Your post count prohibits you from posting new replies in this forum!
Users with less than 1 posts cannot reply to threads here. Your post count is currently . You need to post first in the Intro thread.
Results 1 to 10 of 10

Thread: Diferenta LG OLED OLED55C21LA vs OLED55C22LB

  1. #1 SP
    Senior Member Xander RO's Avatar

    Diferenta LG OLED OLED55C21LA vs OLED55C22LB

    Salut,

    Am tot citit in stanga si in dreapta despre LG OLED C2 si cred ca se sparge iar banca, am nevoie de un TV pentru sufragerie intrucat cel din semnatura se va duce in dormitor.

    In proportie de 100% raman pe LG OLED si voi merge pe varianta C2, dar ma vad nevoit sa pun urmatoarea intrebare:

    Ce diferenta pe care nu o vad eu (in afara de culoare??) este intre cele 2 modele, ca sa justifice o diferenta de 3000 RON?

    1. LG OLED55C21LA - 7.299 RON

    2. LG OLED55C22LB - 10.303 RON

    Ambele sunt modele din 2022. Arata astia gresit pe site si acel 21 de la C21LA inseamna ca este de fapt C2 aparut in 2021? Stiam ca 'C1' este modelul din 2021.
    Eu stiam ca la LG OLED ce urmeaza dupa litera (A, B, C..) inseamna anul aparitiei e.g 'C21' = seria C anul 2022, 'C1...' = anul 2021 etc

    Raman dator daca ma lumineaza cineva care este diferenta intre C21LA si C22LB..

    Multumesc anticipat!

  2. #2 SP
    Member lucicleric's Avatar
    https://www.zambullo.de/fernseher/un...24-vs-c26.html

    Intra pe site si ai sa vezi ca e vorba de stand-ul tv-ului si culoarea lui.

  3. #3 SP
    Senior Member sexbobomb91's Avatar
    Ambele modele apar pe site-ul LG si diferentele par sa fie la sectiunea "Conectivitate":
    Posibil ca C22 sa fie un model imbunatatit, cred ca cei de LG ar putea sa-ti spuna cu siguranta.

  4. #4 SP
    Senior Member Xander RO's Avatar
    M-am uitat acum, foarte utile linkurile voastre, multumesc!

    Am sunat si la LG Romania si mare le-a fost si lor mirarea de cum sunt marketate la Altex/emag etc... au confirmat si ei ca difera culoarea din spate si piciorul.
    Cum asa diferenta de bani pentru culoare, say what?

    Multumesc, evident ca voi merge pe varianta C21LA mai ieftina, oricum la mine va sta pe perete, poate sa fie si roz in spate .

  5. #5 SP
    Member lucicleric's Avatar
    Daca nu da in foc, eu zic ca mai poti astepta sa il iei la oferta mai decenta

  6. #6 SP
    Member mladin86's Avatar

    Diferenta LG OLED OLED55C21LA vs OLED55C22LB

    Ia de 65 nu de 55 mai ales ca l pui in living.e dif de 12 betze acum. Si daca ai vreme vei gasi si mai jos oferte . Eu am luat CX de 65 acum un an de la emag sub 7k ron. Nu mai vrei tv sub 65 dupa , crede-ma

  7. #7 SP
    Senior Member Xander RO's Avatar
    Mai stau cel putin 1 luna daca nu chiar 2, din experienta personala daca am termen de predare a apartamentului 1 Octombrie sunt convins ca inainte de 1 Noiembrie nu ma mut

    Quote Originally Posted by mladin86 View Post
    Ia de 65 nu de 55 mai ales ca l pui in living.e dif de 12 betze acum. Si daca ai vreme vei gasi si mai jos oferte . Eu am luat CX de 65 acum un an de la emag sub 7k ron. Nu mai vrei tv sub 65 dupa , crede-ma
    Nu am cum pentru ca sufrageria mea este relativ mica, voi avea o distanta de 3m~ish fata de el.
    Unde locuiesc acum, stau la 3.55m tot de un 55" si it's enough.
    Cred ca 55" este sweet spot pentru mine, un 65" mi-ar cadea in cap daca-l pun la 3m.

  8. #8 SP
    Member mladin86's Avatar
    Si eu tot de la aprox 3,5 m privesc. Daca nu ar fi asa mare dif de pret urmatorul as spune sigur ca l iau de 77 sau 83 . Dar am obs ca intre 55 si 65 nu e asa mare dif de pret si cum si eu am trecut de la tv de 55 la 65 pot spune ca merita aia 10 inchi fiecare banut in plus.

  9. #9 SP
    Member Cristache07's Avatar
    3 metri distanta intre tine si un TV de 55 este mult poate pentru 65 de inchi acolo ar merge, Xander. Eu am cam 180cm distanta intre canapea si TV, tot un 55 inchi de la LG. Nu de alta insa incepi sa pierzi detalii pe imagine Daca vei rula Netflix, gaming, continut FHD si mai sus nu va fi deranjant deloc pentru ochi. Ce e important este ca sa ai setarile de imagine bine facute la el (calibrare), asta va face o diferenta.
    Si eu gasesc ambigua documentarea pe site-ul Altex la ele insa cine stie ce poate fi? Culoare, unele modele in EU sunt cu un cod iar pentru restul sunt cu alt cod. De obicei era UK+ Irlanda si ceilalti.

  10. #10 SP
    Junior Member thatOneDudeThat's Avatar
    @Xander Ro
    Cum e televizorul? Vreau si eu sa imi iau oled48c21la zilele astea pentru ps5. Cum ti se pare?

Your post count prohibits you from posting new replies in this forum!
Users with less than 1 posts cannot reply to threads here. Your post count is currently . You need to post first in the Intro thread.

Similar Threads

  1. Vand/Schimb PS Vita OLED By OEE in forum Bazar Sony: Console & Accesorii
    Replies: 47 Last Post: 03-09-2017, 14:22
  2. LG vine cu primul 4K OLED TV By tudyniuz in forum Tech News
    Replies: 9 Last Post: 26-08-2014, 10:07
  3. Media Library - CES 2011 Oled By Nestea in forum Videos
    Replies: 0 Last Post: 15-12-2011, 08:03
  4. Care este diferenta? By Danny in forum Muzica, Filme & Seriale
    Replies: 6 Last Post: 28-07-2010, 17:19
  5. Diferenta de comunitate ??!! By livon swonk in forum Console Club
    Replies: 58 Last Post: 17-03-2009, 15:20

Bookmarks

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts