Your post count prohibits you from posting new replies in this forum!
Users with less than 1 posts cannot reply to threads here. Your post count is currently . You need to post first in the Intro thread.
Results 1 to 15 of 15

Thread: Problema sunet

  1. #1 SP
    Senior Member Christien's Avatar

    Exclamation Problema sunet

    Am un laptop Hp dv8000 . Are 2 speakere integrate , dintre care doar unul merge , iar azi am conectat un sistem 2.1 ( Creative Inspire P380 ) , si se aude doar 1 boxa si subwooferul . Am instalat driverele de pe site-ul oficial si la fel face . Practic , nu am sunet stereo , nu ? Stiti vreo solutie , fix , ceva ?

  2. #2 SP
    __The Game__ GreyhounD's Avatar
    Ia du-te in Control Panel - Sounds si vezi sa nu ai pe acolo sliderul de balans audio tras in stanga sau in dreapta.

  3. #3 SP
    Senior Member Christien's Avatar
    Nu. Am verificat . E pe mijloc .

  4. #4 SP
    __The Game__ GreyhounD's Avatar
    Ai verificat si la Speakers, sa nu ai cumva selectat "Laptop mono" ?

  5. #5 SP
    Senior Member ffocus's Avatar
    cred ca cel mai sigur ai un canal ars

  6. #6 SP
    Senior Member Christien's Avatar
    Verificat . Tot nu se aude sunet in boxa dreapta . Nici la speakerul drept daca scot jackul .

    ---------- Post added at 03:46 PM ---------- Previous post was at 03:45 PM ----------

    Nu am nici un canal ars , ca sistemul l-am conectat si la alte device-uri si se aud amandoua boxele . Doar la laptop face figuri.

  7. #7 SP
    Senior Member Christien's Avatar
    I-am dat de cap . Am scos jack-ul din subwoofer si am bagat-o inapoi treptat , pana a intrat mai mult de jumatate . Si acum am sunet in amandoua boxele , de la sistem , dar speakerul de la laptop nu vrea si nu vrea. Asta e , ma bucur ca am facut sistemu' sa se auda stereo.

  8. #8 SP
    Admin MonkY's Avatar
    Quote Originally Posted by Christien View Post
    I-am dat de cap . Am scos jack-ul din subwoofer si am bagat-o inapoi treptat , pana a intrat mai mult de jumatate . Si acum am sunet in amandoua boxele , de la sistem , dar speakerul de la laptop nu vrea si nu vrea. Asta e , ma bucur ca am facut sistemu' sa se auda stereo.
    Christien, ceea ce faci tu acolo cu jackul introdus pana la jumatate (or more) nu se cheama ca ai stereo. Se cheama ca ai introdus jackul in asa fel incat sa-ti faca un contact cu canalul functional pe ambele fire. Cu alte cuvinte ai mono dar pe ambele boxe.... Dar te poti convinge foarte usor cu un balance de left/right in timp ce asculti o melodie...

  9. #9 SP
    Senior Member Christien's Avatar
    Mda . Aici dreptate, e mono . Dar parca se aude mai tare cu ambele boxe , decat cu una . Sincer , alta solutie nu gasesc .

  10. #10 SP
    Admin MonkY's Avatar
    Ia-ti o placa de sunet pe USB sau PCMCIA... problem solved. Sau daca iti place, niste casti care au placa de sunet incorporata (de obicei mai toate modelele USB)... Sau, cu laptopul la service. Sorry.

  11. #11 SP
    Senior Member Christien's Avatar
    De fapt este o jumatate dintr-un laptop . Adica i-am dat jos display-ul pentru ca l-am crapat si curgeau lichidele alea in el .. Si e conectat la un LCD de 19 inch. Arata mai mult ca o tastatura .. Dar nu-i nimic , ca am Desktop normal .

  12. #12 SP
    __The Game__ GreyhounD's Avatar
    Quote Originally Posted by Christien View Post
    De fapt este o jumatate dintr-un laptop . Adica i-am dat jos display-ul pentru ca l-am crapat si curgeau lichidele alea in el .. Si e conectat la un LCD de 19 inch. Arata mai mult ca o tastatura .. Dar nu-i nimic , ca am Desktop normal .
    De ce n-ai zis de la inceput ca l-ai crapat, nu ti s-a parut o coincidenta sa nu-ti mai mearga sunetul cum trebuie dupa ce s-au scurs "lichide" in el ?

  13. #13 SP
    Senior Member Christien's Avatar
    S-au scurs in display , nicidecum in laptop .

  14. #14 SP
    __The Game__ GreyhounD's Avatar
    Vorba lu' MonkY: pacientu vine si se plange ca nu mai aude cu o ureche si el de fapt e cu matele scoase, nu mai are puls, nu mai vede

  15. #15 SP
    Senior Member Christien's Avatar
    Eu am asa de foarte mult timp laptopul asta , dar functiona cum trebuia sistemul 2.1 , conectat la el . Nu are treaba displayul.

Your post count prohibits you from posting new replies in this forum!
Users with less than 1 posts cannot reply to threads here. Your post count is currently . You need to post first in the Intro thread.

Similar Threads

  1. Problema sunet skype By annabelle in forum Microsoft Xbox One
    Replies: 5 Last Post: 18-09-2014, 08:59
  2. Problema sunet Windows 7 By razviiii in forum Hardware
    Replies: 25 Last Post: 03-06-2014, 16:04
  3. Problema sunet sistem 2.1 By angloma in forum HiFi
    Replies: 4 Last Post: 16-09-2013, 11:39
  4. Problema sunet By Eve in forum Sony PlayStation 3
    Replies: 7 Last Post: 25-01-2012, 00:24
  5. Problema sunet casti psp By johnny_gto in forum Sony PSP, PSP Go & Vita
    Replies: 0 Last Post: 28-09-2010, 17:46

Tags for this Thread

Bookmarks

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts