebunii, si trebuie sa gasesc o solutie. Initial vroiau sa cumpere niste iMac-uri pe care sa puna Windows (au aplicatii care nu ruleaza decat pe Windows)... insa atat pretul cat si posibilitatea incompatibilitatii cu anumite aplicatii/device-uri au facut ca solutia aceasta sa nu fie viabila.

    Am aruncat o privire pe la Asus, care are asa numitele EEETOP PC-uri. Din pacate, sunt de negasit in Romania. Mai mult, pe amazon.co.uk nu vad decat modelul de top, care ajunge ca pret tot pe langa iMac-uri.

    Prin urmare, am zis sa deschid un thread, poate mai aveti idee de alte firme, alternative sau solutii pentru astfel de sisteme. Practic se doresc niste sisteme a carei unitate centrala sa fie integrata in monitor, sa ocupe cat mai putin si cu cat mai putine cabluri... Thx in advance !

  2. #2 SP
    Teraflops Graft's Avatar
    HP are c�teva modele all-in-one, gen iMac: All-in-One PCs Desktop & all-in-one PCs | HP Official Store

  3. #3 SP
    Why so serious ? razvanrazy's Avatar
    De ce nu incerci cu Mac mini, ca sunt mai accesibile ca pret decat iMac-urile. Si-a luat un prieten saptamana trecuta si este foarte multumit de el, mai ales de faptul ca, cu cablurile la el, se poate lega de orice monitor / TV, inclusiv in PUB-uri pe unde mai iesim si-i cunoastem pe propierari

  4. #4 SP
    You're PARROTS Dudel's Avatar
    Diversi
    Astea is desktopuri mici. Poate te-ajuta. Am vazut si in Metro, mai demult, ceva gen asus-ul ala. Era no-name da`, destul de ieftin. Succes

  5. #5 SP
    Senior Member Mihail's Avatar
    Uite aici. Se pot atasa pe spatele monitorului.
    http://www.phantom.ro/produse/156-ca...vo-ar3600.html

  6. #6 SP
    Admin MonkY's Avatar
    Quote Originally Posted by Graft View Post
    HP are c�teva modele all-in-one, gen iMac: All-in-One PCs Desktop & all-in-one PCs | HP Official Store
    Thx. Sa vedem daca aduce si cineva din .ro...
    Quote Originally Posted by razvanrazy View Post
    De ce nu incerci cu Mac mini, ca sunt mai accesibile ca pret decat iMac-urile. Si-a luat un prieten saptamana trecuta si este foarte multumit de el, mai ales de faptul ca, cu cablurile la el, se poate lega de orice monitor / TV, inclusiv in PUB-uri pe unde mai iesim si-i cunoastem pe propierari
    Nope... am zis la inceput, sunt probleme cu diverse device-uri si aplicatii gandite pt. Windows... Iti dau un exemplu: un card de diagnostic pt. tiruri care nici macar pe Windows 7 nu merge. Merge strict pe Windows XP, si-atat.
    Quote Originally Posted by Dudel View Post
    Diversi
    Astea is desktopuri mici. Poate te-ajuta. Am vazut si in Metro, mai demult, ceva gen asus-ul ala. Era no-name da`, destul de ieftin. Succes
    Desktop-uri mici, htpc-uri, minipc-uri pot face si eu... insa cantitatea de fire si spatiul ocupat e tot prea mult (din cerintele lor).
    Quote Originally Posted by Pizzi View Post
    Uite aici. Se pot atasa pe spatele monitorului.
    http://www.phantom.ro/produse/156-ca...vo-ar3600.html
    Pare interesant, dar aceeasi problema. Firele raman... arata ca naiba agatate de monitoare... iar Atom, no frickin' way (nici nu vreau sa ma gandesc cu merge un Autocad pe asa ceva).

  7. #7 SP
    Senior Member Mihail's Avatar
    Sunt mai multe modele, nu numai ala cu Atom.

  8. #8 SP
    Admin MonkY's Avatar
    Quote Originally Posted by Graft View Post
    HP are c�teva modele all-in-one, gen iMac: All-in-One PCs Desktop & all-in-one PCs | HP Official Store
    Hmm, acum vad ca pe langa HP si Asus, si Acer are asa ceva: Acer ASPIRE ALL-IN-ONE AZ5710 Intel Core i7-860 2.8GHz Sistem brand - PC Garage Insa la banii aia, cred ca vor sta acolo mult si bine

    Hmm, si MSi are: http://www.pcgarage.ro/sisteme-brand...pentium-t4500/

  9. #9 SP
    Senior Member nightprowler's Avatar
    hmmm..am vazut la sala de jocuri de aici, din pitesti, un touch-screen computer. o sa ma uit mai bine la el data viitoare sa vad ce marca, model e si iti spun.

  10. #10 SP
    Ex-Studentul :D Ovidiu's Avatar
    Chief , daca ai sa comanzi de la PCgarage , sa nu uiti sa treci comanda prin programul de afiliere Iti iese si tie un bonus

  11. #11 SP
    Admin MonkY's Avatar
    Din pacate directorul firmei a venit cu "brilianta" idee de a cumpara Mac-uri si a pune Windows-uri pe ele. A citit el pe nu stiu unde ca Mac-urile sunt mai rapide chiar si cu Windows pe ele... Mare e gradina, dar in fine... pe criza asta, unii nu au ce face cu banii.

    Ovidiu: ce program de afiliere ? Eu mai cumpar diverse de pe la PCGarage, dar n-am vazut vreodata discount de-acolo. Iar cel de pe computerwhatevergames nu-l voi folosi. I know, i know... i'm evil...

  12. #12 SP
    Senior Member nightprowler's Avatar
    uite de exemplu la acest produs:
    PowerColor Radeon HD4850 PCS 512MB DDR3 256-bit Placa video - PC Garage
    in dreapta de tot la tab-urile cu istoricul pretului, comentarii si specificatii ai si programul de afiliere si iti spune ca acest produs iti poate aduce un venit de:...ron.
    ASTA NUMAI CAND APESI SPECIFICATII. e primul rand

  13. #13 SP
    Member GuCOZA's Avatar
    Un Barebone PC ar merge sunt destul de mici si silentioase.

  14. #14 SP
    Junior Member crotzo's Avatar
    Daca ai pe cineva in Italia arunca un ochi pe site-ul Mediaworld, oferta e mult mai variata ca in RO, in plus poti sa prinzi promotii super bune

Your post count prohibits you from posting new replies in this forum!
Users with less than 1 posts cannot reply to threads here. Your post count is currently . You need to post first in the Intro thread.

Similar Threads

  1. Replies: 2 Last Post: 24-10-2012, 11:33

Tags for this Thread

Bookmarks

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts