Your post count prohibits you from posting new replies in this forum!
Users with less than 1 posts cannot reply to threads here. Your post count is currently . You need to post first in the Intro thread.
Results 1 to 10 of 10

Thread: Prelungire automata abonament Bitdefender

  1. #1 SP
    Junior Member stonelul's Avatar

    Prelungire automata abonament Bitdefender

    Saptamana trecuta Bitdefender s-a gandit sa-mi prelungeasca abonamentul pentru inca un an in conditiile in care acesta expira tocmai anul viitor. Banuiesc ca e mare foame de bani in toate domeniile.
    Desi era cumparat retail, faptul ca de-a lungul timpului am folosit o oferta de prelungire online le-a dat acces la cardul de credit pe care l-au debitat cu tupeu pentru o asa-zisa prelungire.
    Stim sa ne plangem de piraterie dar pe utilizatorii corecti nu stim cum sa-i mai jefuim se pare.
    Nici pana in prezent n-am reusit sa-mi recuperez banii.
    Voi ce solutii de securitate folositi? Multumesc.

  2. #2 SP
    Senior Member Espiritus's Avatar
    E cam târziu după o săptămână, aveai 3 zile sa mergi la bancă și să îți anuleze ei tranzacția. Pentru securitate folosesc Windows defender, nu am avut niciodată probleme.

  3. #3 SP
    Member Cristache07's Avatar
    Eu am incetat sa folosesc ( sa platesc antivirusi) de mai bine de 10 ani. Nu tin nimic important sau compromitor pe laptop/ desktop. Ma bazez pe defender-ul de la Windows si pana acum nu am avut probleme.

  4. #4 SP
    Member iionut's Avatar
    Se poate ca la o prelungire sa iti fi dat bonus cateva luni, dar termenul anual era la o anumita data si atunci sistemul a debitat automat
    Asa stiu ca se poate intampla, stiu pe cineva care a lucrat acum ceva timp la ei

    Daca deschizi tichet la ei ar trebui sa obtii bani inapoi, dar s-ar putea sa iti sugereze un discount si cateva luni bonus de valabiltate

    PS. Si eu folosesc tot Bitdefender cu familiy pack

  5. #5 SP
    Junior Member stonelul's Avatar
    Din contul de client se vedea foarte clar data expirarii, care era anul viitor, acum este peste 2 ani. Da, mi-au oferit inca un an dar nu cred ca este corect ca atunci cand au nevoie de bani sa inceapa sa-si taxeze clientii doar pentru ca au acces la cardul lor. Nu l-am adaugat niciodata in contul de client, doar am facut o cumparatura online de la ei, cred ca pot sa-si introduca in definitii si propriul site ca fiind fraudulos.

  6. #6 SP
    Senior Member Espiritus's Avatar
    Încearcă la ANPC. Aici sigur nu te poate ajuta nimeni.

  7. #7 SP
    FIFA Fan gvingi76's Avatar
    https://www.bitdefender.ro/media/htm...&gclsrc=aw.ds#


    Poți obține restituirea banilor solicitând acest lucru din contul tău Bitdefender sau contactând [email protected] în termen de 30 de zile de la achiziția inițială sau de la data de reînnoire automată.
    Inteleg ca ai termen 30 de zile de la reinnoire pentru restituirea banilor.
    Ai avut abonament pe 1 an si ti l-a reinnoit dupa 1-2 luni?
    Attached Images Attached Images bitdefernder-abonament..jpg

  8. #8 SP
    Junior Member stonelul's Avatar
    Aici am vrut doar sa semnalez o modalitate de a face afaceri in conditiile in care blamam pirateria si vai, nu sustinem companiile romanesti.
    Bineinteles ca am contactat suportul si de o saptamana se tot chinuie sa vina cu tot felul de explicatii in loc sa returneze banii, desi problema e simpla, au prelungit un abonament care nu expira, deci nu au avut ce sa prelungeasca. Am abonament de mai multi ani care expira peste un an.

    LE De asemenea, doream sa stiu ce produse mai foloseste lumea, eu in trecut am folosit Kaspersky si ESET.

  9. #9 SP
    Admin MonkY's Avatar
    Nu știu dacă te ajută, dar la mine cam 99% din clienți (inclusiv eu) suntem pe Kaspersky. Însă, în contextul actual, există posibilitatea să renunțăm la Kaspersky, și să trecem pe alternative. Momentan prima alternativă ar fi chiar Bitdefender...

  10. #10 SP
    Junior Member stonelul's Avatar
    Si primul meu gand a fost la Kaspersky dar nu cred ca mai este cazul in conditiile actuale.

    Dupa alte discutii, in cele din urma, am primit un mail ca suma este rambursata integral. Bineinteles ca in cont nu a aparut, nu ma mira, din pacate. De asemenea, abonamentul apare acum dezactivat, probabil nu e normal sa nu vrei sa platesti ceva cu un an mai devreme.

Your post count prohibits you from posting new replies in this forum!
Users with less than 1 posts cannot reply to threads here. Your post count is currently . You need to post first in the Intro thread.

Similar Threads

  1. NieR: Automata By tudyniuz in forum Console Club
    Replies: 156 Last Post: 21-03-2022, 13:18
  2. Vand Abonament PSN+ 12 luni US By GoroMare in forum Bazar Sony: Jocuri Console
    Replies: 1 Last Post: 13-09-2021, 14:34
  3. Vand abonament ps+ 12 luni UK By flightcrank in forum Bazar Sony: Jocuri Console
    Replies: 9 Last Post: 01-04-2018, 08:03
  4. Replies: 7 Last Post: 03-07-2012, 19:06

Bookmarks

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts