Your post count prohibits you from posting new replies in this forum!
Users with less than 1 posts cannot reply to threads here. Your post count is currently . You need to post first in the Intro thread.
Results 1 to 6 of 6

Thread: Problema placa video

  1. #1 SP
    Senior Member apbaciu's Avatar

    Problema placa video

    Salut de curand am cumparat acest laptop Notebook / Laptop Lenovo 15.6'' Y50-70, FHD, Procesor Intel® Core™ i7-4710HQ 2.5GHz Haswell, 8GB, 256GB SSD, GeForce GTX 860M 4GB, Black - PC Garage si am o mare problema in incercarea de a rula placa video dedicata pentru gaming.

    Spre exemplu am Ori and The Blind Forest si cand dau click dreapta pe .exe pot selecta cu ce placa video sa rulez insa apare eroarea pe care o puteti vedea in aceasta imagine. Daca intru in acel control panel am anumite setari pe care le pot face insa cand incerc sa intru in joc cu nVidia primesc aceeasi eroare.

    Ce imi sugerati sa fac?
    Attached Images Attached Images untitled.png

  2. #2 SP
    Admin MonkY's Avatar
    Presupun ca ai incercat sa instalezi ultimul driver de la nVidia si chipset drivers de la Intel... right? Si nu ma refer via Windows Update... ci sa le pui tu manual pe ultimele pt. OS-ul tau. Ah, si la fel... sa pui ultimul driver de la chipsetul video Intel, pt. ca acolo se regaseste si partea de switchable graphics.

  3. #3 SP
    Senior Member apbaciu's Avatar
    Am totul la zi, problema este ca in control panel imi apare si imi permite sa aleg placa grafica insa nu imi salveaza setarile.

  4. #4 SP
    Admin MonkY's Avatar
    Ce Windows e? Sigur ai drepturi de Administrator?

  5. #5 SP
    Senior Member apbaciu's Avatar
    8.1 ,cumparat nou, instalat de mine. Am drepturi de Administrator.

  6. #6 SP
    Admin MonkY's Avatar
    Eu tot cred ca ai probleme cu drepturile de administrator. Intra te rog aici si fa metoda 1 (incearca si metoda 2 daca ti se pare mai usoara). Restart la Windows si incearca din nou. Pur si simplu nu primeste aplicatia drepturile tale de admin (si de obicei UAC-ul e de vina). Hope this works!

Your post count prohibits you from posting new replies in this forum!
Users with less than 1 posts cannot reply to threads here. Your post count is currently . You need to post first in the Intro thread.

Similar Threads

  1. Problema placa video Laptop By AndyTiME in forum Software
    Replies: 0 Last Post: 22-08-2014, 19:00
  2. Alegere placa video By Lucker in forum Hardware
    Replies: 3 Last Post: 29-10-2013, 12:14
  3. Problema Placa retea in Windows 7 64 bit By Krusht in forum Hardware
    Replies: 4 Last Post: 07-08-2013, 10:01

Bookmarks

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts