Your post count prohibits you from posting new replies in this forum!
Users with less than 1 posts cannot reply to threads here. Your post count is currently . You need to post first in the Intro thread.
Hey there!

It looks like you're enjoying Console Games but haven't created an account yet. Why not take a minute to register for your own free account now? As a member you get free access to all of our forums and posts plus the ability to post your own messages, communicate directly with other members and much more. Register now!

Already a member? Login at the top of this page to stop seeing this message.

---

Hello!

Se pare ca iti place Console Games insa nu ti-ai creat inca un cont. Pentru a beneficia de toate avantajele iti ia doar un minut sa te inregistrezi si este gratuit. In plus ca membru poti accesa nelimitat toate functiile acestui website, comunica direct cu ceilalti si participa la concursuri, tournaments, arcade, etc. Multumim anticipat pentru intelegere ! Inregistreaza-te acum !

Daca esti deja membru ConsoleGames.ro si inca iti apare acest mesaj, te rugam sa te loghezi cu userul si parola pentru a nu mai fi deranjat. O zi buna !

Results 1 to 8 of 8

Thread: Intrebare internet

  1. #1 SP
    Member Ayrton's Avatar

    Question Intrebare internet

    Salutare.As dori sa-mi schimb si eu modemul,deoarece la mine pe strada nu se poate pune internet prin cablu.Am un,scuzati-mi expresia,panarama de model,cu 14 kb/s.Nici la un filmulet pe youtube nu ma pot uita .As dori sa-mi ziceti si mie ce model sa-mi iau,adica de la ce firma,sa aiba cel putin 200 kb/s,si pretul pana in 70 ron.

  2. #2 SP
    Senior Member Christien's Avatar
    Nu e de vina modemul . Presupun ca ai din ala care seamana cu un sapun , de la vodacrap . Problema e din cauza semnalului ori din cauza abonamentului pe care l-ai ales . Mai bine te orientezi catre clicknet mobile , am auzit ca are o viteza destul de buna , 3.1mbps (vreo 300-400kbps reali) .

  3. #3 SP
    Senior Member FPS Marius's Avatar
    Sa nu luati de la Vodafone. Are 3MB (14 Kb reali)

  4. #4 SP
    Member Ayrton's Avatar
    Quote Originally Posted by Christien View Post
    Nu e de vina modemul . Presupun ca ai din ala care seamana cu un sapun , de la vodacrap . Problema e din cauza semnalului ori din cauza abonamentului pe care l-ai ales . Mai bine te orientezi catre clicknet mobile , am auzit ca are o viteza destul de buna , 3.1mbps (vreo 300-400kbps reali) .
    Da,am facut si alt abonament.Acum dau vreo 70 ron pe luna.Am o viteza de 200 kbps.Dar daca downloadez ceva de 2 GB,viteza scade iarasi la 7-8 kbps...Mai rau ca inainte........Are o limita.Dar 2 Gb mi se pare chiar absurd.O sa incerc de la clicknet,am auzit de la alti ca sunt bune modemurile,am vrut sa vad si parerea altora.Multumesc.

  5. #5 SP
    Member verde's Avatar
    nu.nu.nu.nu iti lua clicknet sub nicio forma!

  6. #6 SP
    Member Ayrton's Avatar
    De ce zici asta?

  7. #7 SP
    Why so serious ? razvanrazy's Avatar
    de ce nu te bagi la RDS ? nu au la tine acolo ?

  8. #8 SP
    Member verde's Avatar
    Quote Originally Posted by parcel View Post
    De ce zici asta?
    pai minim o data pe saptamana trebuie s ale faci reclamatie sa vina sa-ti faca reteaua pentru ca iar nu iti merge netul ,viteza oscileaza ,este cadn scoti cu 10 kB si cand scoti cu 10MB ,modemul e de tot c****ul ,am schimbat 3 intr-un an ,nu poti pune router wireless pe reteaua lor doar daca e cumparat de la ei ,e foarte scump si nu se merita per total

Your post count prohibits you from posting new replies in this forum!
Users with less than 1 posts cannot reply to threads here. Your post count is currently . You need to post first in the Intro thread.

Similar Threads

  1. Ps3 internet By Gabidutzu in forum Sony PlayStation 3
    Replies: 17 Last Post: 02-09-2013, 14:45
  2. Internet By HoTSaucE in forum Hardware
    Replies: 8 Last Post: 10-04-2012, 01:15
  3. Problema internet By zinodaur in forum Hardware
    Replies: 2 Last Post: 13-03-2010, 15:58
  4. Internet Explorer 8 By MonkY in forum Software
    Replies: 5 Last Post: 05-05-2009, 00:35
  5. Conexiune internet By maniac360 in forum Offtopic
    Replies: 26 Last Post: 14-04-2009, 19:13

Tags for this Thread

Bookmarks

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts