Your post count prohibits you from posting new replies in this forum!
Users with less than 1 posts cannot reply to threads here. Your post count is currently . You need to post first in the Intro thread.
Page 1 of 5 1 2 3 ... LastLast
Results 1 to 20 of 86

Thread: Windows 7 Preview

  1. #1 SP
    Junior Member valentinc's Avatar

    Windows 7 Preview

    Deşi mai avem mult de aşteptat p�nă va apărea pe piaţă Windows 7, deja au apărut pe internet clip-uri, poze, cu aplicaţiile implementate de foarte mult timp cum ar fi analiza HDD-ului, task manager mai bun, zic ei, şi multe alte funcţii interesante. Nu ne rămane dec�t să aşteptăm şi să ne uităm la următoarele video:



    Attached Images Attached Images windows-7.jpg

  2. #2 SP
    Senior Member Bobby's Avatar
    Nu prea avea ce cauta la previews pentru console L-am publicat in rubrica Software

  3. #3 SP
    Senior Member Mika's Avatar
    nici macar nu s-a instalat bine vista pe piata si deja scot altul?

  4. #4 SP
    Junior Member Pigbrother's Avatar
    Vista fails, asa ca au nevoie de un nou hit
    Personal il consider un OS sanatos si stabil, dar lumea a zis altceva. Vox populi vox Dei.

    Oricum, al doilea filmulet este fake, aplicatiile alea sunt produse de Extensoft.

  5. #5 SP
    Member cj_quest's Avatar
    Poi daca aplicatiile din filmuletul al doilea sunt fake, personal in primul film am vazut Vista Ultimate cu o sigla schimbata.

  6. #6 SP
    Junior Member Pigbrother's Avatar
    Nici nu ai ce vedea deocamdata, interfata sistemului de operare este printre ultimele lucruri implementate.

  7. #7 SP
    Senior Member Khan's Avatar
    din cate am inteles eu vor construi acest OS de la 0 in loc sa alipeasca ceva la versiunea precedenta cum au facut pana acum de s-a ajuns la Vista.

    Astfel ca s-ar putea sa avem parte de un SO stabil si mult mai bine optimizat in loc de un eye-candy grafic peticit.

  8. #8 SP
    Turbo Killer RonanN1's Avatar

    Post

    ...mi-am instalat, azi dimineață, beta-ul Windows 7 Build 6956 x86.

    Instalarea a durat cam 10 minute, opțiunile sunt aceleași ca la Windows Vista Install cu o mică excepție (�nainte de instalare primești un mesaj �n care scrie că Windowsul are nevoie de partiție temporară de 200MB). Windowsul l-am instalat pe un HDD gol de 500GB (pe care fac tot felul de teste și prostii). Am făcut c�teva print-uri...

    Soft-uri n-am instalat, și nici modificări n-am făcut. Am lăsat totul la default.

    Mi-a lăsat o impresie bună, și parcă se mișcă mai bine ca Vista (). Sistemul de rating a fost eliminat, �n rest totul la fel (cu mici modificări).

    *p.s.

    C�teva icoane au fost �nlocuite de la UAC (de zici că-i logo de la Bully Scholarship Edition)

    ***later edit***

    -print-urile sunt cam ciudate deoarece Windows 7 setează automat widescreen (eu n-am monitor widescreen, si p�nă am descoperit cum se face display normal 4:3 am făcut printr-urile in widescreen setting)
    Attached Images Attached Images 1.jpg 2.jpg 3.jpg 4.jpg 5.jpg 6.jpg 7.jpg 8.jpg 9.jpg 10.jpg

  9. #9 SP
    Admin MonkY's Avatar
    Hmm, am sperante mari de la el, desi sunt sigur ca nu va fi nimic revolutionar. In mod normal ma asteptam ca Vista sa primeasca un SP2 sau SP3 care sa-l aduca la nivelul lui XP cel putin (dar cu un kernel mai bun)... insa cred ca pana si MS si-a dat seama ca e imposibil sa repari ceva ce este gandit gresit din fundatie. Din cate am inteles, anul acesta vom avea lansare simultana, SP2 pt. Vista cu Windows 7. Sper sa nu fie o alegere prea grea si sa mergem toti pe Windows 7, sa uitam de Vista si XP. Inca mai sper...

  10. #10 SP
    Sunt Eco Dj Mo's Avatar
    maine putem lua oficial Windows 7 Beta

    According to Ballmer, Windows 7 will be available to developers immediately, and to the general public on Friday, January 9. It will be a free download from Microsoft's site.

  11. #11 SP
    Manager paul's Avatar
    Au dat drumu de ceva timp la beta, dar desigur ca nu au putut face fata la atatea cereri. Mai adauga servere (de parca nu isi puteau da seama din prima ca o sa mai trebuiasca).
    Attached Images Attached Images windows7is5.png

  12. #12 SP
    Member St Mael's Avatar
    Serverele pentru download nu sunt momentan functionale, dar pentru cine vrea sa se inscrie il sfatuiesc sa incerce sa obtina de acum un key pentru ca au inceput sa le ofere si au un numar limitat, insa si asta merge greoi.

    Incercati aici https://www.microsoft.com/betaexperi...s/default.aspx
    Trebuie sa va apara o fereastra ca cea de mai jos.
    Attached Images Attached Images keyno.jpg

  13. #13 SP
    Sunt Eco Dj Mo's Avatar
    nu apare aia... apare site-ul facut pentru windows 7

  14. #14 SP
    Member St Mael's Avatar
    Ah, nicio problema, scuza-ma ca am uitat sa mentionez. Trebuie sa fi logat cu Windows Live ID-ul aici https://profile.microsoft.com/RegSys...aspx?lcid=1033

    Apoi intrati pe pagina aceea ( https://www.microsoft.com/betaexperi...s/default.aspx )

    In mod normal ar trebui sa apara un mesaj ca in poza de mai jos. Motivul este ca serverele sunt foarte solicitate in momentul acesta, dar dupa cateva refreshuri va aparea key-ul, numai sa fiti insistenti. Bafta.

    P.S. E recomandat sa folositi IE.
    Attached Images Attached Images captureqwqw.jpg

  15. #15 SP
    Sunt Eco Dj Mo's Avatar
    pai sunt conectat.. dar numai acolo ma duce.. sta putin si ma baga pe site-ul windows 7... sa incerc cu ie

    EDIT.. cu IE, tot acolo ma duce

  16. #16 SP
    Manager paul's Avatar
    St Mael nu mai insista ca nu (mai) merg.

  17. #17 SP
    Member St Mael's Avatar
    Paul, eu nu mai insist pentru ca am obtinut key-ul , si vad ca inca merge sa se obtina key-uri in continuare.

    Dj Mo, si mie imi facea la fel chiar daca eram conectat prin alte locuri cu Live ID-ul, chestia e ca am vazut ca trebuie sa dai neaparat Sign In acolo, la Profile Center ( https://profile.microsoft.com/RegSys...aspx?lcid=1033 ). Acolo apare ca nu esti logat chiar daca te-ai logat deja pe Live Search sau alte locuri, dupa ce am dat Sign In acolo a mers la mine. Uita-te daca iti apare Sign In acolo in dreapta sus sau daca ai deja Sign Out.

  18. #18 SP
    Sunt Eco Dj Mo's Avatar
    am Sign Out acolo, deci sunt logat... doar site-ul ala pentru key, ma duce dupa putin timp pe cel oficial Windows 7

  19. #19 SP
    Member St Mael's Avatar
    Foarte ciudat, sa vad daca la mine mai merge cu alt ID.

    L.E. Da, vad ca nu imi merge nici mie cu un alt ID. Probabil ca momentan nu mai merge. Cu ID-ul pe care am primit key ma ducea tot acolo de aceea nu mi-am dat seama.

  20. #20 SP
    Manager paul's Avatar
    Am luat "Windows 7 Beta 1 Build 7000 VMware Virtual Machine". Ce-i drept e pentru vmware, dar e fain, cred ca o sa fie bun in final.

    LE:

    Am prins pana la urma key.
    Step 1 : Logon to http://technet.microsoft.com (click on Sign in in the upper right corner)

    Step 2 : Copy (Don’t CLICK IT!) one of the links below to the address bar and press enter :
    32-Bit key : https://www.microsoft.com/betaexperi...2-ww&LCID=1033 (don’t click, Copy and Paste!)
    64-bit key : https://www.microsoft.com/betaexperi...4-ww&LCID=1033 (don’t click, Copy and Paste!)
    Tip : You can use the 64-bit during a 32-bit installation and a 32-bit key during a 64-bit installation (it seems that getting a 64-bit key is faster!)
    Step 3 : If you receive the error below, just press F5 to refresh (I had to refresh more then 10 times before I received the key), if you’re being redirected then you didn’t follow the steps 1 and 2 correctly!



    If you followed the steps correct you should see your key (depending on your version it could also say Windows 7 Beta 32-bit Product Key ). Have fun!

Your post count prohibits you from posting new replies in this forum!
Users with less than 1 posts cannot reply to threads here. Your post count is currently . You need to post first in the Intro thread.
Page 1 of 5 1 2 3 ... LastLast

Similar Threads

  1. Windows 10 By MonkY in forum Software
    Replies: 280 Last Post: 02-08-2021, 21:05
  2. Windows 8 - Windows 8.1 By MonkY in forum Software
    Replies: 88 Last Post: 22-07-2014, 18:01
  3. Windows Phone 7 By siNcE in forum GSM
    Replies: 11 Last Post: 10-01-2012, 20:45
  4. Windows By PumaS in forum Software
    Replies: 2 Last Post: 02-05-2009, 20:05
  5. Windows By PumaS in forum Offtopic
    Replies: 1 Last Post: 02-05-2009, 17:02

Tags for this Thread

Bookmarks

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts