Your post count prohibits you from posting new replies in this forum!
Users with less than 1 posts cannot reply to threads here. Your post count is currently . You need to post first in the Intro thread.
Results 1 to 7 of 7

Thread: Problema Internet connection la Laptop

  1. #1 SP
    Senior Member TiBiKiMiR's Avatar

    Problema Internet connection la Laptop

    Am si eu o intrebare. Am un laptop Emachines 725 (este nou) si ciudatenia este urmatoarea: daca vreau sa intru pe net fara sa fie bagat la priza (deci pe bateria lui) nu reusesc...daca cumva am noroc sa se deschida vreo pagina o face foarte foarte greu...in schimb daca il bag la curent merge netu absolut perfect, se deschid paginile instant.Am un ruter D-link 524, deci am internet wireless. Stie cineva de unde naiba vine acesta pb?

    ---------- Post added 05-12-2009 at 09:32 AM ----------

    Nimeni cu o parere sau un sfat?

  2. #2 SP
    Senior Member TiBiKiMiR's Avatar
    Help me plz

  3. #3 SP
    Member steauacroitoru's Avatar
    la garantie cu el

  4. #4 SP
    Admin MonkY's Avatar
    TiBiKiMi: incearca sa te joci cu setarile de Power Management. Desi Acer avea propriul utilitar pt. asa ceva, in functie de ce sistem de operare ai, va trebui sa vezi si manual cum e setat. De exp. daca e pus pe Balanced Power sau Maximum Power Save, aproape sigur wifi-ul sau placa de retea e setata pe low speed, conserving power sau ceva de genul asta. De exp, pe Windows 7:

    - Control Panel - Power Options - Advanced Settings - Wireless Adapter Settings - Power Saving Mode - Maximum Power Saving il modifici in Maximum Performance.

    Bafta !

  5. #5 SP
    Senior Member TiBiKiMiR's Avatar
    Quote Originally Posted by steauacroitoru View Post
    la garantie cu el
    Ma gandesc totusi sa nu fie ceva de prin anumite setari...parca nu m-as grabi sa-l duc la garantie ca parca vad ca il primesc inapoi tot asa, ca se stie destul de bine cum e treaba cu garantia la noi

  6. #6 SP
    Admin MonkY's Avatar
    Ai incercat ce ti-am zis si nu a mers ? Daca da, seteaza un profil de maximum performance si vezi daca se intampla la fel. Pentru ca la unele scade atat de mult frecventa la CPU, bus-ul la PCI-uri, viteza la memorii, incat ajunge sa mearga cu viteza melcului turbat...

    Also, iti recomand si ultimul driver de placa de retea wifi...

  7. #7 SP
    Senior Member TiBiKiMiR's Avatar
    Am facut cum ai zis mai sus...ma rog nu am gasit chiar usor pt ca nu am Windows 7 pe el...e un Media Center dar pana la urma am gasit si am setat cum ai zis si imi merge perfect netu. Mersi mult pt ajutor...tare imi era teama ca are ceva pb si ajung cu el pe la garantie. Mersi inca o data

Your post count prohibits you from posting new replies in this forum!
Users with less than 1 posts cannot reply to threads here. Your post count is currently . You need to post first in the Intro thread.

Similar Threads

  1. Problema internet By rareshica in forum Offtopic
    Replies: 2 Last Post: 13-06-2014, 19:10
  2. Problema internet By pooaul in forum Hardware
    Replies: 4 Last Post: 21-10-2013, 18:35
  3. Problema internet By HoTSaucE in forum Software
    Replies: 3 Last Post: 30-07-2012, 16:56
  4. Problema internet By Ayrton in forum Software
    Replies: 1 Last Post: 26-04-2010, 21:42
  5. Problema internet By zinodaur in forum Hardware
    Replies: 2 Last Post: 13-03-2010, 15:58

Tags for this Thread

Bookmarks

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts