Your post count prohibits you from posting new replies in this forum!
Users with less than 1 posts cannot reply to threads here. Your post count is currently . You need to post first in the Intro thread.
Results 1 to 14 of 14

Thread: Problema LCD Acer 23'' H235HL

  1. #1 SP
    Member Mircea's Avatar

    Problema LCD Acer 23'' H235HL

    Ok,cumparat de 3 saptamani de pe emag.Acum cateva zile am sesizat o pata ciudata ,atasez poze sa-mi spuneti si mie daca stiti de la ce naibii a aparut.L-am sters dar nimic,credeam ca o fi vreo amprenta prima data si m-am hotarat sa-l trimit la service.Am trimis azi monitorul la Dante International prin serviciul pick-up and return.Astept sa vad ce zic baietii.Nu inteleg de la ce a aparut,nu am apasat,nu a fost lovit,nu arata a pixeli morti.Se vede mai mult pe culori deschise.Acum stau cu emotii ca nu prea am auzit cuvinte de lauda de service-ul respectiv si parca vad ca ma suna si incep sa ma duca de nas ca i-am facut eu ceva sau ca nu intra in garantie ca turbez.Sper sa nu am probleme.Ce ziceti? O sa-l schimbe oare sau se poate repara?Ati avut probleme cu service-ul dante sau emag care o fi sau am citit prea multe minciuni pe forumuri despre ei?
    Astept niste lamuriri daca aveti timp si chef
    Va multumesc

    link cu poze,pata se afla in partea dreapta pe la mijloc,se vede mai greu in poza
    http://img151.imageshack.us/g/1003250.jpg/

    Tot timpul am ghinion cand cumpar ceva,si culmea este si prima mea comanda online
    Attached Images Attached Images 100_3252.jpg

  2. #2 SP
    Admin MonkY's Avatar
    Cam aceeasi problema a avut un coleg forumist de-al nostru, insa cu un Samsung. Din cate am inteles, au zis ca i-au schimbat panel-ul... insa dupa o perioada problema a aparut la loc. In locul tau n-as fi apelat la garantie, ci la cele 30 de zile de gratie, in care il puteai returna fara niciun motiv, si iti luai altceva (Acer nu sunt asa straluciti la LCD-uri oricum). Acum insa, cu cele 3 saptamani si cu cat va mai sta in garantie... ma tem ca o sa depasesti cele 30 de zile...

  3. #3 SP
    Member Mircea's Avatar
    Mersi pentru raspuns.Eu personal sunt multumit de el,si pata nu e asa deranjanta,cel mai mult se vede pe alb,dar m-am gandit ca de vreme ce il am de numai 3 saptamani nu am ce pierde daca il trimit(doar lipsa lui o perioada de timp ].Din cate am mai citit pe alte forumuri cam toate lcd-urile sunt fabricate low cost deci nu cred ca alegand alta firma scapam definitiv de aparitie petelor respective,drept exemplul cazul Samsungului ce mi l-ai prezentat.O sa revin cu ce rapsuns voi primi de la service.

  4. #4 SP
    Member Mircea's Avatar
    Au constatat si m-au pus sa aleg intre a-l trimite mai departe sau extragarantie.Am mers pe extragarantie.Acum sunt in dilema Philips sau Acer
    Monitor LCD Philips 23.6'', Wide, DVI, HDMI, Boxe, Negru Lucios, 244E1SB 244E1SB/00
    Monitor LCD Asus 23.6'', Wide, Full HD, DVI, HDMI, Boxe, VH242H VH242H

    ma gandeam sa iau philips

    sau alte firme?,ma intereseaza sa aiba 1 HDMI,boxe integrate,minim 23''

    ce vreau sa iau, folosesc pentru ps3 si conectare laptop

  5. #5 SP
    Ex-Studentul :D Ovidiu's Avatar
    Sam-SUNG !

  6. #6 SP
    Member Mircea's Avatar
    or this one
    Monitor LED BenQ 24", Wide, Full HD, DVI, HDMI, Negru, GL2440HM GL2440HM

    am un benq la desktop si ruleaza de aprox 5 ani

  7. #7 SP
    Member anes's Avatar
    Sau pe asta (il folosesc pentru PS3 si XBOX 360 si sunt foarte multumit)

    Monitor LCD BenQ 24", Wide, Full HD, DVI, HDMI, Boxe, Negru Lucios, E2420HD E2420HD-9H.L1WLN.IBE

  8. #8 SP
    Member Mircea's Avatar
    mai degraba as merge pe benq led,am vazut ca are contrast dinamic mai mare

  9. #9 SP
    Admin MonkY's Avatar
    mirceaBV... dintre cele 2 (Philips si Asus) as alege Philips. Vorba lui Ovidiu insa, daca poti sa-ti maresti bugetul, mergi pe un Samsung: Monitor LCD Samsung 24'', Wide, TV Tuner, Full HD, DVI, HDMI, Boxe, Rose Black, P2470HD LS24EMDKU/EN

  10. #10 SP
    Member Mircea's Avatar
    Sunt stramtorat si de buget, este prea mult
    Monky despre benq acela cu led ce parere ai?
    Monitor LED BenQ 24", Wide, Full HD, DVI, HDMI, Negru, GL2440HM GL2440HM
    Monitor LCD Philips 23.6'', Wide, DVI, HDMI, Boxe, Negru Lucios, 244E1SB 244E1SB/00


    am ramas intre philips sau benq

  11. #11 SP
    Admin MonkY's Avatar
    Sorry MirceaBV, pt. mine BenQ este firma "de nisa"... N-am vazut niciodata un produs BenQ care sa ma satisfaca... Au insa preturi foarte bune. Din pacate, specificatiile lor sunt scoase "din burta" usually (cum ar fi contrastul dinamic de 12000000:1 ). So go for Philips (macar ei stiu ce inseamna calitatea imaginii)... Nu degeaba in curand vom vedea Philips Kuro

  12. #12 SP
    Member Mircea's Avatar
    gata,trimit pentru philips
    Multumesc mult pentru ajutor si +1 pentru emag,foarte seriosi ,sincer nu ma asteptam sa fie asa amabili la cate plangeri am citit
    Ma asteptam sa-mi zica ca nu acopera garantia,ca am apasat eu pe el,etc.
    Revin cu o parere despre monitor fata de ACER-ul care mi-a dat de furca.

  13. #13 SP
    Member Mircea's Avatar
    Este superb,design placut,butoane touch,culori vii,se vede mai frumos decat ACER-ul precedent.Multumesc petru sfaturi si multumesc emag

  14. #14 SP
    Admin MonkY's Avatar
    Ma bucur ca ti-am putut fi de ajutor. Sa-l stapanesti sanatos!

Your post count prohibits you from posting new replies in this forum!
Users with less than 1 posts cannot reply to threads here. Your post count is currently . You need to post first in the Intro thread.

Tags for this Thread

Bookmarks

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts