Your post count prohibits you from posting new replies in this forum!
Users with less than 1 posts cannot reply to threads here. Your post count is currently . You need to post first in the Intro thread.
Page 1 of 37 1 2 3 11 ... LastLast
Results 1 to 20 of 735

Thread: Desene pe foaie, digitale si lucrari 3D

  1. #1 SP
    Senior Member GeOKeR's Avatar

    Desene pe foaie, digitale si lucrari 3D

    M-am tot gandit... daca avem un topic pentru creatii in photoshop, de ce sa nu avem si unul pentru desene realizate de noi cei din comunitate? Suntem aici o mica familie de peste 1000 de membri si e posbil ca unii dintre noi sa fie interesati de partea aceasta artistica Deci de ce sa nu incercam?
    Hai sa dam frau liber imaginatiei sa vedem ce putem produce. Puteti posta cam orice de la graffitiuri pana la picturi, desene inspirate dupa jocurile video & so on... dar sa fie o creatie proprie si cat mai unica in felul ei, fara sa ajungem totusi in partea celalata a baricadei cu desene prea obscene. Dimensiunea imaginii sa nu fie prea mica pentru a putea intelege si restul "satului" despre ce e vorba
    Hai sa incep eu, daca tot am deschis discutia. Primul desen vrea sa o reprezinte pe Nariko, eroina din Heavenly Sword pe care am desenat-o intr-o pauza la scoala... de plictiseala pentru ca pur si simplu nu aveam ce face. Fata( cu t de la tantar ) nu este prea reusita dar... se lucreaza. Here it is :
    Attached Images Attached Images nariko.jpg

  2. #2 SP
    Senior Member sekhemet's Avatar

    Talking

    sunt mai veki unele
    Attached Images Attached Images buterfly-caught.jpg joey.jpg luis-royo.jpg sp_a0325.jpg sp_a0326.jpg sp_a0328.jpg

  3. #3 SP
    Senior Member GeOKeR's Avatar
    Interesant primul din stanga, tipa cu aripi de fluture
    Mai bag si eu unul
    Attached Images Attached Images devil_angel.jpg

  4. #4 SP
    Member alalalt's Avatar
    @sekhemet - primele 3 sunt superbe, imi place in special al treilea
    @geoker - kid icarus cumva? arata bine, keep up the good work

  5. #5 SP
    Senior Member GeOKeR's Avatar
    Dap e inspirata dupa kid icarus aia. Cautam pe net acu cateva saptamani niste modele de angel si am dat de o poza mica cu ki dar m-am gandit sa il desenez "altfel", sa probez ca sa vad ce imi iese I-am dat un aspect mai bisericesc
    Bag acu si un gollum mai vechi facut tot de proba cand m-am reapucat sa desenez.
    Astept desene si de la altii, nu cred ca sunt doar eu si sekhemet pe aici
    Attached Images Attached Images gollum.jpg

  6. #6 SP
    Senior Member sekhemet's Avatar
    o sa mai pun
    dar sa le gasesc,nu am mai desenat de cateva luni bune
    so less time so many things to do...

  7. #7 SP
    Senior Member GeOKeR's Avatar
    Inca 2 de la mine.
    Sper sa va placa primul, ca eu tin mult la el
    A 2-a reprezinta un mic sketch
    Attached Images Attached Images master1261.jpg 07122008.jpg

  8. #8 SP
    Member alalalt's Avatar
    Reusite ambele poze. Pe prima ai desenat-o din minte sau cu ceva in fata?

  9. #9 SP
    Senior Member GeOKeR's Avatar
    Cautam mai demult niste modele de graffiti si am vazut un desen al unui grafician care mi-a placut la nebunie si mi-a ramas in minte. Dupa cateva luni mi-am amintit de respectivul desen si am incercat sa fac ceva in genul acela din ce mai tineam minte cu adaugiri. Mi-a luat destul de mult sa il termin...aproximativ 50 de min, 1 ora, dar satisfactia a fost pe masura
    Deocamdata incerc sa fac progrese pentru anatomie cat mai mult, am inceput sa desenez si ochi destul de bine, incet, incet mai invat cate ceva si sper sa reusesc sa imi iau o tableta pentru photoshop... ca atunci probabil as petrece mai mult timp ce "creionul" in mana.

  10. #10 SP
    Senior Member GeOKeR's Avatar
    Si-ncauna mai flacaiii!!
    Asta e facut in seara asta, e modificat la levels ca se vedea cam starsa poza din cauza telefonului si luminii unde a fost facut...
    Creatie proprie, sketch
    Attached Images Attached Images ashes.jpg 23122008.jpg

  11. #11 SP
    Member alalalt's Avatar
    Again, very very nice mate. Imi aduce aminte putin de assassin's creed si prince of persia warrior within.
    Continua tot asa. Poate iesi un line art tare dragut in photoshop din poza de mai sus

  12. #12 SP
    Senior Member GeOKeR's Avatar
    Inca o schita... e posibil sa devina vre-un spartan sau roman ceva... sa vedem
    Attached Images Attached Images 28122008.jpg

  13. #13 SP
    Senior Member GeOKeR's Avatar
    Ceva pentru ronan cu dedicatie
    Sa ii pun si o masca de gaze?
    Attached Images Attached Images capatanos1.jpg

  14. #14 SP
    Senior Member sekhemet's Avatar
    incearca
    o sa mai vin si eu cu some desene,cand o sa le gasesc

  15. #15 SP
    Senior Member GeOKeR's Avatar
    Hai ca pun si ceva 3D facut in seara asta. Sper sa nu radeti de mine ca sunt incepator in ale 3d-ului si abea incep sa ii prind gustul
    Bag si o manutza facuta acu cateva zile
    Attached Images Attached Images tun5.jpg tun6.jpg tun7.jpg tun8.jpg tun9.jpg mana1.jpg

  16. #16 SP
    Member leggollas11's Avatar
    GeOKeR.... inainte sa citesc si textul m`am uitat pe poze si imi pareau slabe ; dar dupa ce am citit ca esti incepator.... e destul de bine pt. inceput Compozitia desi e foarte simpla, ai facut cateva greseli mai 'de incepator'. La roti daca ai folosit cilindru pune mai multe sides`uri ca par patratoase .... daca ai facut din shape in object cu extrude sau alt modifier, tre sa mai slefuiesti la ele putin.. texturile/materialele sunt bine alese, dar pt. tun trebuia totusi ceva metalic fara gloss .

    p.s. ar trebui sa facem un topic separat pt. 3D.
    p.p.s. ce versiune de max folosesti? 2009 sau altceva?

  17. #17 SP
    Senior Member GeOKeR's Avatar
    Pai scheletul, adica modelarea am facut-o decat din tube, cylinder si sphere in 3ds max 9 si nu am vrut sa mai slefuiesc rotile, le-am lasat asa(le-am "slefuit" de proba si apoi m-am intors). Am vrut sa folosesc cat mai putine poligoane. Iar apoi l-am mutat in 3ds max 2009 unde am folosit ProMaterials la texturare(mental ray). Dar totusi nu mi-a iesit ok backgroundul pentru ca trebuia sa se vada un soare la orizont in functie de iluminare... M-am tot jucat cu Daylightul ala si cu orele dar decat in 2 randari mi-au iesit cat de cat cum ar fi trebuit iar restul au iesit pe fond alb dar nu stiu de ce...
    Apropo... aia e prima mea lucrare dusa la capat. Ma mai jucasem acum cateva luni bune in max 9 si am crezut ca nu ma pot descurca, mi se parea cam greu dar acu incep sa il inteleg
    Ar fi bine sa facem un topic separat 3D sau putem ramane chiar pe asta si rugam un moderator sa mai adauge ceva in titlu

    Am mai tras niste rendere pentru tun, am facut chiar si o mica animatie... desi nu sunt mutumit de ea inca. Apoi am adaugat si niste particule de fum dar nu l-am mai randat ca animatie pentru ca dura prea mult.
    Aveti link aici catre animatie : tun1000.avi
    Attached Images Attached Images tun19.jpg tun18.jpg

  18. #18 SP
    Member alalalt's Avatar
    If only I could run max..
    That aside.. mie imi place. Lipseste doar punerea in scena care sa-l acompanieze

  19. #19 SP
    Member weriwulf's Avatar
    Hmm...cool guyz...poate pun si eu niste desene daca gasesc timp

  20. #20 SP
    Member GrimmjowNo6's Avatar
    Attached Images Attached Images grimmjow.jpg

Your post count prohibits you from posting new replies in this forum!
Users with less than 1 posts cannot reply to threads here. Your post count is currently . You need to post first in the Intro thread.
Page 1 of 37 1 2 3 11 ... LastLast

Similar Threads

  1. Desene animate By nops66 in forum Muzica, Filme & Seriale
    Replies: 281 Last Post: 15-02-2024, 20:13
  2. Desene animate By kitabatake12 in forum Offtopic
    Replies: 1 Last Post: 17-04-2014, 18:01
  3. Desene By zinodaur in forum Offtopic
    Replies: 23 Last Post: 11-09-2008, 00:20

Tags for this Thread

Bookmarks

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts