Your post count prohibits you from posting new replies in this forum!
Users with less than 1 posts cannot reply to threads here. Your post count is currently . You need to post first in the Intro thread.
Results 1 to 6 of 6

Thread: Pc Genuine Problem

  1. #1 SP
    Member Ayrton's Avatar

    Angry Pc Genuine Problem

    Am si eu o problema cu PC-ul.De vreo 1 luna imi apare in dreapta in colt urmatorul mesaj:"You may be a victim of software counterfeiting.This copy of windows did not pass genuine widows validation.Si e un patrat in care scrie:Ask for genuine Microsoft software.Chestia nu ma deranjaza,dar nu-mi mai pune nimic pe destop.Daca pun ceva in 2 minute ecranul devine negru .Deasemenea cand imi deschid PC-ul imi zice tot ceva in genul asta si-mi da 2 variante.Rezolve now sau Rezolve later.Daca dau pe Rezolve now ma duce la o pagina in care imi zice sa downloadez un plugin,sa-l instalez si apoi sa dau un refresh pe acea pagina,pentru a-mi zice daca pluginul este instalat corect.Imi zice ca e instalat corect,insa nu ma ajuta cu nimic.Tot lafel este.Please help !

    P.S:Stiu ca nu este la sectiunea potrivita abea acum mi-am dat seama,rog un admin sa-l mute.Multumesc.

  2. #2 SP
    Member Ionutz83's Avatar
    Iti apare pentru ca nu ai Windows-ul cu licenta, si probabil la un update ti s-a instalat WGA-ul (Windows Genuine Advantage).
    Ca sa iti dispara, descarca programul RemoveWGA de aici: Download RemoveWGA 1.2 - A small utility that enables you to remove the Microsoft Windows Genuine Advantage Notifications tool - Softpedia
    Descarci acel program, il rulezi, o sa iti ceara restart, dupa restart o sa iti faca el ceva modificari si ar trebui sa se rezolve problema.
    E destul de usor de folosit acel program.
    Pentru a evita astfel de probleme, si pentru a ramane in sfera legalului, recomand sa folosesti Windows cu licenta.

  3. #3 SP
    Why so serious ? razvanrazy's Avatar
    iti mai apare problema asta si daca ai Win 7 beta. de la inceputul lunii, din cate stiu, sunt probleme cu beta-urile. asa pateste si prietena mea.

  4. #4 SP
    Member Ayrton's Avatar
    Mersi mult Ionutz83,problema s-a rezolvat,nu mai apare nimic,totul e ok.Mersi,raman dator si o sa tin cont de spusele tale cu Windows cu licenta.Mersi inca odata .

  5. #5 SP
    Member Ionutz83's Avatar

    Cu placere.
    Weekend placut.

  6. #6 SP
    Junior Member sorin's Avatar
    Sau pe viitor, nu mai lasati PC-ul sa-si faca update singur dupa cum pofteste. Alegeti sa-l faceti manual si debifati update-ul la WGA

Your post count prohibits you from posting new replies in this forum!
Users with less than 1 posts cannot reply to threads here. Your post count is currently . You need to post first in the Intro thread.

Similar Threads

  1. Psp problem By Danny14 in forum Sony PSP, PSP Go & Vita
    Replies: 15 Last Post: 25-06-2010, 12:23
  2. UMD Problem By Ayrton in forum Sony PSP, PSP Go & Vita
    Replies: 4 Last Post: 08-06-2010, 21:05
  3. Replies: 5 Last Post: 28-01-2010, 17:46
  4. Tv Problem By Devergo in forum Hardware
    Replies: 3 Last Post: 24-12-2009, 16:24

Tags for this Thread

Bookmarks

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts