Your post count prohibits you from posting new replies in this forum!
Users with less than 1 posts cannot reply to threads here. Your post count is currently . You need to post first in the Intro thread.
Results 1 to 14 of 14

Thread: Decizii Telefoane Related

  1. #1 SP
    Junior Member vishu's Avatar

    Decizii Telefoane Related

    Salut baieti, si scuze daca nu era nevoie de un topic nou,
    nu prea le am cu telefoanele, nici nu ma pasioneaza chestiile next gen asa dar m am hotarat sa fac trecerea la ios.
    cei care detineti iphone am si eu o intrebare;
    merita diferenta de aproape 10 milioane dintre un iphone 5s si un iphone 6?
    beside ecranul mai maricel.
    thankz

  2. #2 SP
    Senior Member Espiritus's Avatar
    Nu prea mai merita iPhone in ultimul timp, de cand telefoanele mid-range au devenit extrem de capabile. Recent mi-am luat Huawei P9 Lite 2017 si se misca doar putin mai rapid (in special la detectarea amprentei) decat 6S-ul prietenei mele. Doar ca cel din urma a costat de 4 ori mai mult. iPhone are camera mult mai buna, insa nu prea fac poze artistice cu telefonul, mai degraba niste poze la documente sau alte chestii practice.

    Ca sa iti raspund, consider ca merita diferenta de cateva sute de lei dintre iPhone 6 si iPhone 7. Daca tot ai buget mare, ar trebui sa poti face un efort de 20% din pretul telefonului si iei ce e mai bun.

  3. #3 SP
    Why so serious ? razvanrazy's Avatar
    Eu te contrazic si spun ca merita atat iPhone, cat si diferenta de pret dintre 5S si 6. Nu vreau sa transformam thread-ul intr-unul de iOS vs Android, pentru ca nu e cazu si nici el nu a intrebat ce sa ia intre iOS si Android.

    Ideea e ca 6 e mai rapid decat 5s, nu doar mai mare. Daca vrei telefon mai mic, ia-ti SE-u, care are componente de 6S in body de 5S. Important e procesorul si RAM-ul, iar 5s devine cam obsolete de anu asta.

    Oricum, daca ai de unde, ia-ti telefonu sigilat de pe site-uri, nu neaparat din magazin, ca garantia Apple e internationala 1 an de zile din momentul activarii, fara bon/factura, doar pe baza de SN din telefon.

  4. #4 SP
    Junior Member vishu's Avatar
    Am inteles, din ce am vazut reviewuri, se pare ca si bateria e mai okish la 6. Espiritus, tocmai, nu vreau sa arunc foarte multi bani pe telefon. gasisem un 6 pe quickmobile la vreo 18 milioane, dar nu stiu cat de safe e site-ul .

  5. #5 SP
    Member AndreiRobert6's Avatar
    Mai bine optezi spre un s7/edge

  6. #6 SP
    Senior Member Florin85's Avatar
    Salut , ca sa nu mai deschid alt thread , am zis hai sa postez aici. In urmatoarele 2 saptamani ,vreau sa imi schimb actualu telefon. Eu , am pus ochii pe un S8 Plus. Niste sfaturi ar fi binevenite oricand , eu facand trecerea de la un A5 2015 .Cred ca ar fi indeajuns un S8+pentru moment nu? Adica , ar fi chiar asa de semnificativa trecerea la un s9 direct sa zicem.

  7. #7 SP
    Senior Member keanustar's Avatar
    Diferenta fata dintre S8+ si S9+ nu este asa de mare. Daca gasesti S9+ la un pret bun si nu platesti cu mult mai mult fata de S8+, atunci mai bine iei S9+. Vei fi putin mai future proof.

  8. #8 SP
    Senior Member Espiritus's Avatar
    Eu mi-as lua Oneplus 6 la banii aia, nu vad de ce sa iei o generatie mai veche doar pentru ca scrie Samsung pe el.

  9. #9 SP
    Senior Member keanustar's Avatar
    Si asta e o varianta de luat in calcul. Mai greu pentru cei ce vor sa il ia in rate, ca mai mult de 3 nu poti direct de la OnePlus de pe site cu unele carduri de la noi.
    Plus ca urmeaza sa apara si 6T-ul cat de curand.

  10. #10 SP
    Senior Member Florin85's Avatar
    Si OnePlus e o varianta . Nu voi lua in rate nici la abonament.Mi-am invatat lectia.

    Trimis de pe al meu SM-A500FU folosind Tapatalk

    ---------- Post added 25-09-2018 at 08:54 ----------

    Am zis ca One Plus6 e prea mare, de aia nu l-am bagat si pe asta in ecuatie.

    Trimis de pe al meu SM-A500FU folosind Tapatalk

  11. #11 SP
    Senior Member keanustar's Avatar
    Pai OnePlus 6 este fix cat S9+ sau S8+ la marime. Diferenta ar fi ca este mai subtire.
    Eu am S9+ si colegul meu OP6. Daca te intereseaza foarte mult partea de poze/filmat, atunci ramai la Samsung, daca alegerea este intre cele doua. La ce am comparat cu el in aceleasi situatii, S9+ este peste. La fel, desi OP6 are procesor de top, in jocul Asphalt9 lui ii mai sacadeaza, dar asta poate fi si de la optimizarea mai slaba facuta de cei de la Gameloft.
    Chiar si luand chestiile astea in considerare, totusi este o diferenta de pret considerabila intre cele doua terminale.
    In caz ca te orientezi catre OP, nu te grabi si asteapta OP 6T, care va avea probabil cam acelasi pret cu 6-le, dar va avea cateva chestii inbunatarite. Se zvoneste chiar de amprenta in ecran, ceea ce ar fi fain.

  12. #12 SP
    Senior Member Florin85's Avatar
    S9 simplu , ar fi o alegere buna?!

  13. #13 SP
    Senior Member Mayhem's Avatar
    Cu cat mai recent cu atat mai bine la apple, acum ar fi momemtul pentru un 7, 7+, ar fi cel mai bun raport calitate pret. Iar ca bonus are metal nu sticla pe spate

  14. #14 SP
    Senior Member keanustar's Avatar
    Quote Originally Posted by Florin85 View Post
    S9 simplu , ar fi o alegere buna?!

    Doar daca nu vrei un ecran mai mare.

Your post count prohibits you from posting new replies in this forum!
Users with less than 1 posts cannot reply to threads here. Your post count is currently . You need to post first in the Intro thread.

Similar Threads

  1. Decizii By slabunator in forum Console Club
    Replies: 9836 Last Post: 20-07-2021, 09:45
  2. Decizii (Non-Gaming Related) By FishyBon3 in forum Offtopic
    Replies: 384 Last Post: 23-04-2021, 12:53
  3. Decizii Gamingwise By G-XtremE in forum Console Club
    Replies: 262 Last Post: 14-01-2014, 23:05
  4. Documentare gaming related By Tudoran in forum Console Club
    Replies: 2 Last Post: 15-04-2012, 12:09
  5. Gaming related icons By Graft in forum Foto & Video
    Replies: 23 Last Post: 10-11-2010, 13:07

Bookmarks

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts