Your post count prohibits you from posting new replies in this forum!
Users with less than 1 posts cannot reply to threads here. Your post count is currently . You need to post first in the Intro thread.
Results 1 to 12 of 12

Thread: Recomandare televizor

  1. #1 SP
    naz
    Senior Member naz's Avatar

    Recomandare televizor

    Am revenit cu o alta rugaminte pt. cei care se pricep (am mai apelat la CG pt. ultimele achizitii si am primit niste raspunsuri utile), sper sa nu fie cu suparare ca apelez asa des la voi.

    Vreau sa cumpar un TV, nu SMART dar LED/Full-HD care sa se incadreze in 17-18 milioane. Stiu ca TV-urile cu adevarat bune sunt in cu totul alt buget, dar mai am si alte dracovenii de cumparat.

    M-ar ajuta niste recomandari in bugetul respectiv care sa fie ok dpdv. calitate/pret.

    Thanks!

  2. #2 SP
    Member OxygeN's Avatar
    Ei iti vor baga pe gat oricum functia SMART sau 3D. Uite 2 exemple destul de bune:
    Televizor LED Samsung Smart TV UE32F5500 Seria F5500 80cm Full HD - PC Garage
    Televizor LED Samsung Smart TV UE32F5300 Seria F5300 80cm negru Full HD - PC Garage
    Acum depinde si ce diagonala vrei tu si pentru ce vrei sa-l folosesti

  3. #3 SP
    Admin MonkY's Avatar
    Sunt de acord cu ce spune OxygeN, doar ca as recomanda alte surse. De exp. stiu ca vazusem pe price.ro 32F5500 la 1600 RON (cu aproape 300 RON mai ieftin decat la pcgarage): Samsung UE32F5500 Lista de preturi - cel mai mic pret desc.

  4. #4 SP
    naz
    Senior Member naz's Avatar
    Multumesc pt. recomandari, insa as vrea o diagonala mai mare (100).

  5. #5 SP
    Admin MonkY's Avatar
    Quote Originally Posted by naz View Post
    Multumesc pt. recomandari, insa as vrea o diagonala mai mare (100).
    In cazul acesta, nu prea poti face "naz-uri" (hihi) si mergi pe ceva de genul: Televizor LED Sharp LC-39LD145V, 99 cm,Full HD, Negru. Nu e chiar de 100cm dar e pe aproape

    ---------- Post added 27-12-2013 at 11:51 ----------

    Sau in jur de 1800-1850 RON mai poti incerca Samsung UE42F5000 Lista de preturi - cel mai mic pret desc si Sony KDL-40R470A Lista de preturi - cel mai mic pret desc. Bafta!

  6. #6 SP
    naz
    Senior Member naz's Avatar

  7. #7 SP
    Admin MonkY's Avatar
    Cel mai bine ar fi sa mergi sa le vezi. Nu le cunosc si sa nu aibe probleme mari. Uite, pt. ca multi nu ma cred cand le spun de cat de grave sunt problemele LG, o sa postez aici o poza (facuta cu telefonul pe intuneric, pe fuga, sorry) la un LED LG (al lui sid). Care dupa ce i-am spus eu ca nu e posibil asa ceva, l-a trimis in sfarsit la service. Unde a stat mai bine de o luna, si i s-a transmis ca TV-ul nu are nicio problema si ca i-l trimit inapoi exact asa cum e. No offense, daca aceea nu este o problema, atunci screw LG! Mergi si vezi Philips-ul.

    P.S. Acela este un ecran pe care este afisata o imagine complet neagra... rezultatul vorbeste de la sine, chiar si in rezolutia aceea de 2 lei.
    Attached Images Attached Images sid_lg_led_no_problem.jpg

  8. #8 SP
    x2z
    Senior Member x2z's Avatar
    Nici nu stiu daca e de ras sau de plans. Sper doar ca nu a dat multi bani pe el.

  9. #9 SP
    Member OxygeN's Avatar
    Chestia cu Backlight Bleeding o sa vezi la multe televizoare insa cel de sus depaseste orice limita.

  10. #10 SP
    Admin MonkY's Avatar
    x2z: a fost undeva pe la 2500 RON. Prea mult pentru defectele pe care le are.

    OxygeN: a depasit orice limita cel de la service-ul LG, care i-a trimis inapoi poze in care TV-ul se vedea OK. Desi sid i-a specificat clar ca defectul se vede cel mai bine pe un fundal negru cu intuneric in camera, tipul a trimis poze facute intr-o camera iluminata atat de bine ca se reflectau toate cele din camera in el... Normal ca nici dracu' nu mai vedea acel bleeding. Dar in fine, sper sa rezolve ceva cu OPC-ul.

  11. #11 SP
    Member solaru's Avatar
    Nu lua LG... am 2 si ambele au probleme. Imaginea e super, mai ales la plasma dar calitatea pieselor/fabricatiei e slaba.
    Am un Infinia 50PK760 - varf de gama acum 2-3 ani, si dupa ce a iesit din garantie i-a aparut o linie subtire verticala pe ecran... probabil ca s-a dus panelul.
    Si mai am un 32LS5600, care e in garantie si se blocheaza de trebuie scos din priza...


    Asa ca daca vrei un TV eu zic sa optezi pt Panasonic, Samsung sau Sony. Despre Philips nu stiu ce sa zic...pana nu demult erau in acelasi consortiu cu LG si fabricau panelurile impreuna...

  12. #12 SP
    Member OxygeN's Avatar
    Eu as zice sa mergi pe Samsung, au paneluri cu contrast foarte bun, calitatea pieselor e buna si dupa cum stim toti e lider pe piata.
    Insa un lucru care nu-mi place la tehnologia asta EDGE LED este aparitia pe fundal negru a fenomenului de clouding datorita dispunerii ledurilor.

Your post count prohibits you from posting new replies in this forum!
Users with less than 1 posts cannot reply to threads here. Your post count is currently . You need to post first in the Intro thread.

Similar Threads

  1. Recomandare televizor By dragos_mihaiy in forum HiFi
    Replies: 18 Last Post: 11-06-2013, 16:05
  2. Recomandare televizor By CSergiu in forum Foto & Video
    Replies: 1 Last Post: 02-11-2012, 15:57
  3. Ce televizor sa aleg? By boggiy in forum Console Club
    Replies: 15 Last Post: 10-07-2011, 22:33
  4. La televizor By zinodaur in forum Muzica, Filme & Seriale
    Replies: 25 Last Post: 22-03-2010, 01:07

Bookmarks

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts